TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во земјава се дијагностицирани 101.762 случаи на коронавирус

Фактор - 27.02.2021

Во Македонија досега се откриени 101.762 случаи на коронавирусот. Околу 70 отсто од новодијагностицираните се од британскиот вид на коронавирусот. Досега во земјата се направени вкупно 516.169 тестирања на Ковид-19.

Нови 427.000 луѓе во светот се заразени за едно деноноќие

Фактор

Нови 427.000 луѓе во светот се заразиле со корона вирус во изминатите 24 часа

Република

СЗО: Во изминатите 24 часа со коронавирусот се заразиле 427.000 луѓе во светот

24Инфо

СЗО: Во изминатите 24 часа со коронавирус се заразиле 427.000 луѓе во светот

Frontline

Статистиката повторно е алармантна: За 24 часа со коронавирус се заразиле 427.000 луѓе во светот

Курир

СЗО: Во изминатите 24 часа со коронавирусот се заразиле 427.000 луѓе во светот

Опсервер

Слободен Печат 360 степени Денешен Либертас Вечер Прес MakPress Скопје инфо Акцент

Празни кревети има, во ковид-центрите во државата хоспитализирани вкупно 669

Слободен Печат - 26.02.2021

Во болниците низ државата и во главниот град се лекуваат вкупно 669 ковид-пациенти и има околу 380 празни болнички кревети. Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се хоспитализирани вкупно 427 пациенти ...

Во ковид-центрите во државата хоспитализирани вкупно 669

Опсервер

Во ковид-центрите во државата хоспитализирани вкупно 669 пациенти

Вечер Прес

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 422 пациенти, слободни кревети има

Слободен Печат

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 427 пациенти

MakPress

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 422 пациенти со Covid-19

Нетпрес

На инфективните оддели низ земјава се лекуваат 675 пациенти со Ковид-19

Сител

Фокус Мета Тера Точка Скопје инфо 24 Вести