TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вратете го Нејмар, Лаутаро уште не е подготвен

Спортклуб - 26.03.2020

Легендарниот фудбалер на Барселона, Ривалдо смета дека напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинес уште не е подготвен да го облече дресот на каталонскиот клуб. Според Бразилецот, најдобро за Барса е во моментов да го врати Нејмар кој буквално избега во ...

Ривалдо: Лаутаро е за во иднина, на Барса им е потребен Нејмар сега!

TopSport - 26.03.2020

Легендата на Барселона, Ривалдо уште еднаш ја повтори желбата да го види Нејмар назад на „Ноу Камп“, оценувајќи дека неговиот бразилски сонародник е опција за ова лето, додека ѕвездата на Интер, Лаутаро Мартинез е „човек за иднината“.

Неверојатно е она на што Барселона е спремна само да го донесе Лаутарo

Sport M - 26.03.2020

Лаутаро Мартинез е голема желба на Барселона во летниот преоден рок. Раководството на каталонскиот клуб прави се што е можно за да го донесе 22-годишниот напаѓач на Интер во своите редови, при што „Кориере дело Спорт“ тврди дека се подготвени да ...

Барселона ќе му ја исполни желбата на Меси: Пушта пет фудбалери, за да донесе еден…

Екипа - 26.03.2020

Лионел Меси неодамна порача дека следната сезона би сакал во Барселона да игра со сонародникот Лаутаро Мартинез. Па, каталонскиот клуб сега прави се што може за да му ја исполни желбата. Отштетната клаузула за Мартинез изнесува 111 милиони евра, а ...

Ривалдо: Барселона нека заборави на Лаутаро, приоритет треба да биде…

Дерби - 26.03.2020

Барселона дефинитивно ќе биде активна во летниот преоден рок и веќе се споменуваат одредени имиња кои клубот посакува да ги донесе во своите редови. Еден од играчите кој постојано се споменува е Лаутаро Мартинез од Интер, играч кој треба да му ...

Барса се договори со Лаутаро

Вечер - 26.03.2020

Поголемиот дел од шпанските медиуми, особено тие кои важат за поблиски до Барселона, ја пласираа и информацијата дека каталонскиот гигант ги договорил личните побарувања на аргентинскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчолигаш Интер, ...

Барселона нуди пет играчи за Лаутаро!?

Спортски - 26.03.2020

Барселона веќе подолго време се поврзува со напаѓачот на Интер Лаутаро Мартинез и претходно се споменуваа неколку понуди, а сега пристигнуваат нови – Барса ќе понуди дури пет играчи за услугите на Латуаро!? Меси самиот неодамна призна дека Лаутаро ...

Барселона дава пет играчи за Интер да им го продаде Лаутаро?!

Sport 1 - 26.03.2020

Барселона има намера да го ангажира Лаутаро Мартинез од Интер следното лето, па најверојатно нема да бира средства за да го купи. Потврда за тоа е и шпекулаците на италијанските медиуми, кои објавија дека Каталонците се подготвени да се ослободат од ...

Интер тргнува по бекот на Барселона

Спортски - 25.03.2020

Раководството на Интер стапило во контакт со Барселона за да побара информации за евентуален трансфер на Нелсон Семедо, тврдат каталонските медиуми. Минатото лето Семедо имаше многу понуди, вклучително и таа на Пари Сент Жермен, но одлучи да остане ...

Ривалдо: Барселона нека заборави на Лаутаро, приоритет треба да биде…

Точка - 26.03.2020

Барселона дефинитивно ќе биде активна во летниот преоден рок и веќе се споменуваат одредени имиња кои клубот посакува да ги донесе во своите редови. Еден од играчите кој постојано се споменува е Лаутаро Мартинез од Интер, играч кој треба да му ...