TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Првото место за Михаела Шифрин

Вечер Прес - 29.11.2021

Американската скијачка Микаела Шифрин славеше на слаломската трка која во рамките на Светскиот куп се одржа во Килингтон, САД. Шифрин до првата победа во слалом оваа сезона дојде со време од 1:38,33 минути, додека второто место го зазеде Словачката ...

Шифрин го израмни рекордот на Стенмарк (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.11.2021

Микаела Шифрин денеска славеше на слаломската трка во Килингтон, САД во рамки на Светскиот куп во алпско скијање и дојде до својата 64-та победа во оваа дисциплина. Американката го израмни рекордот на легендарниот Швеѓанецот Ингемар Стенмарк со ...

Шифрин оствари 46-та победа во слалом и се израмни со легендарниот Стенмарк

SportMedia - 28.11.2021

Американската скијачка Микаела Шифрин ја забележа петтата последователна победа во слалом на Светскиот куп во алпско скијање. На денешната трка во Килингтон (САД) по грешката на Петра Влхова во втората трка, Шифрин успеа да прослави уште една победа ...