TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силен земјотрес регистриран југоисточно од Соломонските Острови

+инфо - 13.01.2018

Нема информации за евентуални жртви или материјална штета, ниту за опасноста од цунами. Земјотрес со јачина од 5,9 степени е регистриран денеска, на 146 километри југоисточно од градот Киракира, на Соломонските Острови, на длабочина од 23,5 ...

Детали за земјотресот кој вчера ја стресе Македонија

Press24 - 13.01.2018

Земјотрес вчера ја стресе Македонија во близина на градот Велес. Земјотрес од 2,6 степени по Рихтер се почувствувал во Македонија, на 6 километри од Лозово, на седум од Велес и на 44 километри од Скопје.

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес

Алсат-М - 12.01.2018

Земјотрес со магнитида од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 19:07 минути на 45 километри југоисточно од Скопје од велешкото епицентрално подрачје. Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природноматематичкиот ...

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

А1 On - 12.01.2018

Вечерва во 19 часот и 7 минути во Велес беше почувствуван земјотрес со јачина од 2,6 степени. Епицентарот на земјотресот бил на 7 километри северо-источно од Велес на длабочина од 1 ...

ЗЕМЈОТРЕС: Се стресе мала општина во Источна Македонија

Фактор - 12.01.2018

Попладнево во 18.07 часот земјотрес е регистриран во близина на Лозово. Земјотресот бил со јачина од 2.6 степени, на длабочина од 1 км. Епицентарот на потресот е на 6 км од Лозово, на 7 км од Велес и на 44 км од Скопје.

Земјотрес вечерва близу Велес

Мета - 12.01.2018

Земјотрес со интензитет од 4 степени според Европската макросеизмичка скала и магнитуда од 2,6 степени според Рихтер е почувствуван вечерва во Велес и околината, со епицентар близу селото Каратманово, извести Сеизмолошката опсерваторија при ...

Земјотрес вечерва во Македонија

Press24 - 12.01.2018

Земјотрес ја стресе Македонија вечерва во близина на градот Велес. Земјотрес од 2,6 степени по Рихтер вечерва се почувствува во Македонија, на 6 километри од Лозово, на седум од Велес и на 44 километри од Скопје.

Нов земјотрес во Македонија

Скопје24 - 12.01.2018

Земјотрес со јачина од 2,6 степени беше почувстуван во Скопје. На одалеченост на 6 километри од Лозово, а 44 од ...

Предмалку потрес во Македонија -позната јачината и епицентарот

Sky - 12.01.2018

На одалеченост на 6 километри од Лозово, а 44 од Скопје почуствуван е земјотрес од 2.6 степени според рихтер во 19 часот и 7 минути. Потресот бучно и кратко бил почуствуван во Лозово и Велес, велат ...

Силен земјотрес регистриран југоисточно од Соломонските Острови

Алфа - 13.01.2018

Земјотрес со јачина од 5,9 степени е регистриран денеска, на 146 километри југоисточно од градот Киракира, на Соломонските Острови, на длабочина од 23,5 километри во Тихиот Океан. Земјотрес со јачина од 5,9 степени е регистриран денеска, на 146 ...

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес

Сител - 12.01.2018

Земјотрес со магнитида од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 19:07 минути на 45 километри југоисточно од Скопје од велешкото епицентрално подрачје. Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природноматематичкиот ...

Земјотрес вечерва близу Велес

Локално - 12.01.2018

Земјотрес со интензитет од 4 степени според Европската макросеизмичка скала и магнитуда од 2,6 степени според Рихтер е почувствуван вечерва во Велес и околината, со епицентар близу селото Каратманово, извести Сеизмолошката опсерваторија при ...

Земјотрес југоисточно од Соломонските Острови

А1 On - 13.01.2018

Земјотрес со јачина од 5,9 степени е регистриран денеска, на 146 километри југоисточно од градот Киракира, на Соломонските Острови, на длабочина од 23,5 километри во Тихиот Океан, соопшти американскиот Геофизички институт.

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес

Стандард - 12.01.2018

Земјотрес со магнитида од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 19:07 минути на 45 километри југоисточно од Скопје од велешкото епицентрално подрачје. Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природноматематичкиот ...

Земјотрес вечерва близу Велес

Либертас - 12.01.2018

Земјотрес од 2,6 степени според Рихтеровата скала беше почувстуван вечерва во Велес и околината, со епицентар близу селото Каратманово, извести Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

Нова ТВ - 12.01.2018

Земјотрес со магнитида од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 19 часот и 7 минути на 45 километри југоисточно од Скопје од велешкото епицентрално подрачје. Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при ...

Земјотрес почувствуван близу Велес

Слободен Печат - 12.01.2018

Земјотрес со интензитет од 4 степени според Европската макросеизмичка скала и магнитуда од 2,6 степени според Рихтер е почувствуван вечерва во Велес и околината, со епицентар близу селото Каратманово, извести Сеизмолошката опсерваторија при ...

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

Макфакс - 12.01.2018

Земјотрес од 2,6 степени според Рихтеровата скала беше почувстуван вечерва од населението во околината на Каратманово и Велес, извести Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес

+инфо - 12.01.2018

Земјотресот е почувствуван од населението во околината на Каратманово и Велес, со интензитет од 4 степени според Европската макросеизмичка скала. Земјотрес со магнитуда од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 19:07 минути на ...

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

Вечер - 12.01.2018

Земјотрес од 2,6 степени според Рихтеровата скала беше почувстуван вечерва од населението во околината на Каратманово и Велес, извести Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес...

Н.Македонија - 12.01.2018

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес Земјотрес со магнитида од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 19:07 минути на 45 километри југоисточно од Скопје од велешкото епицентрално подрачје.

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

Точка - 12.01.2018

Земјотресот се случил во 19.07 часот а бил на 6 километри од Лозово, 7 километри од Велес и 44 километри од Скопје. Земјотрес од 2,6 степени според Рихтеровата скала беше почувстуван вечерва од населението во околината на Каратманово и Велес, ...

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес

Канал5 - 14.01.2018

Земјотрес со магнитида од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 19:07 минути на 45 километри југоисточно од Скопје од велешкото епицентрално подрачје. Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природноматематичкиот ...