TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Луксузни подароци за снаата: Цеца не штеди, Богдана цела во ДИЈАМАНТИ!

Слободен Печат - 11.11.2019

Богдана сјае од дијаманти! Светлана Цеца Ражнатовиќ никогаш не штедела кога станува збор за подароците за нејзината снаа , Богдана Родиќ. Вереницата на синот на пејачката Цеца, Вељко Ражнатовиќ наскоро станува равноправен член на семејството, а сите ...

ФОТО: Цеца го отвори ќесето - И купи скапоцен подарок на снаата

Press24 - 11.11.2019

Вереницата на синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Богдана Родиќ и официјално направи веридба и доби скапоцен подарок. Таа на снаата и купи скапоцен часовник, со вереничкиот прстен кој го доби од Вељко.

Цеца Ражнатовиќ не штеди – За снаата подароци кои вредат колку примањата за цел живот на еден просечен Македонец

Убавина и Здравје - 11.11.2019

Богдана Родиќ, вереницата на синот на Цеца наскоро ќе стане рамноправен член во семејството Ражнатовиќ и сите со нетрпение ја очекуваат свадбата на векот. По тој повод Светлана Ражнатовиќ решила да ги изненади снаата и синот и да ги дарува, Па така, ...

Долго време ја чуваше во семејниот албум: Цеца сподели фотографија од Аркан и Вељко

Република - 11.11.2019

Цеца Ражнатовиќ иако долги години е вдовица не заборава на својот сопруг. Па така, на социјалните мрежи реши да сподели фотографија која долго време ја чувала во семејниот албум. На фотографијата, неколку месечниот Вељко му спие на раце на тато ...

Со Лепа Брена и ,,Југословенка” Максим Димитриевски го честиташе празникот на Куманово

Фокус - 11.11.2019

Синоќа на полноќ, по повод 500 години Куманово, градоначалникот Максим Димитриевски на граѓаните им го честиташе празникот со видео честитка со песната „Југословенка“ од Лепа Брена, а на видеото кое го објави на својот официјален профил се гледа ...

Анастасија негодува: Скапиот прстен, Цеца наместо на ќерката ќе го даде на новата снаа (ФОТО)

PressingTV - 11.11.2019

Цеца Ражнатовиќ не може да ја скрие радоста од новиот член на фамилијата а тоа е снаата Богдана.Досега таа ја даруваше со подароци кои чинат околу 100.000 евра, а до свадбата ќе следуваат уште дарови..

Лепа Брена за 500 години Куманово (ФОТО)

Кумановски м. - 11.11.2019

Балканската музичка ѕвезда Лепа Брена вчеравечер на градскиот плоштад во Куманово пееше пред десетина илјади кумановци по повод одбележувањето на 500-годишниот јублеј на градот. Пред Брена настапија локалните пејачи Нино Величковски, Маргица ...

Со “Југословенка“ Лепа Брена пред повеќе од 30 илјади распеани кумановци!

Вечер Прес - 11.11.2019

Прославената Лепа Брена викендов го освои Куманово! А, поводот беше 500 години од постоењето на овој македонски град. Освојувањето на Куманово од страната на оваа мегапопуларна пејачка се случи на централниот Градски плоштад пред повеќе од 30 илјади ...

Цело Куманово на плоштад со Брена (ВИДЕО)

Кумановски м. - 11.11.2019

Скоро сите кумановци вечерва беа на градскиот плоштад каде уживаа во хитовите на балканската музичка ѕвезда Лепа Брена, која настапи по повод прославата за 500-годишнината од постоењето на градот.

Лепа Брена има милиони, а вози кола од 3.000 евра (ФОТО)

Слободен Печат - 10.11.2019

Фолк ѕвездата Лепа Брена не пати од тоа да вози скапи и луксузни автомобили. Во тоа се уверила и екипата на „Папарацо лов“, која ја следела музичката ѕвезда во една прилика. Тие успеале да ја снимат како вози автомобил, кој чини, како што наведуваат ...

Јелена Карлеуша неочекувано: „Моја најголема животна грешка се големите гради!“

Убавина и Здравје - 10.11.2019

Пејачката Јелена Карлеуша пред 20 години првпат ги зголеми градите кај пластичен хирург, а денес има „јака петка“. На изненадување на многумина, поп-пејачката призна дека смета дека големите гради веќе не се во мода.

Лепа Брена вечерва на плоштадот во Куманово

Кумановски м. - 10.11.2019

Балканската мега ѕвезда Лепа Брена вечерва ќе настапи на третата вечер од музичката прослава по повод 500-годишниот јубилеј на Куманово. Пред неа ќе настапат локалните музичари Нино Величковски, Маргица Антевска и Сандра Милковска, па дувачкиот ...

Лепа Брена вечерва ќе пее на Градскиот плоштад во Куманово

Press24 - 10.11.2019

Балканската ѕвезда Лепа Брена вечерва ќе одржи концерт на Градскиот плоштад, по повод прославата за 11 Ноември - Денот на ослободувањето и 500 години од постоењето на Куманово, пренесува „Kumanovo news“ Концертот ќе започне во 20.

Брена ќе му го земела автомобилот на Виктор ако не ослабел

Репортер - 10.11.2019

Синот на српската пејачка Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ, ја откри тајната за брзото слабеење. Тој во изминатиот период ослабна повеќе од 50 килограми, а за ваквиот успех ѝ се заблагодари на неговата мајка Лепа Брена, која сакала да му го земе ...

Јавноста во чудо: Јелена со години ја навредуваше Северина, а сега ја фали

Скопје24 - 10.11.2019

елена почна со споредба на пејачката Маја Беровиќ , која се сликала на истиот мост како Северина пред неколку месеци. „Дозволете ми да кажам само неколку зборови за Северина. Мислам дека во целина, што се однесува до модата, никој да не се лути.

Лепа Брена фатена во природно издание во центарот на Белград: Фолк дивата има богат возен парк, а еве во каков ...

Вистина.мк - 10.11.2019

Лепа Брена важи за една од најголемите ѕвезди во регионот која зад себе има успешна кариера, но и огромно богатство за кое не сака многу да зборува пред камерите. Имено, пејачката не сака многу да се фали со својот луксуз, но неодамна изјави дека во ...

ЛЕПА БРЕНА ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА: Вечерва ќе пее на Градскиот плоштад во Куманово!

Магазин - 10.11.2019

Српската звезда Лепа Брена вечерва ќе одржи концерт на Градскиот плоштад, по повод прославата за 11 Ноември – Денот на ослободувањето и 500 години од постоењето на Куманово. Вечерашниот концерт ќе започне во 20.

Лепа Брена фатена во природно издание во центарот на Белград: Фолк дивата има богат возен парк, а еве во каков ...

Скопје24 - 10.11.2019

Лепа Брена важи за една од најголемите ѕвезди во регионот која зад себе има успешна кариера, но и огромно богатство за кое не сака многу да зборува пред камерите. Имено, пејачката не сака многу да се фали со својот луксуз, но неодамна изјави дека во ...

Долго време ја чуваше во семејниот албум: Цеца сподели емотивна фотографија од Аркан и Вељко

PressingTV - 11.11.2019

Цеца Ражнатовиќ иако долги години е вдовица не заборава на својот сопруг. Па така, на социјалните мрежи реши да сподели фотографија која долго време ја чувала во семејниот албум. На фотографијата, неколку мецечниот Вељко му спие на раце на тато ...