TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо пречекан како „Бог“ во Техеран (ВИДЕО)

Вечер Прес - 18.09.2023

Екипата на Ал Наср гостуваше во Техеран кај Персополис, во рамки на азиската Лига на шампиони, а првата ѕвезда на тимот, Кристијано Роналдо, имаше топло добредојде. Уште на аеродромот по слетувањето на авионот, претседателот на Персополис лично ја ...

Топло добредојде за Роналдо во Техеран

Бриф

Топло добредојде за Роналдо во Техеран

Курир

📷 ЧУДЕН ПОДАРОК ЗА РОНАЛДО Топло добредојде за Португалецот во Техеран

+инфо

Топло добредојде за Роналдо во Техеран

ТВ21

Топло добредојде за Роналдо во Техеран

MakPress

Роналдо доаѓа во Иран, а тамошниот народ е лут поради една привилегија што ќе ја добие Португалецот

Спортманија - 17.09.2023

Фудбалерите на Ал-Наср во вторник ќе гостуваат на иранскиот Персеполис во рамките на азиската Лига на шампиони, а во јавноста се појавија бурни реакции и тоа поради нефудбалски момент. Ал-Наср ќе биде предводен од Кристијано Роналдо, а гостинските ...

ПРИВИЛЕГИ КАКО ДА СЕ ЦАРЕВИ: Роналдо и другите играчи на Ал Наср добиваат нешто што никој друг во земјата не може

Во Центар

ДИРЕКТНО ВО ГЛАВАТА – Роналдо од слободен удар го „нокаутираше“ камерманот, едвај остана на нозе (ВИДЕО)

Во Центар - 17.09.2023

Фудбалерите на Ал-Наср ја победија Ал-Раеда во 6. коло од саудиската Премиер лига во Бураида со 3:1, а освен голот кој го постигна Кристијано Роналдо, тој беше во центарот на вниманието и поради слободниот удар од кој го удри камерманот зад голот.

Роналдо од слободен удар го „нокаутираше“ камерманот, едвај остана на нозе (ВИДЕО)

Пулс24