TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убедливо најсексипилната кралица: Летиција од Шпанија прошета во две експлозивни комбинации (ФОТО)

Слободен Печат - 12.07.2019

Некои сметаат дека ниту Меган Маркл како најмлада од светските членки на кралските семејства не може да и парира на оваа убавица. Не е едноставна задачата да се испочитуваат кралските протоколи кога станува збор за облекувањето, а сепак да се остане ...

(ФОТО) Прва јавна прошетка на малиот Арчи

Локално - 12.07.2019

Меган Маркел го направи своето прво јавно појавување со Малиот Арчи. Војвотката на Сасекс го одведе малото синче на поло добротворен натпревар со нејзиниот сопруг. Сопругата на принцот Хари веднаш го привлече вниманието на настанот.

Меган ќе пишува колумни за „Вог“

Репортер - 12.07.2019

Војвотката од Сасекс Меган Маркл ќе почне да пишува колумни за британското списание „Вог“. Според пишувањата на британски „Сан“, Меган преговарала со челните луѓе на списанието да добива месечна колумна, а истовремено да ја промовира својата ...

Серена Вилијамс застана во одбрана на Меган Маркл: „Ми е гајле за вашите коментари“

Вистина.мк - 12.07.2019

Дел од братинската јавност често ја критикува Меган Маркл, сопругата на принцот Хари. Британскиот ТВ водител, Пирс Морган најжестоко ја искритикува истакнувјаќи дека престане да „цмиздари“.

Меган Маркл бара работа

Женски магазин - 12.07.2019

Меган Маркл, наводно е во преговори со списанието „Вог“ и има шанси да стане нивна колумнистка. Ана Винтур, уредничката на списанието смета дека војвотката од Сасекс на на „Вог“ ќе му донесе поголем медиумски публицитет, пишува „Сан“.

(ФОТО) Меган повторно критикувана дека прекршила протокол – овој пат на Вимблдон

Локално - 12.07.2019

Изгледот на Меган Маркел на трибината за тениско игралиште во Вимблдон предизвика и воодушевување и критика. Фановите на кралското семејство беа задоволни да ја видат забавата и да заборават за нејзините кралски обврски за момент, но критичарите ...

Дејвид Бекам на Вимблдон како излезен од модна писта (фото)

Црнобело - 12.07.2019

Откако Меган Маркл беше критикувана за не почитување на дрес кодот на Вимблдон, Дејвид Бекам им одржа модна лекција на сите мажи. Дејвид Бекам никогаш не разочарува со неговиот стил и секогаш знае да им одржи по некоја лекција на мажите за тоа како ...

Пред него имала само две момчиња, а пораснала во религиозно семејство: Меган Фокс му заврте грб на Холивуд, а еве што ...

Точка - 11.07.2019

Меган Фокс своевремено важеше за една од најубавите и најатрактивните актерки, но во еден момент одлучила да му заврти грб на Холивуд. Една од главните причини поради која се откажала од славата е нејзината желба во целост да биде посветена на ...

Стајлингот на Меган Маркл ги „разгневи“ Британците (ФОТО)

PressingTV - 11.07.2019

Војвотката од Сасекс повторно се најде на мета на критиките на британската јавност. Овојпат британските граѓани со внимание го проследија стајлингот на Меган Маркл на мечот на Серена Вилијамс на Вимблдон.

Меган Маркл има нова професија: Продолжува да ги крши правилата, а сега ги шокирала сите!

Точка - 11.07.2019

Меган Маркл сака да стане колумнистка на еден познат магазин и да пишува за својата хуманитарна работа. Меган очигледно не внимава на правилата, бидејќи на членовите на кралското семејство им било строго забрането да соработуваат со медиумите или да ...

Фото: Снаите Кејт и Меган со бебињата на поло

Канал5 - 11.07.2019

Британските кралски снаи Меган Маркл и Кејт Мидлтон изминатите неколку дена многу често можеа да се видат на трибините на централниот терен во Вимблдон. Но, денеска поради семејни обврски ги прескокнаа мечевите на тенискиот Грем слем.

ФОТО: Нови фотографии од Меган со бебето - повторно сите остро го осудија нејзиниот изглед

Press24 - 11.07.2019

Меган Маркл, војвотката од Сасекс, секој момент го поминува со својот син Арчи, а веднаш се појавија и папараци фотографии од нив. Таа со бебето се појави на „King Power Royal Charity" поло настанот.

Најбараниот летен фустан сокрива се’ што ќе посакате: Светот полудел кога го облекла Меган Маркл!

Убавина и Здравје - 11.07.2019

Меѓу другото, кројот е идеален за покривање на вишокот по породувањето Вчера, на хуманитарниот кралски натпревар во поло во Лондон, се собрале омилените членови од британското кралско семејство, војвотките Кејт Мидлтон и Меган Маркл со сопрузите и ...

Претставник на Вимблдон: Меган Маркл е вистински кошмар

Макфакс - 11.07.2019

Еден официјален претставник на Вимблдон ја нарече Меган Маркл „кошмар” поради нејзиното однесување кога неодамна го следеше тенискиот меч на нејзината пријателка Серена Вилијамс. Војвотката од Сасекс присуствуваше на натпреварот на 4 јули, а сега се ...

Мајките ја нападнаа Меган Маркл дека не знае да го носи сопственото бебе

Вистина.мк - 11.07.2019

Меган Маркл и принцот Хари неодамнаа станаа родители на синот Арчи. Деновите, Меган ги поминува со синот, а сега во јавност се појавија папарацо фотографии. Војвотката од Сасекс, се појави со бебето на „King Power Royal Charity” Меган се појави во ...

Мајките ја нападнаа Меган: „Не знаеш да го држиш сопственото бебе“

Fashionel - 11.07.2019

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл за прв пат се појави на јавен настан со нејзиниот син Арчи, во друштво на Кејт Мидлтон и нејзините три деца. Двете војвотки ги гледаа принцот Хари и Вилијам на хуманитарниот поло натпревар, но мајките забележаа ...

Меган му го скршила срцето, Томас сакал да дојде на крштевката на внукот Арчи

Репортер - 11.07.2019

Таткото на војвотката Меган Маркл, Томас, за медиумите изјавил дека бил погоден од односот на неговата ќерка и тоа што не бил поканет на крштевката на неговиот внук принцот Арчи, пишува „Дејли Мејл“.

Научете ја како да го држи бебето: Меган остро критикувана за мајчинството ФОТО

+инфо - 11.07.2019

„Меган треба да научи како да го држи своето дете. Можеби треба дадилката да го направи тоа!“, се само некои од коментарите. Веднаш по славењето на приватната крштевка на нејзиното прво дете, Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор, војвотката направи ...

ПОВТОРНО КРИТИКИ: Научете ја Меган како се држи дете! (ФОТО)

Слободен Печат - 11.07.2019

Меган на мета на дрски коментари Откако јавно беше искритикувана за нејзината желба за приватност додека е на Вимблдон, овојпат јавноста има нешто да каже и за начинот на кој таа го држи Арчи.

ВОДИТЕЛ ЈА „ПОДБРА“ ВОЈВОТКАТА: Меган, врати се во Америка!

Слободен Печат - 11.07.2019

Пирс никогаш не криел дека има проблем со однесувањето на Меган, а во неколку наврати ја „советувал“ да се врати во Америка. Британскиот водител Пирс Морган е познат по тоа што нема влакна на јазикот.

„Не знае да си го држи бебето“ – Меган Маркл критикувана на првото излегување со Арчи (фото)

Црнобело - 11.07.2019

На првото излегување со новороденото синче, Меган Маркл беше искритикувана дека не знае да си го носи сопственото бебе, бидејќи личи дека во секој момент може да ѝ падне. Меган Маркл за првпат се појави во јавност со синчето Арчи, во лежерно ...

Организаторите на Вимблдон: „Тоа беше кошмар за нас“ - Меган забрани да се фотографира, а остави и 40 гости во ходник

Press24 - 10.07.2019

Присуството на војвотката Меган Маркл на тенискиот меч помеѓу Серена Вилијамс и Јулија Георгес на Вимблдон, за нејзините обожаватели и светските медиуми, значеше вистински спектакл, но, останатите ВИП гости и не биле премногу воодушевени.

(ФОТО) КАКО СИОТ НОРМАЛЕН СВЕТ: Меган го прошетала Арчи, а Кејт децата ги хранела со сендвичи – Во вакво издание сеуште ...

Екран - 11.07.2019

Двете кралски снаи уживале во пикникот со децата… Двете јатрви, војвотките Кејт и Меган вчера со децата минале ден во природа. Војвотката од Сасекс првпат во јавност го извела двомесечниот син Арчи, на хуманитарен натпревар во поло.

Дрската Меган не сака никој до себе: За ова нејзино барање при посетата на Вимблдон ја осудува целиот свет

Убавина и Здравје - 10.07.2019

Присуството на војвотката Меган Маркл на тенискиот дуел меѓу Серена Вилијамс и Јулија Георгес на Вимблдон, за нејзините обожаватели и светските медиуми, значеше вистински спектакл. Но, за останатите ВИП гости не беше некое воодушевување.

(ФОТО) Кралските јатрви Меган и Кејт со децата на поло: Чиј сопруг е подобар?

Женски магазин - 10.07.2019

Меган Маркл и Кејт Мидлтон, изминативе денови беа редовни гостинки на централниот терен на Вимбелдон, но денеска семејните обврски не им го дозволија тоа задоволство. Имено двете кралските јатрви мораа да ги подржат своите сопрузи, Хари и Вилијам ...

Меган Маркл ќе биде колумнистка на „Вог“

Вечер - 12.07.2019

Меган Маркл, наводно е во преговори со магазинот „Вог“ и има шанси да стане нивна колумнистка, која во својата месечна колумна ќе ја промовира хуманитарната работа, пишува The Sun. Овој ангажман и го предложила нејзината пријателка, сопругата на ...

Пред него имала само две момчиња: Меган Фокс му сврте грб на Холивуд, а еве со што се занимава сега! ФОТО

+инфо - 11.07.2019

Една од главните причини поради која се откажала од славата е нејзината желба во целост да биде посветена на семејството и мајчинството. Меган Фокс своевремено важеше за една од најубавите и најатрактивните актерки, но во еден момент одлучила да му ...

Кралски јатрви благороднички се игнорираат

Вечер - 11.07.2019

Британските кралски снаи Меган Маркл и Кејт Мидлтон изминатите неколку дена често можеа да се видат на трибините на централниот терен во Вимблдон. Денеска ги прескокнаа мечевите на тенискиот Грем слем, поради традиционален поло натпревар.

Научи како треба да го држиш бебето - мајките и испратија порака на Меган Маркал

Сител - 11.07.2019

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл првпат се појави на јавен настан со нејзиниот син Арчи, во друштво на Кејт Мидлтон и нејзините три деца. Двете војвотки ги гледаа принцот Хари и Вилијам на хуманитарниот поло натпревар, но мајките забележаа нешто и ...