TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ШОК: Македонија под истрага на УЕФА

Sport M - 23.06.2021

Европската фудбалска федерација ќе ја испита Македонија за можни прекршувања на здравствените протоколи. Како што беше објавено денес, УЕФА ќе го испита „лошото однесување и можно кршење на правилата“ на претставниците на Македонија, во врска со ...

УЕФА отвора постапка против Македонија, ни се заканува казна поради кршење протоколи и правила

Дерби - 23.06.2021

Фудбалската репрезентација на Македонија и официјално го заврши учеството на првото историско Европско првенство на кое за жал не успеа да забележи ниту една победа. Сега, откако шампионатот заврши за нас, ФФМ се соочува со проблеми затоа што УЕФА, ...

УЕФА покрена постапка против ФФМ поради прекршување на ковид-протоколот!

24Фудбал - 23.06.2021

Иако нашиот настап на Европското првенство е завршен, Фудбалската федерација на Македонија можеби ќе треба да плати казна откако УЕФА покрена постапка поради прекршување на ковид-протоколот.

УЕФА отвори истрага против Македонија поради кршење на корона протоколите

Екипа - 23.06.2021

Европската фудбалска федерација УЕФА отвори истрага против фудбалската репрезентација на Македонија за прекршување на корона протоколите при нивниот престој во Амстердам. Пред натпреварот од последното коло во групата Ц против Холандија, нашите ...

УЕФА почна дисциплинска постапка против ФФМ

Телма - 23.06.2021

УЕФА покрена дисциплинска постапка против Фудбалската федерација на Македонија поради кршење на ковид-протоколот на 19 јуни пред натпреварот со Холандија во Амстердам, кој се одигра на 21 јуни.

Прошетката на фудбалерите низ каналите во Амстердам ќе резултира со казна за ФФМ

Спортски - 23.06.2021

УЕФА покрена дисциплинска постапка против Фудбалската федерација на Македонија поради кршење на ковид-протоколот пред натпреварот со Холандија во Амстердам. УЕФА истакна дека е назначен дисциплински истражител кој треба да разгледа „лошо однесување ...

Иако елиминирана од ЕП, Македонија се соочува со казна од УЕФА!

Слободен Печат - 23.06.2021

Македонија се соочува со казна од УЕФА за можно кршење на здравствените правила од страна на нејзините играчи, иако репрезентацијата веќе е елиминирана од Европското првенство. Од дисциплинската комисија за етика на УЕФА забележани се нерегуларности ...

УЕФА отвори постапка: Македонија го прекршила ковид-протоколот во Амстердам?

Gol.mk - 23.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација се соочува со казна за прекршување на здравствените протоколи пред натпреварот Холандија - Македонија , одигран во понеделникот во Амстердам , јавуваат респектабилни новински агенции од Европа.

ФФМ пред казна поради кршење на ковид-протоколот во Амстердам!

Sport 1 - 23.06.2021

Европската фудбалска унија (УЕФА) соопшти дека почнала истрага против Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) поради кршење на протоколот за заштита од коронавирус. УЕФА одреди посебна дисциплинска комисија која ќе го разгледува случајот и допрва ...

УЕФА отвори истрага против ФФМ, може да добиеме казна за прекршување на ковид протоколите!

Спортманија - 23.06.2021

Непријатни најави од Нион, УЕФА се сомнева во прекршување на правилата пред дуелот со Холандија. Европската фудбалска федерација, УЕФА, ќе го истражува можното „лошо однесување и кршење на Ковид правилата“ на некои македонски репрезентативци во ...

УЕФА отвори дисциплинска против ФФМ поради кршење на Ковид-19 протоколот во Амстердам!

SportMedia - 23.06.2021

Европската фудбалска унија денеска објави дека е покрената дисциплинска постапка против Фудбалската федерацоија на Македонија, поради прекршување на Ковид-19 протоколите. Како што стои во информацијата, УЕФА назначи инспектор кој треба да спроведе ...

Македонија ги прекршила протоколите, УЕФА отвори постапка против ФФМ

Спортклуб - 23.06.2021

УЕФА започна истрага против Фудбалската федерација на Македонија поради прекршување на протоколите за заштита од коронавирусот на Европското првенство. Како што објави Европската куќа на фудбалот, формирана е посебна дисциплинска комисија која ќе го ...

ФФМ се соочува со казна од УЕФА поради можно кршење на здравствените протоколи од македонски фудбалери

Р.С.Европа - 23.06.2021

Северна Македонија се соочува со казна од УЕФА за можно кршење на здравствените правила од страна на играчите на репрезентацијата иако веќе е елиминирана од Европското фудбалско првенство, јавува агенцијата Асошиејтед прес.

ФФМ се соочува со казна од УЕФА поради кршење на здравствените протоколи пред мечот со Холандија

Курир - 23.06.2021

Фудбалската федерација на Македонија се соочува со казна од УЕФА за можно кршење на здравствените правила од страна на нејзините играчи на ЕВРО 2020, иако тимот веќе е елиминиран од првенството.

УЕФА ќе истражува: Дали македонските фудбалери ги прекршиле здравствените протоколи?

Локално - 23.06.2021

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе испита можни прекршувања на здравствените протоколи од страна на нашата репрезентација, во врска со тестирањето за коронавирус на Европското првенство.

ФФМ се соочува со казна од УЕФА поради можно кршење на здравствените протоколи од македонски фудбалери

Независен - 23.06.2021

Северна Македонија се соочува со казна од УЕФА за можно кршење на здравствените правила од страна на играчите на репрезентацијата иако веќе е елиминирана од Европското фудбалско првенство, јавува агенцијата Асошиејтед прес, пренесе РСЕ.

ФФМ се соочува со казна од УЕФА поради кршење на здравствените протоколи пред мечот со Холандија

Либертас - 23.06.2021

Фудбалската федерација на Македонија се соочува со казна од УЕФА за можно кршење на здравствените правила од страна на нејзините играчи на ЕВРО 2020, иако тимот веќе е елиминиран од првенството.

ФФМ се соочува со казна од УЕФА: Фудбалерите ги прекршиле здравствените протоколи пред мечот со Холандија

+инфо - 23.06.2021

Евентуалните санкции на УЕФА ќе бидат против федерацијата на Северна Македонија, а нема да бидат индивидуални, односно нема да бидат изречени кон играчите, пишува „Дејли њуз“. Фудбалската федерација на Македонија се соочува со казна од УЕФА за можно ...

ФФМ се соочува со казна од УЕФА поради кршење на здравствените протоколи пред мечот со Холандија

Денешен - 23.06.2021

Фудбалската федерација на Македонија се соочува со казна од УЕФА за можно кршење на здравствените правила од страна на нејзините играчи на ЕВРО 2020, иако тимот веќе е елиминиран од првенството.

ФФМ се соочува со казна од УЕФА поради кршење на здравствените протоколи пред мечот со Холандија

Република - 23.06.2021

Фудбалската федерација на Македонија се соочува со казна од УЕФА за можно кршење на здравствените правила од страна на нејзините играчи на ЕВРО 2020, иако тимот веќе е елиминиран од првенството.

ФФМ се соочува со казна од УЕФА поради кршење на здравствените протоколи пред мечот со Холандија

Опсервер - 23.06.2021

Фудбалската федерација на Македонија се соочува со казна од УЕФА за можно кршење на здравствените правила од страна на нејзините играчи на ЕВРО 2020, иако тимот веќе е елиминиран од првенството.

ФФМ се соочува со казна од УЕФА поради кршење на здравствените протоколи пред мечот со Холандија

Lider - 23.06.2021

Фудбалската федерација на Македонија се соочува со казна од УЕФА за можно кршење на здравствените правила од страна на нејзините играчи на ЕВРО 2020, иако тимот веќе е елиминиран од првенството.

ФФМ се соочува со казна од УЕФА поради кршење на здравствените протоколи пред мечот со Холандија

Сител - 23.06.2021

Фудбалската федерација на Македонија се соочува со казна од УЕФА за можно кршење на здравствените правила од страна на нејзините играчи на ЕВРО 2020, иако тимот веќе е елиминиран од првенството.

УЕФА покрена постапка против ФФМ

МКД - 23.06.2021

Иако нашиот настап на Европското првенство е завршен, Фудбалската федерација на Македонија можеби ќе треба да плати казна откако УЕФА покрена постапка поради прекршување на ковид-протоколот.

ФФМ се соочува со казна од УЕФА поради кршење на здравствените протоколи пред мечот со Холандија

24 Вести - 23.06.2021

Фудбалската федерација на Македонија се соочува со казна од УЕФА за можно кршење на здравствените правила од страна на нејзините играчи на ЕВРО 2020, иако тимот веќе е елиминиран од првенството.

УЕФА почна дисциплинска постапка против ФФМ

Фактор - 23.06.2021

УЕФА покрена дисциплинска постапка против Фудбалската федерација на Македонија поради кршење на ковид-протоколот на 19 јуни пред натпреварот со Холандија во Амстердам, кој се одигра на 21 јуни.

ФФМ се соочува со казна од УЕФА поради кршење на здравствените протоколи пред мечот со Холандија

MakPress - 23.06.2021

Фудбалската федерација на Македонија се соочува со казна од УЕФА за можно кршење на здравствените правила од страна на нејзините играчи на ЕВРО 2020, иако тимот веќе е елиминиран од првенството.

УЕФА отвори истрага против ФФМ, може да добиеме казна за прекршување на ковид протоколите!

Курир - 23.06.2021

Европската фудбалска федерација, УЕФА, ќе го истражува можното „лошо однесување и кршење на Ковид правилата“ на некои македонски репрезентативци во врска со земањето на примероци при нивното тестрање на коронавирус во саботата, пред мечот со ...

ШОК: Македонија под истрага на УЕФА

Zoom - 24.06.2021

Европската фудбалска федерација ќе ја испита Македонија за можни прекршувања на здравствените протоколи. Како што беше објавено денес, УЕФА ќе го испита „лошото однесување и можно кршење на правилата“ на претставниците на Македонија, во врска со ...