TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барса за прв пат оваа сезона во Европа во овој состав?

Спортски - 14.03.2018

Вечерва чекаме уште еден учесник во ¼ финалето од Лигата на шампионите, Баерн во првиот натпревар со „петарда“ го испрати Бешикташ, па останува отворено прашањето – Барса или Челзи? Пред три недели во Лондон натпреварот заврши со 1:1, голот на ...

Газдата на ПСЖ пристигна во Бразил и доби ултимату од Нејмар: Доведете ги овие двајца или си заминувам

Спортклуб - 14.03.2018

Газдата на ПСЖ пристигна во Бразил каде што се состана со Нејмар и неговиот татко, а притоа разгобарале за иднината на фудбалерот. Шеикот Ал Келафи е цврсто уверен дека Нејмар ќе остане во тимот и истиот сака да го задрже, но напаѓачот има два ...

Претседателот на Барселона цврсто против враќањето на Нејмар

Стандард - 14.03.2018

Претседателот на Барселона, Пеп Бартомеу се изрази против евентуално враќање на Нејмар, кој минатото лето се пресели во француски ПСЖ за сума од 222 милиони евра, соопшти радио „Копе“. Неговото мислење е поддржано и од потпретседателот на клубот, ...

Реал не се откажува од Азар, спрема нова понуда – играч плус пари!

Спортски - 14.03.2018

Реал Мадрид силно сака да го види Еден Азар во своите редови. Сепак за да го доведат би морале да се откажат од одредени фудбалери, а шпанските медиуми тврдат дека „жртвата“ би можела да биде Герет Бејл.

Бартомеу не го сака Нејмар назад во Барселона

А1 On - 14.03.2018

Претседателот на Барселона Јосеп Мариа Бартомеу се изјасни против евентуално враќање на Нејмар, кој минатото лето се пресели во францускиот ПСЖ за сума од 222 милиони евра. Бразилецот не се чувствува удобно во ПСЖ и многу е веројатно да го напушти ...

Валверде: Иниеста ќе реши дали ќе игра

TopSport - 14.03.2018

Тренерот на фудбалерите на Барселона, Ернесто Валверде, во пресрет на осминафиналниот реванш против Челси во Лигата на шампионите, рекол дека не е сигурен дали Андрес Иниеста ќе биде подготвен за овој натпревар.

Се огласија навивачите на Реал. Еве што мислат за доаѓањето на Нејмар

СуперСпорт - 14.03.2018

Нејмар често се доведува во врска со Реал Мадрид, дали ќе дојде до овој трансфер? ПСЖ постави цена за Нејмар и не е воопшто ниска, 400 милиони евра. Може ли некој ова да го исплати. Тешко, но доколку некој може тоа е Реал Мадрид.

Реал Мадрид поради Нејмар го менува Адидас со Најк?

Gol.mk - 14.03.2018

Раководните луѓе на Реал Мадрид размислуваат да го променат и својот спонзор Адидас со Најк, само во редовите на „кралскиот клуб“ да пристигне Бразилецот Нејмар, пренесува шпански „АС“. Моменталниот договор на Реал Мадрид со германскиот производител ...

Ал Келаифи ги демантира сите: Нејмар е среќен во ПСЖ

Sport 1 - 14.03.2018

Катарскиот милијардер Насер Ал Келаифи експресно одлета во Бразил за да ја види својата најголема инвестиција Нејмар, вредна 222 милиони евра, пари кои ги потроши летоска, откако се појавија информации дека Бразилецот повеќе нема да го носи дресот ...

Ова се сите варијанти во стратегијата на Валверде: Која е триумфалната за „Плавите“?! (ФОТО)

Спортски - 13.03.2018

На Барселона и одговара и 0:0, но Каталонците најавуваат офанзивна игра и ќе бараат победа, а тренерот Ернесто Валверде и натаму не е сигурен со кои единаесетммина да стартува на теренот. Јасно, ба, УмтиМеси, Суарез, Ракитиќ, Бускетс, Тер Штеген, ...

Новинари, престанете со гласините: Богатиот сопственик на ПСЖ ја откри иднината на Нејмар

Спортски - 13.03.2018

Претседателот на ПСЖ, Насер Ал- Келаифи уште еднаш потврди дека најдобриот играч на овој клуб, Нејмар е среќен во Париз. Иако Нејмар дури нешто помалку од една година стигна во ПСЖ, странските медиуми постојано го преселуваат од клубот.

Конте направи искрена споредба меѓу Азар и Иниеста и воочи една голема разлика

Дерби - 13.03.2018

Антонио Конте на денешната прес-конференција потенцираше дека неговиот тим ќе мора да одигра перфектен меч на „Камп Ноу“ за да има мала шанса за пласман во четвртфиналето во Лигата на шампионите, а своето обраќање пред новинарите го искористи за да ...

Фото: Роналдо заедно со Георгина на планина ги „полни батериите“

Спортски - 13.03.2018

Кристиано Роналдо заедно со својата понежна половина Георгина Родригез одлучи да се одвои од секојдневието и да ужива во убавините кои ги нуди природата. Роналдо по напорниот период во кој се врати посакуваната форма си зема за право да се одмори и ...

Перез „нема каде“ – формата на Роналдо причина да го добие она што го бара!

Спортски - 13.03.2018

Според последните најави од Шпанија, Кристиано Роналдо со формата во која игра во последно време го принудва Реал Мадрид да му понуди нов договор, но под условите кои ги бара Португалецот.

Таткото на Нејмар во друштво на Ал Келаифи проговори за иднината на својот син

Дерби - 13.03.2018

Бразилските и француските медиуми со големо внимание ја пренесоа посетата на Насер Ал Келаифи во Бразил за да дознае во каква ситуација се наоѓа Нејмар, а бидејќи престојот на газдата на ПСЖ во родната земја на најголемата ѕвезда на „светците“ се ...

Таткото на Нејмар проговори за неговиот евентуален трансфер во Реал

Спортски - 13.03.2018

Шпански „Ас“ во текот на дешениот ден објави дека „Најк“ има план да му помогне на Реал Мадрид во доведувањето на Нејмар. Наводно планот на оваа реномирана спортска компанија е со 400 милиони да го доведе Нејмар во Реал Мадрид и така да го сруши ...

Валверде и Бускетс го идентификуваа најопасниот играч на Челси пред реваншот на „Камп Ноу“

Дерби - 13.03.2018

Барселона утре го пречекува Челси во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампиони, откако првиот меч на „Стемфорд Бриџ“ заврши без победник 1:1. На денешната прес-конференција на Барселона, Серхио Бускетс и тренерот Ернесто Валверде посочија на ...

Што велат навивачите на Реал Мадрид за евентуалниот трансфер на Нејмар

Sport 1 - 13.03.2018

Речиси секојдневно се појавуваат нови шпекулации низ медиумите кои го поврзуваат Нејмар со преселба во редовите на Реал Мадрид. Шпанскиот весник „АС“ направи анкета помеѓу навивачите на „кралевите“ дали го сакаат Бразилецот во својот тим.

Нејмар во Реал Мадрид? – Еве го одговорот на навивачите!

Спортски - 13.03.2018

Нејмар во последно време се почесто се доведува во врска со Реал Мадрид. Пари Сен Жермен постави цена за Нејмар и таа воопшто не е ниска – 400 милиони евра. Може ли некој клуб да ја плати оваа сума? Тешко, но доколку некој може тогаш тоа сигурно е ...

Валверде за Гомеш: Беше храбар, но тоа не е ништо ново

Спортски - 13.03.2018

Фудбалерите на Барселона утре вечер го пречекуваат Челзи во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на шампионите. Да потсетиме првиот натпревар заврши со резултат 1:1. Ернесто Валверде, тренерот на Барселона на конференцијата за новинари зборуваше за ...

„Најк“ ќе ја има главната улога во доведувањето на Нејмар во Реал

SportMedia - 13.03.2018

Фирмата за спортска опрема „Најк“ е подготвена да го финансира трансферот на Нејмар во Реал Мадрид, но само доколку „кралскиот клуб“ прифати да го смени спонзорот. Најтрофејниот шпански клуб има договор со „Адидас“, со кој има договор до 2020 година.

Емери посочи колкави се шансите Нејмар да си замине од ПСЖ

Дерби - 13.03.2018

Екипата на Пари Сен Жермен доживеа рана елиминација од Лигата на шампионите што беше голем удар со оглед на тоа што се беше насочено кон успех во ова натпреварување, но „светците“ ќе мора да почекаат и побараат друга прилика за остварување на ...

Она во што Барса е најдобра оваа сезона пред неколку години изгледаше како научна фантастика

Спортски - 13.03.2018

Овие податоците пред само три сезони кога на клупата на Барселона седеше Луис Енерике изгледаа како научна фантастика. Барселона во овој момент ја има најдобрата одбрана во Европа, односно сметајќи ги натпреварите во сите натпреварувања гигантот од ...

Кога од своето име ќе направите бренд…

Friday.mk - 13.03.2018

Кристијано Роналдо уште еднаш го покажа своето неверојатно тело за CR7 долната облека. Португалскиот фудбалер ја предводеше кампањата пролет-лето 2018 за неговата етикета за долна облека. Роналдо ја водеше кампањата дома.

Ал-Хелаифи и Нејмар Сениор заедно на училиште!

TopSport - 13.03.2018

Делегацијата на Пари Сен-Жермен, предводена од сопственикот на клубот, Насер Ал-Хелаифи се наоѓа во посета на својата повредена ѕвезда Нејмар, по многубројните секојдневни шпекулации околу иднината на Бразилецот во францускиот клуб.

Дани Алвеш: Фудбалот стана бизнис, а Нејмар е дете

Канал5 - 13.03.2018

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Дани Алвеш, смета дека веќе фудбалот не се игра од љубов, туку исклучително за пари. - Фудбалот го губи оној дух кој ме инспирираше да станам играч. Денешниот фудбал стана бизнис, истакна Алвеш.

„Најк“ подготвен да му помогне на Реал за трансфер на Нејмар

А1 On - 13.03.2018

Една од најпознатите компании за спортска опрема „Најк“ му понудила помош на Реал Мадрид околу евентуалниот трансфер на напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар, но доколку „кралскиот“ клуб го раскине договорот со „Адидас“, објави шпанскиот весник „Ас“.

НИТУ РЕАЛ, НИТУ БАРСА: НАЈК ГО КУПУВА НЕЈМАР?! Еве што вели неговиот татко…

Поглед - 13.03.2018

Реал или Барса? Што вели таткото на Нејмар? Шпанскиот магазин АС објави како Најк има план да помогне на Реал Мадрид за Нејмар да го облече кралскиот дрес. Наводно планот на ова угледна компанија за спортска опрема да за 400 милиони евра го купи ...

Жените ова го чекаа: Кристиано Роналдо повторно само по гаќи! (фото)

Спортски - 13.03.2018

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристано Роналдо сопственик е на веројатно најубавото тело во светот на фудбалот. Всушност тоа и му помага да постигне извонредни резултати на теренот, но и му обезбедува вон фудбалски договори.

Валверде веќе остави печат: Ни Јуве, ни Атлетико – Барса ја има најдобрата одбрана во Европа!

Спортклуб - 13.03.2018

Ако некој констатираше вакво нешто во претходните три сезони кога на клупата седеше Луис Енрике, би звучело навистина смешно или како невозможна мисија. Сепак, во овој момент и тоа е возможно.

Дали е ова знак дека Гризман се сели во Барселона?

СуперСпорт - 13.03.2018

Шпекулациите за преселбата на Антоан Гризман од Атлетико Мадрид во Барселона се уште поголеми. Веќе неколку денови се зборува за тоа, а наводно неговата девојка започнала да бара куќа во Каталонија.

„АС“: „Најк“ со клучна улога за трансферот на Нејмар во Реал

Стандард - 13.03.2018

„Најк“, компанијата за спортска облека, е подготвена да финансира дел од можниот трансфер на Нејмар од Пари Сен Жермен во Реал Мадрид. Ова е дел од стратегијата на американската компанија за идно партнерство со „кралскиот“ клуб.

„Не сакам да бидам фудбалер, јас не припаѓам тука!“

СуперСпорт - 13.03.2018

Дани Алвеш повторно го привлече вниманието на себе, а овој пат вели дека му е доста со играње фудбал. Бразилскиот фудбалер е познат како фудбалер без „влакна на јазикот“ и често дава неверојатни изјави за медиумите.

„Најк“ му помага на Реал да го донесе Нејмар

Спортски - 13.03.2018

Мадридските медиуми денес пласираа многу инетерсна теорија за трансферот на Нејмар во Реал Мадрид. Весникот „АС“ пренесува дека трансферот на Нејмар во Реал Мадрид би можело да го помогне, ни повеќе ни помалку, туку компанијата „Најк“.

Кинезите пресекоа: Не го сакаме Иниеста!

Локално - 13.03.2018

Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста нема да премине во кинескиот Тијанжин. Тимот предводен од Пауло Соуса, упати спектакуларна понуда кон шпанскиот играч од средниот ред. Иниеста бил искушуван со годишна плата од 35 милиони евра.

Гризман уште еднаш го одби Атлетико Мадрид, извесен е трансферот во Барселона

Екипа - 13.03.2018

Францускиот интернационалец Антоан Гризман по завршувањето на оваа сезона и дефинитивно ќе си замине од Атлетико Мадрид, откако ја одби и последната понуда на клубот за продолжување на соработката.

Дефинитивно „НЕ!“: Гризман ја одби и последната понуда на Атлетико, Французинот со сигурност се сели во Барса!

Спортклуб - 13.03.2018

Умре и последната надеж дека Атлетико Мадрид ќе го задржи Антоан Гризман и ќе го спречи неговиот трансфер во конкурентската Барселона. Според сознанијата на француските и шпанските медиуми, Гризман ја одбил и последната понуда на Атлетико за ...

Нејмар нема право на збор: Неговиот спонзор се договара со Реал Мадрид

СуперСпорт - 13.03.2018

Откако го повреди стапалото на почетокот на месецот и нема да игра до крајот на сезоната, Нејмар замина на рехабилитација во Бразил и на пријателите им кажа дека нема повеќе намера да се враќа во Париз.

Готово: Гризман ги одби сите понуди, се сели на „Камп Ноу“

Спортски - 13.03.2018

Француските медиуми пренесуваат дека Антоан Гризман категорично одбил да го продолжи неговиот договор со Атлетико Мадрид, бидејќи има преддоговор со Барселона. Гризман ја одбил и последната понуда на Атлетико за продолжување на договорот со ...

Компанијата Најки го носи Нејмар во Реал!?

TopSport - 13.03.2018

Нејмар, на почетокот на месецот ја скрши метатарзалната коска во стапалото. Тој нема да игра до крајот на сезоната. Замина на операција во Бразил, а наводно на пријателите им порачал дека нема намера да се враќа во Париз.

Преодниот рок на Барса зависи од семејството на Кутињо!?

Спортклуб - 13.03.2018

Интересни информации пристигнуваат од Каталонија. Барселона овој викенд реализираше уште еден трансфер, играчот за врска на Гремио Артур од лето ќе стане нов член на екипата на Ернесто Валверде.

„Најк“ ќе го донесе Нејмар во Мадрид, ако Реал го откачи Адидас

Sport 1 - 13.03.2018

Откако заработи скршеница на метатарзалната коска во стапалото, поради која беше опериран и ја заврши сезоната во дресот на Пари Сен Жермен, бразилската ѕвезда Нејмар повторно е во фокусот на вниманието со најавите дека неговата авантура во ...

Барселона се огласи и испрати порака за можниот кам-бек на Нејмар на „Камп Ноу“

Точка - 13.03.2018

Бразилецот Нејмар повторно е топ тема низ светските медиуми, а причината за тоа не е повредата туку можноста да го напушти Пари Сен Жермен по само една едно. Минатото лето „светците“ за него издвоија 222 милиони евра, но по се изгледа на Нејмар не ...

„Најки“ ќе го носи Неијмар во „Реал“

Нетпрес - 13.03.2018

Производител на спортска опрема „Најки“ се понудил на „Реал“ да му помогне да го донесе Неијмар во Мадрид, а за возврат кралскиот клуб да носи нивни дресови, а не на „ Адидас“, пишува шпанскиот спортски весник „АС“.

Ал Келаифи не остави ништо на случајот и му направи проверка на Нејмар

Точка - 13.03.2018

Француските медиуми во неделата пренесоа дека претседателот Насер Ал Келаифи планира да отпатува за Бразил со цел да има средба со Нејмар и неговиот татко кој всушност му е и агент, не само за да види во каква ситуација е здравствената состојба на ...

Реал го продава Бензема во ПСЖ и го зема Нејмар

Локално - 13.03.2018

Европскиот клупски шампион Реал Мадрид е подготвен да се раздели со францускиот напаѓач Карим Бензема во летото за 50 милиони евра, соопштува sport.es. Според извор од клубот меѓу варијантите е шпанскиот шампион да го понуди Бензема на Пари Сен ...

Дани Алвеш: ПСЖ ја нема енергијата што ги поврзува луѓето

Макфакс - 13.03.2018

Бразилскиот репрезентативец Дани Алвеш повторно го привлече вниманието на јавноста кога отворено говорел на актуелни теми поврзани со ПСЖ. Алвеш рекол дека фудбалот повеќе не се игра од љубов и страст кон играта, туку за пари.

Реал подготвен да го продаде Бензема за 50 милиони евра

+инфо - 13.03.2018

Актуелниот европски и шпански шампион Реал Мадрид би го продал следното лето напаѓачот Карим Бензема, доколку некој клуб за него понуди 50 милиони евра. Вп некои шпански медиуми се појавија информации за вклучување на Бензема како дел од пакетот што ...

Бартомеу: Барса ќе се понижи ако го врати Нејмар

Локално - 14.03.2018

Претседателот на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу се изрази против евентуално враќање на Нејмар во тимот, кој минатото лето се пресели во француски ПСЖ за преголема сума од 222 милиони евра, соопшти радио „Копе“.

Бартомеу не го сака Нејмар назад во Барселона

Канал5 - 14.03.2018

Претседателот на Барселона Јосеп Мариа Бартомеу се изјасни против евентуално враќање на Нејмар, кој минатото лето се пресели во францускиот ПСЖ за сума од 222 милиони евра. Бразилецот не се чувствува удобно во ПСЖ и многу е веројатно да го напушти ...