TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Škoda ја покажа внатрешноста на Scala

Авто Плус - 08.11.2018

Škoda ја објави првата скица на ентериерот на целосно новиот модел Scala, а во исто време објави дека светската премиера на автомобилот ќе се одржи на 6 декември во Тел Авив Škoda Scala ќе биде првиот автомобил на компанијата, кој ќе биде опремена ...

Skoda започна да го открива Scala – објавени први детали за ентериерот

CARClub - 08.11.2018

Веќе знаеме дека наследникот на Rapid ќе го носи името Scala, а сега Skoda започна да објавува детали и за ентериерот на новиот хечбек. Целосно-новиот модел ќе биде претставен следниот месец, но веќе имаме први детали за ентериерот на Scala.