TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нант лесно ја прескокна првата пречка во Купот, Лазаров поуспешен од Георгиевски

Gol.mk - 08.12.2019

Ракометарите на Нант се пласираа во осминафиналето на Купот на Франција , откако ја оправдаа улогата на фаворит и го совладаа третолигашот Анжер со 24-41. Во македонскиот дуел Лазаров беше поуспешен од Дарко Георгиевски, а Нант не дозволи ...

Лазаров и Нант со рутинска победа во францускиот Куп

Дерби - 08.12.2019

Кире Лазаров и неговите соиграчи од Нант остварија лесна победа над Анжер (24:41) во шеснаесетфиналето на францускиот ракометен Куп и се најдоа меѓу патниците во осминафиналето на ова натпреварување.

Македонски двобој во Купот на Франција: Лазаров и Нант со триумф над Георгиевски и Анжер

24 Ракомет - 08.12.2019

Тимот на Нант, каде што настаува капитенот на македонскиот национален тим – Кире Лазаров, обезбеди место во осминафиналето на Купот на Франција. Нант победи на гостувањето кај третолигашот Анжер, каде што настапува уште еден македонски ...