TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Volvo Open Doors викенд » Шведски новости под македонското сонце

Авто Магазин - 20.10.2019

Викендов што помина Volvo Македонија ширум ги отвори своите врати за љубителите на марката. А нив таму ги пречека новиот S60, кој отсега е достапен и за нашите купувачи. Овој модел на шведскиот производител е прв што се произведува во Соединетите ...

Новиот Volvo S60 официјално пристигна во Македонија

CARClub - 20.10.2019

Новиот Volvo S60 вчера беше и официјално претставен во салонот на Volvo Cars Macedonia. Новиот шведски седан носи многу новитети – а еден од најважните е дека всушност токму сo S60, Volvo го најавува целосното исфрлање на дизелите од понудата.

ПРЕТСТАВЕН НОВИОТ VOLVO XC40 Recharge: Нуди сила од 402 кс и опсег од 400 км(ГАЛЕРИЈА)

Магазин - 20.10.2019

Volvo го претстави својот прв целосно електричен модел, кој има комбинирана сила од 402 кс и максимален опсег на возење од 400 километри. Шведскиот бренд ќе ја користи ознаката Recharge за секој електричен модел на полнење, а тоа ги вклучува целосно ...

Volkswagen Multivan 6.1 во Германија стартува од 36.990 евра

Automedia - 20.10.2019

Германските дилери на Volkswagen започнаа да примаат нарачки за Multivan 6.1. Ценовникот за тамошниот пазар стартува од 36.890 евра. Покрај вообичаените нивоа на опрема Trendline, Comfortline, Highline, Edition, како и специјалните серии Family и ...

Новиот Volkswagen ID.3 ќе може да комуницира со патниците

USB - 20.10.2019

Во Volkswagen се е подготвено за престојниот старт на продажбата на првиот исклучиво електричен модел и нивниот најсериозен ривал на Tesla Model 3 досега. Покрај со својот атрактивен дизајн и секако нултата емисија на штетни гасови, ID.3 ќе се обиде ...

Бугарија му нуди повеќе пари на Volkswagen да ја избере земјата

Automedia - 19.10.2019

Откако Volkswagen ги стопираше плановите за изградба на фабрика во Турција, поради воените дејствија во Сирија, се враќаат надежите на Бугарите. Источниот сосед нуди повисоки субвенции. Романија исто така се враќа во игра.

(ВИДЕО) Првото електрично Волво има повеќе од 400 КС и изгледа одлично

Екран - 19.10.2019

Покрај Полестар од Шведска ни доаѓа и електрично Волво. Швеѓаните за првиот електричен модел го избрале одличниот XC40. Сега има додаток во името на Recharge, а нуди комбинирана сила од дури 408 KС.

Новото Volvo S60 официјално во салонот на Volvo Cars

Авто Плус - 19.10.2019

Во салонот на Volvo Cars Macedonia денес официјално ни беше претставена третата генерација на луксузниот спортски седан Volvo S60 Третата генерација на Volvo S60 претставува првиот модел на брендот кој нема да биде понуден со дизел мотори.

Иднината е електрична: Volvo го претстави XC40 Recharge

Телефони.мк - 19.10.2019

"Повеќе пати го кажавме тоа: За Volvo иднината е електрична“, нагласи Хакан Семјуелсен, извршниот директор на Volvo Cars, за време на претставувањето на првиот електричен SUV. Освен новото возило, најавено е лансирањето на брендот на електрични ...