TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Коалицијата „Храбро за Македонија“ до ДИК ги поднесе листите за кандидати за пратеници

Канал5 - 02.04.2024

Коалицијата „Храбро за Македонија“ денеска до Државната изборна комисија ги поднесе листите за кандидати за пратеници во Собранието на Република Македонија. Во продолжение интегрален текст од изјавите за лидерите на партиите од коалицијата „Храбро ...

Коалицијата на ГРОМ ги објави носителите на изборните листи

МКД

(ВИДЕО) Коалицијата „Храбро за Македонија“ до ДИК ги поднесе листите за кандидати за пратеници

А1 On

(Видео) Коалицијата „Храбро за Македонија“ ги поднесе листите за кандидати за пратеници до ДИК

Макфакс

(Видео) Коалицијата „Храбро за Македонија“ ги поднесе листите за кандидати за пратеници до ДИК

Опсервер

Коалицијата „Храбро за Македонија“ ги поднесе листите за кандидати за пратеници до ДИК

Press24

[ВИДЕО] Коалицијата „Храбро за Македонија“ ги поднесе листите за кандидати за пратеници до ДИК

Точка

Седум партии и коалиции досега поднеле кандидатски листи за пратеници до ДИК, рокот истекува на полноќ

Либертас - 02.04.2024

До Државната изборна комисија (ДИК) попладнево листи за кандидати за пратеници доставиле „Работничката партија“ за сите изборни единици, партијата „Твоја“ која има листи за пратеници во Првата, Втората, Третата и Четвртата изборна единица, како и ...

СДСМ, ЗНАМ и ВМРО-ДПМНЕ поднесоа листи за пратеници, рокот завршува на полноќ

ТВ21

Подотворените кандидатски листи за пратеници, сепак, не се отворени листи

Н.Македонија

На 2 април истекува рокот за поднесување на кандидатските листи до ДИК

Канал5

СДСМ, ЗНАМ, ВМРО-ДПМНЕ и Родина поднесоа кандидатски листи

МКД

СДСМ, ЗНАМ и ВМРО-ДПМНЕ поднесоа листи за пратеници, рокот завршува на полноќ

Слободен Печат

СДСМ, ЗНАМ и ВМРО-ДПМНЕ поднесоа листи за пратеници, рокот завршува на полноќ

Во Центар

Курир А1 On Сител Телма Zoom Курир Бриф Република

На полноќ завршува рокот за поднесување листи за пратеници

Канал5 - 02.04.2024

На полноќ завршува и рокот за поднесување листи за пратеници.. До попладнево четири коалиции и партии ги имаа доставено до ДИК.. Неизвесноста заврши, изборната битка може да почне. Политичките партии и коалициите ги стокмија листите со кандидати кои ...

На полноќ истекува рокот за поднесување на кандидатските листи за пратеници во ДИК

Глас на Америка

Денеска на полноќ истекува рокот за поднесување на листите за пратеници

Скопје инфо

Коалицијата што ја предводи СДСМ ги достави листите за пратеници до ДИК

Бриф

Денеска завршува рокот за пријавување на листите за пратеници

Алфа

До утре е рокот за поднесување кандидатски листи за пратеници до ДИК

Слободен Печат

Привршуваат промоциите на кандидатските листи за пратеници

Алсат-М

24 Вести ТВ21 Zoom OhridNews Либертас А1 On 24Инфо MakPress