TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кузеска: Коментарот за Силјановска е навредлив и го осудувам и јас и Пендаровски

Фокус - 15.04.2024

По повод коментарот на еден од присутните на митингот на кандидатите на претседател во Куманово, сакам да бидам транспарентна и искрена кон целата јавност. Пред сѐ, поради масовноста на митингот за жал не успеав целосно да го слушнам коментарот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Очај и мизерија на митингот на Пендаровски во Куманово

Канал5

Митева до Кузеска: Кога ја слушнавте навредата, наместо да осудите вие се насмевнавте, разочарувачки

Курир

ФОТО: Кисела Вода со голема поддршка за Силјановска Давкова

Курир

Брутални навреди за кандидатката за претседател Гордана Силјановска – Давкова на митингот на СДСМ во Куманово

Алфа

Стево во Куманово собра дупло народ од конкурентката

Centar

Плоштадот во Куманово претесен за митингот на Стево Пендаровски

24Инфо

Република PressingTV Денешен Фокус А1 On Курир Република Нетпрес

Силјановска-Давкова: Сертификатот за претседателот го давате Вие, граѓаните, народот!

Канал5 - 14.04.2024

„Денеска сакам да бидам прагматична и да одговорам на едно од првите поставени прашања на еден министер за надворешни работи, еден самонаречен европски претседател. “ Неговата партија пред секој мандат и после секој мандат фрла во етерот некои нови ...

Силјановска – Давкова: Легитимитетот на претседателот треба да извира од граѓаните

А1 On

Силјановска Давкова: Нема гордост без национални и државни интереси

Алфа

Гордана Силјановска-Давкова вети единство и еднаквост – противење на уставните измени за изборот на претседател во Парламентот како комунистичка практика

Lider

Жестока декларација: Силјановска Давкова се залага за национална гордост – Македонија мора посилно да се наметне во разговорите со европските лидери

Lider

Милевски: поддршката од граѓаните за силјановска-давкова е голема

Тера

🎥 ПО СЕКОЈ МИТИНГ СЕ ЧУВСТВУВАМ ПОМЛАДА И ПОГОРДА Силјановска Давкова вети дека ќе остане блиска до народот

+инфо

Lider ТВ21 Локално 24Инфо OhridNews 365 MakPress Пулс24

Силјановска Давкова до Пендаровски: Лист хартија, бела хартија!

Канал5 - 14.04.2024

Кандидатката за претседателка на Македонија професор д-р Гордана Силјановска-Давкова одговори на прозивките од противкандидатот Стево Пендаровски и лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски. Во својот говор Професорката Силјановска Давкова одговори на ...

Османи ја повика Силјановска Давкова на дуел да ги соочат програмите

Алфа

Пендаровски: Силјановска-Давкова со изјавата дека историјата не е услов за ЕУ ја сруши целата стратегија на опозицијата

Frontline

Повикот на Давкова за 61 пратеник – Османи ја поканува на дуел, да ги изнесат своите понуди и визии

ТВ21

Османи ја покани Силјановска Давкова на дебата

ТВ21

Тензична размена пред претседателските избори: Гордана Силјановска-Давкова се судри со Бујар Османи на Твитер

Lider

Гордана Силјановска-Давкова одговори на прозивката од Бујар Османи

Канал5

Слободен Печат Бриф MakPress Zoom Фокус ТВ21 Денешен

Пендаровски: Oпозицијата продава народски кажано „мачка во вреќа”, немаат никаква понуда за иднината на Македонија

Курир - 14.04.2024

Пендаровски посочи дека за разлика од времето на режимот кога пристапот до најголемите медиуми беше строго одграничен, денеска има демократски амбинет и тоа го гледа секој поединец во државата.

Пендаровски во Кратово: Oпозицијата продава народски кажано „мачка во вреќа”

Макфакс

Пендаровски: Oпозицијата продава „мачка во вреќа”, немаат никаква понуда за иднината на Македонија

А1 On

„ОПОЗИЦИЈАТА ПРОДАВА МАЧКА ВО ВРЕЌА“ Пендаровски ја обвини Силјановска Давкова дека нема никаква понуда за иднината на Македонија

+инфо

Пендаровски во Кратово: Oпозицијата продава народски кажано „мачка во вреќа” немаат никаква понуда за иднината на Македонија

Zoom

Пендаровски во Кратово: Oпозицијата продава „мачка во вреќа”

Фокус

Пендаровски: Во време на режимот имаше две категории граѓани – членови на ВМРО-ДПМНЕ и сите останати, каде само првите можеа да се вработат и да напредуваат

Локално

Денешен Вечер Прес MTM PressingTV

Мисајловски: Ни треба голема мобилизација на овие избори, ги повикувам сите граѓани да излезат

Канал5 - 14.04.2024

Денеска тука во Ѓорче Петров може да видите една преубава слика заедно министерот Стефан Андоновски, со пратеникот Бојан Стојаноски, заедно со градоначалникот Александар Стојкоски и со многу млади луѓе.

Мисајловски: На 24 април има една опција заокружете го бројот 2, за Силјановска Давкова

Канал5

Мисајловски побара поддршка за Силјановска Давкова: Повик за промени во Македонија – крај за функционери како Пендаровски кој со презир гледа на народот и државата

Lider

Мисајловски на кафе дружба со младите од Куманово: Младите се столбот и иднината на Македонија

Курир

Мисајловски: Куманово има една преубава позитивна енергија и целата енергија води кон Силјановска Давкова

Курир

Мисајловски: Куманово има една преубава позитивна енергија за Гордана Силјановска Давкова

Канал5

Мисајловски: Куманово има една преубава позитивна енергија и целата енергија води кон Силјановска Давкова

Lider

Макфакс Опсервер А1 On Република Lider Денешен Курир Скопје1

На 24 април изборот и за младите е јасен: Иселување или нови можности

Курир - 14.04.2024

„Од една страна го имате Стево Пендаровски, кој на еден младински самит, фамозно изјави дека доколку не бил Претседател веднаш ќе ја напуштел државата и на тој начин го потикнува иселувањето.

Поповски: Нелогично е да се води претседателска кампања без кандидатот, Силјановска Давкова ја нема на голем дел од митинзите

Centar

Поповски: Нелогично е да се води претседателска кампања без кандидатот, Силјановска Давкова ја нема на голем дел од митинзите

Вести плус

Поповски: Нелогично е да се води претседателска кампања без кандидатот, Силјановска Давкова ја нема на голем дел од митинзите

Бриф

Поповски: Нелогично е да се води претседателска кампања без кандидатот, Силјановска Давкова ја нема на голем дел од митинзите

Рацин

Андоновски: На 24 април изборот и за младите е јасен- иселување или нови можности

Канал5

Андоновски: Во првиот круг ќе победиме, а во вториот круг ќе ја забетонираме победата на Гордана Силјановска Давкова и ВМРО-ДПМНЕ со голема двојна победа

Макфакс

Lider Денешен Нетпрес

Сајкоски: Расте поддршката за Силјановска Давкова за претседател на Македонија, повикувам на големо единство и масовна ...

Курир - 14.04.2024

На единство кое ќе ја зголеми победата, единство кое ќе ја зголеми поддршката и единство кое ќе ни донесе претседател кој што може, знае, кој што сака да направи меѓународна поддршка да добиеме, кое што сака да постигне внатрешно единство и кој што ...

Сајкоски: Повикувам на големо единство и масовна излезеност

Либертас

Сајкоски: Расте поддршката за Силјановска Давкова за претседател на Македонија

Канал5

Сајкоски: Расте поддршката за Силјановска Давкова за претседател на Македонија, повикувам на големо единство и масовна излезеност

24Инфо

Расте поддршката за Силјановска Давкова за претседател на Македонија, повикувам на големо единство и масовна излезеност, вели Сајкоски

Скопје1

„РАСТЕ ПОДДРШКАТА ЗА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА“ Сајковски повика на масовна излезност на 24 април

+инфо

Сајкоски: Расте поддршката за Силјановска Давкова за претседател на Македонија, повикувам на големо единство и масовна излезеност

Lider

Макфакс Press24 Република Точка Денешен MakPress

СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА И ДИМИТРИЕВСКИ ВО СКОПЈЕ, ПЕНДАРОВСКИ ВО КРИВА ПАЛАНКА И ВО КУМАНОВО Ванковска ќе се претстави пред ...

+инфо - 14.04.2024

Денеска продолжува кампањата за претседателските избори 2024. Кандидатот за претседател Стево Пендаровски ќе ги посети општините Старо Нагоричане во (15:00), Кратово во (16:30) и Ранковце во (17:30).

Уште една недела изборна кампања за претседател на Македонија

MakPress

Претседателските избори влегуваат во втората половина, парламентарни почнуваат на 18 април

Рацин

Продолжува кампањата за претседателските избори, а наскоро започнува и за парламентарните

А1 On

Изборната кампања за претседателските избори влегува во втората половина, за парламентарните избори почнува на 18 април

Бриф

Изборната кампања за претседателските избори влегува во втората половина, за парламентарните избори почнува на 18 април

Сител

Изборната кампања за претседателските избори влегува во втората половина, за парламентарните избори почнува на 18 април

Во Центар

Денешен Н.Македонија Zoom MakPress Либертас Слободен Печат Сител 24Инфо

Време за промени: Ахмети и Ковачевски се архитекти на очај и тешкотии – навредите кон Силјановска се манифестација на ...

Lider - 13.04.2024

Како што македонската претседателска кампања добива на интензитет, повикот за промени одекнува низ целата нација. Драган Ковачки, гласот на изборната единица 3, ги повторува чувствата на многумина додека собира поддршка за Гордана Силјановска ...

КОВАЧКИ: Навредите на Стево кон Силјановска ја покажува неговата исплашеност од поразот

Денешен

Ковачки: Уште 11 дена кога граѓаните масовно ќе излезат и ќе ја поддржат Силјановска Давкова

Канал5

Ковачки: Уште 11 дена кога граѓаните масовно ќе излезат и ќе ја поддржат Силјановска Давкова за претседател на Македонија

Курир

КОВАЧКИ: Уште 11 дена до големата победа кога народот масовно ќе излезе и ќе му го даде црвениот картон на Стево Пендаровски

Денешен

Ковачки: Со новата влада во Илинден ќе се слеат над 9 милиони евра за инфраструктурни проекти

Слободен Печат

Ковачки: Со новата влада во Општина Илинден ќе се слеат над 9 милиони евра за инфраструктурни проекти

Република

Макфакс Опсервер Точка Канал5 Курир Макфакс Република Нетпрес

Стојаноска од Јегуновце: 24 Април е денот кога граѓаните ќе го заокружат бројот 2

Канал5 - 13.04.2024

Денешниов ден сум со теренска агенда во општина Јегуновце, го започнав со средба со жители на селото Копанце и најинтересен момент ми беше што најмногу Албанците, жители на Копанце беа презадоволни од градоначалникот Диме.

Стојаноска од Јегуновце: 24 Април е денот кога граѓаните ќе го заокружат бројот 2 за нашата кандидатка Гордана Силјановска Давкова

Скопје1

Стојаноска: 24 Април е денот кога граѓаните ќе го заокружат бројот 2 за нашата кандидатка Гордана Силјановска Давкова

Курир

Стојаноска: Гордана Силјановска – Давкова е најдобриот кандидат за претседател

Бизнис Вести

Стојаноска: 24 Април е денот кога граѓаните ќе го заокружат бројот 2 за нашата кандидатка Гордана Силјановска Давкова

Република

СТОЈАНОСКА: Диме не прави разлика дали станува збор за Македонци, Албанци, Роми или Срби туку работи со сите како еднакви граѓани

Денешен

Стојаноска: Гордана Силјановска – Давкова е најдобриот кандидат за претседател

Press24

Нетпрес MakPress

Во Договорот со Бугарија и во „францускиот предлог“ не стои дека историјата е услов за почеток на преговори со ЕУ, ...

Фокус - 13.04.2024

Претседателката кандидатка на ВМРО ДПМНЕ Гордана Силјановска самата ги демантираше ставовите која таа и нејзината партија веќе две години ги пласираат во јавноста, за наводна бугаризација.

(ВИДЕО) Силјановска самата им стави крај на лагите – во Договорот со Бугарија и во „францускиот предлог“ не стои дека историјата е услов почеток на преговори со ЕУ

Frontline

Во Договорот со Бугарија и во „францускиот предлог“ не стои дека историјата е услов за почеток на преговори со ЕУ, призна Силјановска

Либертас

Во Договорот со Бугарија и во „францускиот предлог“ не стои дека историјата е услов за почеток на преговори со ЕУ, призна Силјановска

Рацин

Во Договорот со Бугарија и во „францускиот предлог“ не стои дека историјата е услов за почеток на преговори со ЕУ, призна Силјановска

Слободен Печат

Во Договорот со Бугарија и во „францускиот предлог“ не стои дека историјата е услов за почеток на преговори со ЕУ, призна Силјановска

ММС

Во Договорот со Бугарија и во „францускиот предлог“ не стои дека историјата е услов за почеток на преговори со ЕУ, призна Силјановска

Бриф

Мисајловски: сакам да ги повикам сите граѓани да се обединат, останува уште многу малку време до првиот круг

Скопје1 - 13.04.2024

„Еден убав ден во Куманово. Навистина ми е драго што гледам позитивна енергија. Денеска тука премногу млади луѓе, имаме авангарда од Куманово, уметници, луѓе што се препознатливи во градот, нашите кандидати за пратеници но денеска сакам една убава ...

Да донесеме промени за горда Македонија

Нетпрес