TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Српската полиција под критики за Данка: „Ова е сериозен скандал“

Макфакс - 10.05.2024

Дека во возилото нема биолошки траги од девојчето покажаа првите резултати од ДНК-прегледот на службениот автомобил што го управувале осомничените за убиството на малата Данка Илиќ во Србија, Дејан Драгијевиќ и Срѓан Јанковиќ.

Oсомничените за смртта на Данка може да се спасат од „тешки“ казни

А1 On - 10.05.2024

Помина месец и половина од убиството на Данка Илиќ во Бањско Поле, а за локацијата на телото осомничените се уште молчат. Последните резултати од ДНК, доставени до Вишото јавно обвинителство во Заечар, откриваат дека досега не се пронајдени биолошки ...

Поранешен полковник на МУП на Србија за случајот со малата Данка: „На полицијата да и се дозволи професионално да си ја ...

4NEWS - 10.05.2024

Потрагата по телото на малата Данка Илиќ трае повеќе од еден месец. Бевме известени дека сторителите го признале убиството, ни кажаа и дека во автомобилот има ДНК и траги од крв. Мобилизирана е целата полиција, на терен се кучиња трагачи, вклучени ...

„Брат ѝ ја повикува кога ќе види нејзина слика“: Дедото на Данка Илиќ отворено за пеколот низ кој минува семејството по ...

Вечер Прес - 09.05.2024

„Кога внук ми гледа вести и ќе ја види нејзината слика на телевизија, плаче и вика: ‘Данка, Данка!’. Тогаш сите почнуваме да плачеме од болка“, вели Милан Илиќ, дедото на убиеното девојче Данка Илиќ (2) од Бор.

Кога внук ми ќе види нејзина слика вика: Данка!? – Тогаш сите плачеме! Дедото на девојчето скршен од болка: Ни праќаат ...

Во Центар - 09.05.2024

„Кога внукот ќе види некоја вест и нејзината слика на телевизија, плаче и вика: „Данка, Данка“. Тогаш сите почнуваме да плачеме од болка “, вели Милан Илиќ, дедото на исчезнатото девојче Данка Илиќ (2) од Бор, по чие тело се трага веќе еден месец ...

САМО ЕДЕН ЧОВЕК ЗНАЕ КАДЕ Е ТЕЛОТО НА ДАНКА? „Тој покажува највисоко ниво на лукавство“

+инфо - 09.05.2024

Како што пренесува српски Информер, од Вишото јавно обвинителство во Зајечар ја потврдиле информацијата која се појави во некои медиуми, дека новите вештачења на ДНК кои пристигнале во обвинителството не покажуваат дека има биолошки траги од ...

Каде е телото на малата Данка?

Скопје1 - 09.05.2024

Српските портали вчера објавија дека на ниту еден од предметите запленети во истрагата за исчезнувањето на двегодишната Данка Илиќ од Србија не се пронајдени биолошки траги. Нејзиното тело сè уште не е пронајдено.

ДНК на малата Данка не била пронајдена на автомобилот со кој била удрена

Кајгана - 09.05.2024

Како што пренесува „Нова.рс“, на ниеден од предметите што биле земени за помош во истрагата не биле пронајдени биолошки траги од двегодишната Данка Илиќ од Србија. Српскиот портал напиша дека досега се пронајдени повеќе од 400 траги во службеното ...

ПРИСТИГНАА ПРВИТЕ ДНК НАОДИ ВО СЛУЧАЈОТ СО ДАНКА „Наскоро ќе има и нови резултати, им ги вештачат облеката и чевлите“

+инфо - 08.05.2024

Во добиените резултати од ДНК нема биолошки траги од девојчето, рекол обвинителот на Вишото јавно обвинителство од Заечар, Миодраг Цановиќ. Јавното обвинителство во Заечар ја потврди информацијата дека се пристигнати резултатите од првите ДНК ...

Резултатите од првите анализи покажаа: ДНК на Данка Илиќ не е пронајдена на автомобилот со кој е удрена

Вечер Прес - 08.05.2024

Во Вишото јавно обвинителство во Зајечар пристигнаа првите извештаи за ДНК вештачењето на материјалот од случајот со тешкото убиство на двегодишната Данка Илиќ од Бор. Засега нема биолошки траги од девојчето.

Резултати од вештачењето на автомобилот кој удри во Данка Илиќ: Нема траги на нејзино ДНК

24Инфо - 08.05.2024

Речиси цел месец стотици полицајци, жандарми и пожарникари ја „чешлаа“ околината на Бор во потрага по телото на двегодишната Данка Илиќ, која исчезна на 26 март во Бањско поле од дворот на семејната куќа, а за чие убиство беа уапсени работниците на ...

ДНК ЈА ПРОДЛАБОЧИ МИСТЕРИЈАТА! Обвинителството доби нови вештачења за случајот со убиството на малата Данка Илиќ: ...

Во Центар - 08.05.2024

Високото јавно обвинителство Заечар денеска доби дел од резултатите од вештачењето на деловите од возилото на ПУК „Водовод“ за кое се сомнева дека во март во Бањско поле ја удриле двегодишната Данка Илиќ, неофицијално дознаваат српските медиуми од ...

Први ДНК резултати во случајот на малата Данка- ниеден резултат од автомобилот не е нејзин

Канал5 - 08.05.2024

Јавното обвинителство во Заечар ја потврди информацијата дека пристигнале првите ДНК тестови и дека нема биолошки траги на двегодишното девојче Данка Илиќ чие исчезнување на 26 март беше пријавено во Бањско Поље кај Бор.

СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА САМО ТОЈ ЗНАЕ КАДЕ Е ТЕЛОТО НА ДАНКА: „Покажува највисоко ниво на интелигенција и итрина“ Еве што ...

Во Центар - 09.05.2024

Каде е телото на Данка Илиќ ? Ова прашање се поставува веќе месец и половина откако е откриено дека двегодишното девојче е убиено, но до ден денес нема одговор. Како што се дознава, постои сомневање дека само едно лице знае каде е телото на ...

Само овој човек знае каде е телото на Данка

Република - 10.05.2024

Каде е телото на Данка Илиќ? Ова прашање се поставува веќе месец и половина откако е откриено дека двегодишното девојче е убиено, но до ден денес нема одговор. Како што пренесуваат српските медиуми постои сомневање дека само едно лице знае каде е ...

ДАЛИ ОСОМНИЧЕНИТЕ ЗА УБИСТВОТО НА ДАНКА МОЖЕ ДА СЕ ИЗВЛЕЧАТ?! Резултатите од ДНК анализата ја продлабочуваат ...

+инфо - 10.05.2024

Последните резултати од ДНК, доставени до Вишото јавно обвинителство во Заечар, откриваат дека досега не се пронајдени биолошки траги на Данка Илиќ во нивното службено возило, кое наводно било користено во злосторството.

Српската полиција под критики за Данка: „Ова е сериозен скандал“

Опсервер - 10.05.2024

Дека во возилото нема биолошки траги од девојчето покажаа првите резултати од ДНК-прегледот на службениот автомобил што го управувале осомничените за убиството на малата Данка Илиќ во Србија, Дејан Драгијевиќ и Срѓан Јанковиќ.

Српската полиција под критики за Данка: „Ова е сериозен скандал“

MTM - 10.05.2024

Дека во возилото нема биолошки траги од девојчето покажаа првите резултати од ДНК-прегледот на службениот автомобил што го управувале осомничените за убиството на малата Данка Илиќ во Србија, Дејан Драгијевиќ и Срѓан Јанковиќ.

Српската полиција искритикувана за случајот на малата Данка

Скопје1 - 10.05.2024

Дека во возилото нема биолошки траги од девојчето покажале првите резултати од ДНК-прегледот на службениот автомобил што го управувале осомничените за убиството на малата Данка Илиќ во Србија, Дејан Драгијевиќ и Срѓан Јанковиќ.

Овој човек знае каде е Данка, судскиот вештак со нови информации

PressingTV - 10.05.2024

Првите ДНК резултати од форензичкиот случај во случајот со исчезнувањето или убиството на малата Данка Илиќ уште повеќе го искомплицираа овој случај. Според ДНК-резултатите од вештачењето кои пристигнаа во Вишото јавно обвинителство во Зајечар, на ...

Судски вештак тврди: Ако тоа возило навистина ја удрило Данка, овој доказ сигурно ќе останел

Република - 10.05.2024

Првите ДНК резултати од форензичкиот случај во случајот со исчезнувањето или убиството на малата Данка Илиќ уште повеќе го искомплицираа овој случај. Според ДНК-резултатите од вештачењето кои пристигнаа во Вишото јавно обвинителство во Зајечар, на ...

Српската полиција под критики за Данка: „Ова е сериозен скандал“

Centar - 10.05.2024

Дека во возилото нема биолошки траги од девојчето покажаа првите резултати од ДНК-прегледот на службениот автомобил што го управувале осомничените за убиството на малата Данка Илиќ во Србија, Дејан Драгијевиќ и Срѓан Јанковиќ.

Сериозен скандал со убиството на Данка: Дали полицијата конструира кривично дело

Press24 - 10.05.2024

Дека во возилото нема биолошки траги од девојчето покажаа првите резултати од ДНК-прегледот на службениот автомобил што го управувале осомничените за убиството на малата Данка Илиќ во Србија, Дејан Драгијевиќ и Срѓан Јанковиќ.

ЗА УБИСТВОТО НА ДАНКА: Oсомничените можат да се спасат од „тешки“ казни

Фактор - 10.05.2024

Oсомничените за смртта на Данка Илиќ од Бор можат да се спасат од „тешки“ казни. Помина месец и половина од убиството на Данка Илиќ во Бањско Поле, а за локацијата на телото осомничените уште молчат.