TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ахмети: Темата за незадоволството меѓу интегративците е минорна споредбено со темата за европскиот фронт

Слободен Печат - 25.03.2023

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по завршувањето на денешното Централно претседателство на партијата, рече дека се зборувало за многу важна тема како што е европскиот фронт, која како што рече треба да заживее, а истата е минорна во однос на таа за ...

Ахмети по Централното претседателство: Денеска разговаравме само за Европскиот фронт

Либертас

Не зборуваа за „огнот“, туку за „европскиот фронт“, следната недела може да се разгледаат барањата на „огнената група“

ТВ21

Заврши Централното претседателство на ДУИ, наредната недела нова седница

Опсервер

Заврши Централното претседателство на ДУИ, наредната недела нова седница

Курир

ДУИ: Не зборуваа за „огнот“ туку за „европскиот фронт“

Независен

Ахмети: Нашата партија не е формирана за поделби, туку да формира нови работи

А1 On

Република Фокус Н.Македонија Нетпрес Lider +инфо Фактор Либертас

Ахмети: Нашата партија не е создаена за поделби, денеска на централното претседателство се разговарало за европскиот ...

24 Вести - 25.03.2023

Нашата партија не е создадена за поделби порача лидерот на ДУИ Ахмети по состанокот во Мала Речица, откако претходно во изјава за ТВ 24 најави дека на огнената група ќе им ја испее песната, Црни облаци дуваат.

Груби: Не верувам дека „огнените“ уште постојат

Фокус

ДУИ одржува седница на централното претседателство

Канал5

ДУИ на партиска средба во Мала Речица: Ќе биде ли отстранет Артан Груби за мир во партијата

Макфакс

Почна седницата на Централното претседателство на ДУИ, присуствуваат и „Огнените“

360 степени

„Огнените“ дојдоа на седницата на ДУИ во Мала речица

Фокус

„Огнените“ објавија листа од функционери сменети откако почнаа да се бунат

Слободен Печат

Press24 Слободен Печат Алсат-М 24 Вести Lider Либертас Либертас Локално

Во ДУИ останува да врие – фракционерите го објавија списокот на разрешените од страна на Груби

Алфа - 25.03.2023

Уште еден состанок на ДУИ, без решение за мир во партија на Ахмети. Седницата на централното претседателство разговараше за европскиот фронт, расколот кој се повеќе се продлабочува, оставија да го решаваат идната недела.

„Огнените“ со листа на разрешени партиски кадри по налог на Груби

Телма

Огнена група: По налог на Артан Груби разрешени сите функционери од ДУИ кои се залагаат за демократизација на партијата

MakPress

„Огнената група“ објави листа на разрешени функционери

А1 On

„Огнените“ од ДУИ објавија листа на разрешени функционери

ТВ21

„Огнената група“ објави листа на разрешени функционери

Н.Македонија

„Сите имаa една цел – демократизација на ДУИ“: „Огнената група“ објави листа на разрешени функционери по налог на Артан Груби

Република

Во Центар ММС Макфакс Независен Фактор Опсервер +инфо Либертас

ДОЈДЕ ЛИ ДЕНОТ „УРАГАНОТ“ ДА ГИ ОДДУВА „ОГНЕНИТЕ“ ВО ДУИ? Пред седницата на партискиот врв Ахмети удри во Сарај

+инфо - 24.03.2023

Лидерот на ДУИ го назначи Рафиз Алити за координатор на партискиот огранок во општината чиј прв човек е Блерим Беџети, еден од водачите на „огнените“. Претходно Ахмети го постави Бујар Османи да го преземе огранокот на ДУИ во Чаир, базата на Изет ...

Утре во Мала Речица ќе се соочат „артанистите“ и „огнените“ од ДУИ

МКД

Беџети за утрешната седница на ЦП на ДУИ: Се надевам дека ќе се продолжи дебатата за прашањата што создаваат разлики во партијата

Во Центар

ДУИ ќе одржи седница на Централното претседателство

Опсервер

Беџети за утрешната седница на ЦП на ДУИ: Се надевам дека ќе се продолжи дебатата за прашањата што создаваат разлики во партијата

CivilMedia

Незадоволните во ДУИ утре ќе се соочат со групата на Груби

Република

ДУИ ќе одржи седница на Централното претседателство

Независен

ТВ21 4NEWS MakPress PressingTV Фактор Република Локално Курир