TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Баерн го освои Истанбул и го завери пласманот во четвртфиналето на ЛШ (Видео)

Дерби - 14.03.2018

Најдобриот германски фудбалски состав, Баерн Минхен е седмиот патник во четврфиналето на Лигата на шампионите, откако вечерва по втор пат го надигра Бешикташ. На првиот меч во Минхен бундеслигашот славеше со 5-0, додека пак вечерва не беше толку ...

ВИДЕО: Баерн во Истанбул се „чекира“ меѓу најдобрите осум во ЛШ

Gol.mk - 14.03.2018

Екипата на Баерн Минхен успеа по вторпат да слави во Лигата на шампионите над Бешикташ (1-3), триумф со кој го потврди пласманот и се „чекира“ меѓу најдобрите осум во фудбалската елита. Во еден растеретен дуел поради високата победа во Минхен, ...

Баерн го освои и Истанбул за двојна победа против Бешикташ (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.03.2018

Баерн Минхен оние 5-0 од првата средба на „Алијанц арената“ денеска ги надополни со триумф од 1-3 на гостувањето кај Бешикташ и со вкупно 8-1 оди во четвртфиналето во Лигата на шампиони. Тијаго Алкантара го отвори резултатот во 18-тата минута, а на ...

Баерн Минхен мина лесно и низ Истанбул

Екипа - 14.03.2018

Баерн Минхен лесно мина во четвртфиналето на Лигата на шампионите откако го совлада Бешикташ и во реваншот од осминафиналето во елитното европско натпреварување со 1-3. Тијаго Алкантара го отвори резултатот, Ѓонул постигна автогол, а Сандро Вагнер ...

Баерн го елиминираше турскиот шампион со 8:1, Хајнкес со рекорд

Стандард - 14.03.2018

Бешикташ загуби дома од Баерн со 1:3 во реванш-дуелот од 1/8-финалето во Лигата на Шампионите и отпадна со вкупен резултат од 1:8. Тоа беше рекордна 11-та последователна победа за тренерот на тимот од Баварија, Јуп Хајнкес, на најпрестижниот ...

Баерн ја заврши работата на Босфорот (видео)

TopSport - 14.03.2018

Баерн Минхен и на гостувањето во Истанбул кај Бешикташ стигна до убедлива 1:3 победа, за со вкупни 1:8 да се пласира во четврт-финалето на Лигата на шампионите на импресивен начин. Баварците веќе беа пласирани меѓу најдобрите осум во Европа и по ...

Официјални состави: Бешикташ – Баерн Минхен

Спортски - 14.03.2018

Вечерва ќе бидат компетирани четвртфиналните патници во Лигата на шампиони со натпреварите Бешикташ – Баерн Минхен и Барселона – Челзи. Натпреварот во Истанбул се игра во 18 часот, а веќе се познати и официјалните состави.

Баерн Минхен без Робен на реваншот кај Бешикташ

ТВ21 - 13.03.2018

Крилниот фудбалер на Баерн Минхен, Ариен Робен ќе го пропушти реванш осминафиналниот дуел во Лигата на шампионите на гостински терен кај Бешикташ. Германскиот шампион на првата средба во Минхен победи со 5:0, па отсуството на повредениот 34-годишен ...