TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почна самитот на групата седум најразвиени земји Г-7, во фокусот ковид пандемијата

Сител - 11.06.2021

Тридневната средба на челниците на САД, Германија, Канада, Франција, Велика Британија и Јапонија почна денеска со фокус на ковид пандемијата. Домаќинот на овогодинешниот самит, премиерот на Велика Британија изјави дека земјите од Г7 ќе донираат ...

Најбогатите од Г7 ќе се сретнат во најсиромашната област во Англија. Што заеме за Корнвол?

Глас на Америка

"Ќе бидеме гласни и здодевни": Почнува Г7 самитот, а тие се едни од главните ѕвезди: Активистите го окупирале Корнвол

Точка

Седум лица уапсени пред Самитот на Г7: Кај нив се пронајдени димни бомби при рутинска контрола

Курир

Седум лица уапсени пред Самитот на Г7: Кај нив се пронајдени димни бомби при рутинска контрола

Република

Седум лица уапсени пред Самитот на Г7: Кај нив се пронајдени димни бомби при рутинска контрола

Нетпрес

Седум лица уапсени пред Самитот на Г7: Кај нив се пронајдени димни бомби при рутинска контрола

Press24

24Инфо Точка MTM Lider Точка Н.Македонија Press24 Опсервер

Пресек: САД се вратија, поддршка за македонските ЕУ интеграции, политичарите имаат обврска да ја спроведат стратегијата ...

CivilMedia - 11.06.2021

Во Велика Британија денеска почнува самитот на групата седум најразвиени земји (Г-7). Британскиот премиер Борис Џонсон очекува групата Г7 да донира милијарда дози вакцина против Ковид-19 на посиромашните земји за време на самитот.

Г7 - толку многу хармонија одамна немало

Deutsche Welle

Денеска почнува самитот на групата седум најразвиени земји Г-7

Сител

Џонсон очекува ,,Г7“ да донира милијарда вакцини за сиромашните земји

Нова ТВ

Џонсон очекува Г7 да донира милијарда дози вакцини на посиромашните земји

ММС

Почнува самитот на Г-7

Слободен Печат

Британија ќе донира 100 милиони вакцини на сиромашните земји

Независен

Независен Нетпрес Акцент Канал5 Локално Локално Локално Бизнис Вести

Почнува самитот на Г-7, главни теми пандемијата и климатските промени

Опсервер - 11.06.2021

Хина Лидерите на Групата водечки индустриски развиени земји (Г-7) почнуваат тридневен самит во сенка на пандемијата со Ковид-19 за да разговараат за глобалното закрепнување, правичната дистрибуција на вакцината против коронавирусот и климатските ...

Почнува самитот на Г-7, главни теми пандемијата и климатските промени

Бриф

Почнува самитот на Г-7, главни теми пандемијата и климатските промени

Либертас

Почнува самитот на Г-7, главни теми пандемијата и климатските промени

Независен

Почнува самитот на Г-7, главни теми пандемијата и климатските промени

MakPress

Средбата на Г-7 почнува денеска со фокус на пандмеијата и климатските промени

Опсервер

Средбата на Г-7 почнува денеска со фокус на пандмеијата и климатските промени

24Инфо

Сител Акцент Нова ТВ Денешен Телма Канал5 MakPress