TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За само два дена: Лепа Брена распродаде два концерти во Загреб, веќе го закажа и третиот

Слободен Печат - 08.12.2023

Лепа Брена доаѓа во Арена Загреб кон крајот на следната година. Српската ѕвезда за 24 часа го распродаде и вториот концерт во загрепска Арена закажан за 7 декември 2024 година, откако претходно го распродаде првиот концерт за помалку од еден ден.

За само два дена распродадени два концерти на Брена во Загреб, па е закажан и трет

24Инфо

Откако ги собори сите рекорди во Загреб, се огласи Александра Пријовиќ: Нејзините зборови кинат срца (видео)

Убавина и Здравје

Откриено колку заработила Александра Пријовиќ од концертите во Загреб

Еспресо

ПРИЈА ВО ЗАГРЕБ ЗАРАБОТИ 2.500.000 €, И TИЕ ГИ НАПОЛНИЈА ЏЕБОВИТЕ! Превозникот земал 4.000 евра, келнерите воодушевени: Имало и бакшиш!

Во Центар

Хрватите објавија колку заработила Александра Пријовиќ од петте концерти во Загреб

Локално

АЛЕКСАНДРА ПРИЈОВИЌ ЗАВРШИЛА НА ИНФУЗИЈА ВО ЗАГРЕБ „Мислев дека нема да издржам!“

+инфо

Еспресо Убавина и Здравје Убавина и Здравје Во Центар Република

„Почна да ми ја допира суетата“: Лепа Брена откри детали од врската со Боба Живојиновиќ

Еспресо - 08.12.2023

Лепа Брена со децении гради успешна музичка кариера, во која стана една од најголемите ѕвезди на просторот на поранешна Југославија. Популарната пејачка сѐ уште работи напорно и редовно настапува за својата публика низ регионот.

(Фото) Еве колку чинеше свадбата на Брена и Боба, „венчавањето на векот“: Слават 32 години брак, пејачката објави фотографии

Еспресо

📷 ЗА НИВНАТА СВАДБА СЕ ЗБОРУВА И ДЕН-ДЕНЕСКА! Лепа Брена и Боба Живојиновиќ слават 32 години во брак

+инфо

ФОТО | Рекоа „да“ пред 32 години: Лепа Брена и Боба Живојиновиќ слават годишнина од брак

Слободен Печат

Боба Живојиновиќ проговори за снаата Александра Пријовиќ, откри зошто плаче на секој концерт

Еспресо

Боба Живоиновиќ конечно откри што мисли за својата снаа Александра Пријовиќ: „Ѝ се склопија коцките…“

Еспресо

Брена во одбрана на Прија, објасни како се избирани гостите за концертите: Во прашање е порака

Еспресо

Убавина и Здравје Убавина и Здравје Во Центар Убавина и Здравје