TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жерновски: Од кичерајската барокна фасада на МЕПСО, со еден ветер одлетаа неверојатни 11 милиони евра

iPortal - 27.02.2020

Од кичерајската барокна фасада на МЕПСО, со еден ветер одлетаа неверојатни 11 милиони евра од џебот на македонските граѓани, напиша на фејсбук Андреј Жерновски. „Парчињата стиропор и гипс, опасно по живот паднати и расфрлани околу нас, сведочат за ...

(ФОТО) Фасадата на МЕПСО не го издржа налетот на ветрот

Алсат-М - 27.02.2020

Зградата на МЕПСО во центарот на Скопје во налетот на ветрот, доцна синоќа, остана без дел од фасадата. Изутрината наоколу можеа да се забележат откорнати парчиња од стиропорот за изолација и надворешниот слој од фасадата.

Се распадна и фасадата на МЕПСО

Фокус - 27.02.2020

Од силниот ветер што синоќа дуваше во главниот град настрада и фасадата на зградата на АД Мепсо. -Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето, напиша градоначалникот Петре Шилегов ...

Ветерот бутна дел од фасадата на МЕПСО

Макфакс - 27.02.2020

Ветрот синоќа откорна дел од фасадата на МЕПСО. На социјалните мрежи утрово, градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов сподели фотографии со коментар дека проектот „Скопје 2014“ е небезбеден за животот на граѓаните.

Откорната фасадата на МЕПСО- Шилегов и Богдановиќ удрија по Скопје 2014

Магазин - 27.02.2020

Вчера Македонија ја зафати силен ветер кој направи големи материјални штети. Силниот ветер во Скопје бил со брзина од над 100 километри на час, информира утринава Управата за хидрометеоролошки работи.

Ветрот го соголи барокот на МЕПСО (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 27.02.2020

Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот „Скопје 2014“ е и небезбеден за животите на луѓето, напиша градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, објавувајќи фотографии од соголената фасада од зградата на АД МЕПСО под удар на ...

Одлета стиропорот од фасадата на МЕПСО од 11 милиони евра, дел од проектот „Скопје 2014“

Сакам да кажам - 27.02.2020

Во вчерашното невреме одлетаа делови од покривот и фасадата од зградата на МЕПСО, во центарот на Скопје. Парчиња од стиропор и гипс се паднати и расфрлани околу зградата и врз службените возила.

ФОТО: Од ветерот падна барокната фасада на МЕПСО за која плативме 11 милиони евра

Либертас - 27.02.2020

Фејсбук статус на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов: Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето. Зградата на АД МЕПСО Фотографии објави и градоначалникот на Општина ...

Скопје 2014 не го издража налетот на ветрот, падна фасадата на МЕПСО

Бриф - 27.02.2020

До раните утрински часови екипите на Град Скопје ги санираа штетите предизвикани од ветерот кој синоќа дуваше со брзина од 70 километри на час. Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, цела вечер на својот Фејсбук профил известуваше за ...

Шилегов: Скопје 2014 мора да се реши, исто брутално како што тие го силуваа градот

AKO - 27.02.2020

Скопскиот градоначалник е лут од она што го виде на теренот по невремето и ветерот во Скопје. Имровизацијата која е употребена за да се спроведе прескапиот проект Скопје 2014 по налог на Груевски, дополнително го изнервира и порача дека Скопје 2014 ...

Ветрот однесе однесе дел од фасада на висококатница (ФОТО)

Expres - 27.02.2020

Граѓани на социјалните мрежи споделуваат снимки од последиците синоќешниот силен ветер. На зграда во населбата Карпош, ветрот однесе дел од енергетски-ефикасната“ фасада од стиропор . Слична судбина доживеа и фасадата на зградата на ...

Шилегов: Ветерот бутна дел од фасада на зградата на МЕПСО

Frontline - 27.02.2020

Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето. Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето, напиша ...

Скопје 2014 не го издража налетот на ветрот, падна фасадата на МЕПСО

AKO - 27.02.2020

,,Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето. Зградата на АД МЕПСО“-објави градоначалникот на Скопје, Петре ...

Се сруши барокна фасада од „Скопје 2014' од силниот ветер

Фактор - 27.02.2020

Синожешниот силен ветер во Скопје со брзина од 70 километри на час ја урна барокната фасада од проектот „Скопје 2014' на зградата на АД МЕПСО, информира Петре Шилегов, скопскиот градоначалник.

ФОТО: Барокната фасада на „Мепсо“ од 10 милиони евра ја однесоа силните ветрови

Скопје1 - 27.02.2020

Дел од фасадата од зграда на АД Мепсо, заврши на паркингот. Ова е последица на вчерашните силни ветрови кои го зафатија Скопје. Фасадта е дел од проектот „Скопје 2014“ кој го спроведуваше владата на ВМРО-ДПМНЕ.

(ФОТО) Ветрот ја откорна барокната фасада од АД МЕПСО

Скопје1 - 27.02.2020

ФБ статус на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов: Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето. Зградата на АД ...

ФОТО: Од ветерот падна барокната фасада на МЕПСО

Либертас - 27.02.2020

Фејсбук статус на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов: Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето. Зградата на АД ...

Падна фасадата на „МЕПСО“, Скопје 2014 не го издража ветрот (фото)

Локално - 27.02.2020

Фотографии до нашата редакција стигнаа во кои се гледа како се распаѓа фасадата од задната страна на зградата на МЕПСО. ,,Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето.

Шилегов најавува брутално решение за објектите од Скопје 2014 (ФОТО)

МКД - 27.02.2020

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов на својот фејсбук-профил објави неколку фотографии со оштетувања на дел од објектите и фасадите од проектот Скопје 2014. Тој за после изборите најави „одговорност за ова лудило".

Фасадата на МЕПСО од 11 милиони евра отиде во ветер

А1 On - 27.02.2020

Ветрот синоќа откорнал големи парчиња стиропор од фасадата на АД МЕПСО, а утрово на социјалните мрежи градоначалниците на Скопје и на Центар споделуваат слики од направениот неред. „Што да се прави со проектот „Скопје 2014“ ?!… Сам се руши АД МЕПСО ...

Падна фасадата на МЕПСО во Скопје

ММС - 27.02.2020

Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето. Зградата на АД МЕПСО“-објави градоначалникот на Скопје, Петре ...

Фасадата на МЕПСО не го издржа силниот ветер

Сител - 27.02.2020

Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот „Скопје 2014“ е и небезбеден за животите на луѓето, напиша градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, објавувајќи фотографии од соголената фасада од зградата на АД МЕПСО под удар на ...

(Галерија) Ветерот во Скопје ја однесе фасадата на МЕПСО, оштетени и други објекти од „Скопје 2014„

еМагазин - 27.02.2020

Синоќешното невреме во Скопје со силен ветар ја „однесе„ и фасадата на зградата на државната компанија МЕПСО, која е „облечена“ во рамките на мега проектот „Скопје 2014„. Фотографии од оштетувањата на овие објекти на својот Фејсбук профил објави, ...

Откорната барокната фасада на МЕПСО (ГАЛЕРИЈА)

Слободен Печат - 27.02.2020

Ветерот со брзина од 100 километри на час вчера корнеше дрвја, покриви од згради и оштети фасади на многу објекти. Ветрот не ја поштеди нуту барокната фасада на МЕПСО, како и другите објекти од проектот Скопје 2014.

Шилегов после невремето: „Скопје 2014“ мора да се реши, почнуваме после избори

Фокус - 27.02.2020

Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, предмалку на фејсбук објави фотографии за штетите што синоќешниот ветар ги врз објектите од проектот „Скопје 2014“, најавувајќи дека власта ќе се справи со овој проект после изборите.

Ветерот бутна дел од фасадата на МЕПСО

Н.Македонија - 27.02.2020

Ветрот синоќа откорна дел од фасадата на МЕПСО. На социјалните мрежи утрово, градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов сподели фотографии со коментар дека проектот „Скопје 2014“ е небезбеден за животот на граѓаните.

Стиропорот на „Скопје 2014“ не ги издржа налетите на силниот ветер

360 степени - 27.02.2020

Силниот ветер кој синоќа дуваше во главниот град откорнал големи парчиња стиропор од фасадата на АД МЕПСО. Фотографиите од нередот кој бил направен во и околу објектот ги сподели градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

Срушената фасада на МЕПСО чинеше 11 милиони евра! Шилегов најавува брутално решавање на „Скопје 2014“

Точка - 27.02.2020

Вчерашното невреме кое го погоди Скопје предизвика голема материјална штета, а „жртва“ на ветерот беше и фасадата на зградата на МЕПСО во центарот на градот. Утринава осамнаа фотографиите на кои може да се види како фасадата на зградата на МЕПСО е ...

Ветерот бутна дел од фасадата на МЕПСО

MTM - 27.02.2020

Ветрот синоќа откорна дел од фасадата на МЕПСО. На социјалните мрежи утрово, градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов сподели фотографии со коментар дека проектот „Скопје 2014“ е небезбеден за животот на граѓаните.

ФОТО: Силниот ветер ја откорна фасадата на МЕПСО

Press24 - 27.02.2020

Силниот ветер кој синоќа дуваше во Скопје бил со брзина од над 100 километри на час, информира утринава Управата за хидрометеоролошки работи. Силниот ветер откорна дрвја, покриви од згради и оштети фасади на објекти.

Ветерот бутна дел од фасадата на МЕПСО

Centar - 27.02.2020

Ветрот синоќа откорна дел од фасадата на МЕПСО. На социјалните мрежи утрово, градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов сподели фотографии со коментар дека проектот „Скопје 2014“ е небезбеден за животот на граѓаните.

Ветерот бутна дел од фасадата на МЕПСО

24Инфо - 27.02.2020

Ветрот синоќа откорна дел од фасадата на МЕПСО. На социјалните мрежи утрово градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, сподели фотографии со коментар дека проектот „Скопје 2014“ е небезбеден за животот на граѓаните.

Фасадата на МЕПСО од 11 милиони евра отиде во ветер

365 - 27.02.2020

Во вчерашното невреме од силниот ветар кој синоќа го зафати главниот град, ветерот откopнал големи парчиња стиропор од фасадата на АД МЕПСО, а yтpoво на социјалните мрежи градоначалниците на Скопје и на Центар споделуваа слики од направениот нepед.

Откако летна барокната фасада на МЕПСО, Шилегов најави најбрутално решавање на Скопје 2014

Либертас - 27.02.2020

Фејсбук статус на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов: За Скопје 2014 … Причина повеќе за оние кои се сомневаа (за жал ги има, од сите политички провиниенции) дали треба да се реши Скопје 2014. Да се разбереме. Скопје 2014 мора да се реши.

Летна фасадата на МЕПСО, Шилегов најави одговорност за лудилото Скопје 2014

Нова ТВ - 27.02.2020

Силниот ветер кој синоќа дуваше во главниот град откорна дел од фасадата на МЕПСО. На социјалните мрежи утрово градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, сподели фотографии со коментар дека проектот „Скопје 2014“ е небезбеден за животот на граѓаните.

ФОТО: Силниот ветер ја откорна фасадата на МЕПСО

Скопје инфо - 27.02.2020

Силниот ветер кој синоќа дуваше во Скопје бил со брзина од над 100 километри на час, информира утринава Управата за хидрометеоролошки работи. Силниот ветер откорна дрвја, покриви од згради и оштети фасади на објекти.