TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Му пуштив порака на Вучиќ дека сум изманипулиран, лично му се извинив и на Тачи

Фокус - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Клан Македонија истакна дека како непосреден и директен човек постојано комуницира со цел да се решат проблемите, но, најави тој, ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори, откако двајца ...

Косовскиот претседател му држи часови по протокол и дипломатија на Заев (ВИДЕО)

Expres - 11.07.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи прецизно ги лоцира грешките на премиерот Заев и неговиот кабинет во комуникацијата со руските комедијанти Вован и Лексус. Тој пред 7-8 месеци бил цел на Русите но тие не успеале да стигнат до него како што стигнале ...

Заев му се извини на Тачи: „Тоа што ми се случи, нема никаква врска со Русија“

ТВ21 - 11.07.2019

Претседателот на Косово, Хашим Тачи, изјави дека синоќа имал телефонски разговор со премиерот на Северна Македонија, откако Заев беше вмешан во скандалот со руските комичари, на кои има кажал дека Русија и Турција ја поддржуваат идејата на размена ...

Се огласи Харадинај: Разговарав со руските комичари, со Заев во последните десет дена не сме се слушнале

Слободен Печат - 11.07.2019

Тој, исто така рече дека во последните десет дена не разговарал со премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, изјави дека имал телефонски разговор од хакирана линија и со двајцата руски комичари, но како што рече ...

Тачи: Заев телефонски ми го разјасни кажаното пред руските пранкери

Алсат-М - 11.07.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари, кои се претставиле како поранешниот украински претседател Петро Порошенко.

Дезинформации околу „извинувањата“ на Заев до Тачи и Вучиќ

Мета - 11.07.2019

Српкиот портал „Телеграф“ објави текст во кој се наведуваат детали од разговорот на македонскиот премиер Зоран Заев со косовкиот претседател Хашим Тачи, а во врска со измамата со телефонските разговори што ги имал Заев со лажниот претседател ...

Тачи: Измамниците се обидоа и кај мене да се пробијат, но бевме максимално претпазливи

Слободен Печат - 11.07.2019

Тачи изјавил дека тој не може да разговара со некого без да биде однапред информиран, без да ги знае темите што може да ги разговара Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска информираше дека руските комичари се обиделе пред седум месеци да ...

МЕТА: Немало извинување на Заев до Вучиќ и Тачи

Expres - 11.07.2019

Македонски медиуми ја пренесоа веста на српкиот портал „Телеграф“во кој се наведуваат детали од разговорот на македонскиот премиер Зоран Заев со косовкиот претседател Хашим Тачи,. Иако веста е од Приштина и нема збор за изјавите на Заев во Северна ...

Заев е сигурен дека по телефон разговарал со вистинскиот Хашим Тачи (ВИДЕО)

PressingTV - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев вели оти е сигурен дека разговарал со вистинскиот Хашим Тачи за да му ја објасни содржината на разговорот со руските комичари во кој говори за промена на границата. – Па јас го барав претседателот на Косово, господинот Хашим ...

Заев разговарал со Тачи: Ако сум ги повредил граѓаните на Косово, намерата не ми била таа

1tv - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

Руските пакосници се обиделе да го насамарат и Тачи, ама не успеале

Република - 11.07.2019

Хашим Тачи, претседателот на Косови призна дека и тој бил мета на руските пакосници, но нивниот обид да го насамарат поминал безуспешно. Тачи на новинарско прашање од локалните медиуми рече дека благодарение на владините служби обидот на руските ...

Хашим Тачи: Заев ми телефонираше, ми се извини за разговорот со Русите

Слободен Печат - 11.07.2019

Запрашан какви ќе бидат сега односите со соседна Македонија, Тачи рекол дека тие ќе продолжат да бидат добри По прошталната средба со шефицата на ЕУЛЕКС во Косово, Александра Пападопулу, косовскиот претседател Хашим Тачи беше запрашан за разговорот ...

Тачи потврди дека Заев му се јавил за да му се извини

Фактор - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев одржал телефонски разговор со косовскиот претседател Хашим Тачи за разговорот со руските пародисти, со кои шефот на македонската Влада мислејќи дека комуницира со украинскиот претседател Петро Порошенко изнесе детали за можниот ...

Алсат- M: Заев му се извини на Хашим Тачи и на Косово

Курир - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев остварил телефонски разговор со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со разговорот со руските комичари, во кој заев Заев мислејќи дека разговара со украинскиот претседател Петро Порошенко, дава детали за можниот договор со ...

Заев му телефонирал на Хашим Тачи и му се извинил за разговорот со Русите

Република - 11.07.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев синоќа му телефонирал на косовскиот претседател Хашим Тачи и му се извинил за разговорот со руските комичари на кои им кажува дека постои план за поделба на Косово.

Харадинај: Ние сме заедно и силни сме. Никој нема да нѐ подели

МКД - 10.07.2019

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај истакна дека Косово нема да биде поделено и дека владата, како што кажа, ќе ги брани суверенитетот и интегритетот на територијата по секоја цена. „Почитувани граѓани на Република Косово, ние сме заедно и силни сме.

Експрес: Харадинај реагира откако Заев им го кажа на руските комичари планот за поделба на Косово

Слободен Печат - 10.07.2019

Преку Фејсбук, првиот човек на косовската влада напишал дека никој нема да го одвои Косово Косовскиот премиер Рамуш Харадинај реагираше по синоќешните изјави на неговиот македонски колега, Зоран Заев, дека е се уште на маса идејата за размена со ...

Харадинај: Разговарав со руските комичари, со Заев во последните десет дена не сме се слушнале

Press24 - 11.07.2019

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, изјави дека имал телефонски разговор од хакирана линија и со двајцата руски комичари, но како што рече тој, во нивниот разговор немало нешто специфично затоа што се знаат неговите ставови за Косово и поради тоа ...

Заев доби логично прашање: На вистинскиот Тачи ли му се извинивте?

Република - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев вели оти е сигурен дека разговарал со вистинскиот Хашим Тачи за да му ја објасни содржината на разговорот со руските комичари во кој говори за промена на границата. Па јас го барав претседателот на Косово, господинот Хашим ...

Познати причините на руските комичари: Еве зошто одбрале да го насамарат премиерот Заев

Бизнис Вести - 10.07.2019

Руските комичари познати како Вован и Лексуз за Клан зборуваат за причините поради кои одбрале да го насамарат премиерот ...

Заев разговарал со Тачи: Ако сум ги повредил граѓаните на Косово намерата не ми била таа

Локално - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

Руските комичари се обиделе да го насамарат и Тачи, ама не успеале

Сител - 11.07.2019

Хашим Тачи, претседателот на Косови призна дека и тој бил мета на руските пакосници, но нивниот обид да го насамарат поминал безуспешно. Тачи на новинарско прашање од локалните медиуми рече дека благодарение на владините служби обидот на руските ...

Заев му се извинил на Тачи за разговорот со руските комичари за поделба на Косово (ВИДЕО)

PressingTV - 11.07.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев синоќа му телефонирал на косовскиот претседател Хашим Тачи и му се извинил за разговорот со руските комичари на кои им кажува дека постои план за поделба на Косово.

Харадинај реагира на разговорот на Заев за поделба на Косово со руските комичари

Република - 10.07.2019

По синоќешните изјави на неговиот македонски колега, Зоран Заев, косовскиот премиер Рамуш Харадинај реагираше дека на маса сè уште е идејата за размена со територии и дека позади истата стојат Русија и Турција, пренесува косовскиот медиум „ Газета ...

Харадинај: И јас разговарав со руските комичари

Либертас - 11.07.2019

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, изјави дека имал телефонски разговор од хакирана линија и со двајцата руски комичари, но како што рече тој, во нивниот разговор немало нешто специфично затоа што се знаат неговите ставови за Косово и поради тоа ...

Заев разговарал со Тачи: Ако сум ги повредил граѓаните на Косово намерата не ми била таа

24Инфо - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

Заев му се извинил на Тачи за разговорот со руските комичари (ВИДЕО)

Нетпрес - 11.07.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев синоќа му телефонирал на косовскиот претседател Хашим Тачи и му се извинил за разговорот со руските комичари на кои им кажува дека постои план за поделба на Косово.

Заев разговарал со Тачи: Ако сум ги повредил граѓаните на Косово намерата не ми била таа

Независен - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

Тачи: Заев ми се јави и ми се извини

ТВ21 - 11.07.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи беше запрашан за разговорот на македонскиот премиер Зоран Заев со руските комичари, на кои им кажал за планот за поделба на Косово. Тачи им соопшти на новинарите дека Заев му се јавил и му се извинил.

Заев им се извинил на Вучиќ и Тачи за разговорот со лажниот Порошенко

еМагазин - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

Заев му се извинил на Хашим Тачи по разговорот со комичарите

Press24 - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

Заев разговарал со Тачи: Ако ги повредив граѓаните на Косово, намерата не ми беше таа

Фокус - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

Заев му се извини на Тачи и на граѓаните на Косово за разговорот со руските сеирџии ВИДЕО

+инфо - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

ВИДЕО: Заев им се јавил и се извинил на Тачи и Вучиќ за муабетот со лажниот Порошенко

А1 On - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев вчера разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи и српскиот претседател Александар Вучиќ и им се извинил по разговорот со лажниот Порошенко. Во разговорот како што кажа Заев потенцирал дека станува збор за пријателски земји.

Заев разговарал со Тачи: Ако сум ги повредил граѓаните на Косово намерата не ми била таа

Опсервер - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

Заев разговарал со Тачи: Ако сум ги повредил граѓаните на Косово намерата не ми била таа

Канал5 - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

Хашим Тачи: Заев ми се јави да ја разјасни изјавата што им ја дал на руските измамници

Независен - 11.07.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари, кои се претставиле како украинскиот претседател Петро Порошенко, а во ...

Ако сум ги повредил граѓаните на Косово намерата не ми била таа, му кажал Заев на Тачи

МКД - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари и му кажал дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

Заев им се извинил на Тачи и на Вучиќ

Слободен Печат - 11.07.2019

Нашиот премиер со косовскиот претседател разговарал, а со српскиот разменил пораки. Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку ...

Тачи: Заев ми се јави да ја разјасни изјавата што им ја дал на руските измамници

Локално - 11.07.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари, кои се претставиле како украинскиот претседател Петро Порошенко, а во ...

Заев на Тачи му рекол дека на руските измамници им раскажувал гласини од Спутњик

+инфо - 11.07.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари, кои се претставиле како украинскиот претседател Петро Порошенко, а во ...

Тачи: Заев ми се јави да ја разјасни изјавата што им ја дал на руските измамници

24 Вести - 11.07.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари, кои се претставиле како украинскиот претседател Петро Порошенко, а во ...

Тачи: Заев ми се јави да ја разјасни изјавата што им ја дал на руските измамници

еМагазин - 11.07.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска изјави дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари, кои се претставиле како украинскиот претседател Петро Порошенко , а во ...

Тачи: Заев ми се јави да ја разјасни изјавата што им ја дал на руските измамници

1tv - 11.07.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари, кои се претставиле како украинскиот претседател Петро Порошенко, а во ...

Заев до Тачи: Не ми беше намерата да ги повредам граѓаните на Косово

Press24 - 11.07.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари, кои се претставиле како украинскиот претседател Петро Порошенко, а во ...

Тачи: Заев ми се јави да ја разјасни изјавата што им ја дал на руските измамници

Опсервер - 11.07.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари, кои се претставиле како украинскиот претседател Петро Порошенко, а во ...

Заев им се извинил на Тачи и Вучиќ за муабетот со руските комичари

Скопје1 - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

Заев 20 минути му се извинувал на Тачи

Магазин - 11.07.2019

Хашим Тачи изјави денеска дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари, кои се претставиле како украинскиот претседател Петро Порошенко, а во врска со наводниот договор ...

Тачи: Заев ми се јави да ја разјасни изјавата што им ја дал на руските измамници

А1 On - 11.07.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари, кои се претставиле како украинскиот претседател Петро Порошенко, а во ...

Заев разговарал со Тачи: Ако сум ги повредил граѓаните на Косово намерата не ми била таа

Сител - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.