TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар подготвен за Барселона: Скопски навивачки „пекол“ за „каталонците“

Телма - 09.11.2018

Барселона е мотив сама по себе, па на ракометарите на Вардар не им е потребно ништо екстра повеќе за неделното дерби во ракометната Лига на шампиони. „Каталонците“ знаат што ги чека во скопскиот пекол во „Јане Сандански“, бидејќи неколку пати биле ...

Вардар знае како се победува Барселона!

Спортски - 09.11.2018

Европскиот гигант Барселона во недела му гостува на Вардар во салата „Јане Сандански“ во натпревар од Лигата на шампиони. Шпанскиот тим го очекува „пеколна атмосфера“, а капитенот Стоилов тврди дека Вардар знае како се победува Барселона.

Стоилов: Овој Вардар знае како се победува Барселона

Спортклуб - 09.11.2018

Дербито на седмото коло од ракометната Лига на шампионите меѓу Вардар и Барселона е воедно дуел на водечките два тима од групата. „Црвено-црните“ со победа посакуваат како лидери да го завршат првиот дел од групната фаза.

Вардар е подготвен на сѐ, а Барселона во „Јане Сандански“ ја чека пекол

Вардар - 09.11.2018

Вардар е подготвен за мечот со Барселона од Лигата на шампионите, што се игра в недела во СЦ „Јане Сандански" од 17 часот. Од исходот на дербито меѓу двете од најдобрите екипи во групата А зависи и кој ќе се најде на првата позиција во групата, а ...

Парондо: Очекувам со полната сала да стигнеме до победата

Спортклуб - 09.11.2018

Во недела е дуелот и мега пресметката од групата 1 од ракометната Лига на шампионите. Во Скопје Вардар ја пречекува Барселона, натпревар на двата тима кои имаат по 10 бодови по шест одиграни кола (пет победи и еден пораз).

Парондо: Барселона е посилна од минатата година

Курир - 09.11.2018

Тренерот на Вардар, Роберто Парондо очекува многу тежок дуел со шпанскиот гигант Барселона која заедно со „црвено-црните“ се на делба на првата позиција на табелата во Лигата на шампионите -Играме со многу тежок противник.

Парондо: Чекаме силна поддршка од трибините….

Екипа - 09.11.2018

Во дуелот за ракометни гурмани, Вардар в недела во „Јане Сандански“ ја пречекува Барселона. Дербито од врвот на табелата во групата А од Лигата на шампионите предизвикува голем интерес и во пошироката ракометна јавност.

Ние знаеме како е да се победи Барселона

Вечер - 09.11.2018

Ракометарите на Вардар вo недела од 17 часот во СЦ „Јане Сандански“ го пречекуваат еден од најдобрите тимови во Европа, тимот на Барселона. Ова воедно е дуел за превземање на првото место во групната фаза од Лигата на шампионите.

Стоилов: Вардар знае како се победува Барселона

Екипа - 09.11.2018

Ракометарите на Вардар в недела ги очекува битка со Барселона, екипа што заедно со нив се наоѓа на делба на првото место во групата од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ како значаен адут ќе ја имаат скопската публика, која сигурно ќе создаде ...

Парондо: За квалитетот на Барса не треба да се трошат зборови, но Вардар е подготвен на сè!

Gol.mk - 09.11.2018

Македонскиот ракометен шампион Вардар в недела го игра клучниот напревар во групата фаза на Лигата на шампионите. Во пеколот во „Јане Сандански“ гостува шпанскиот гигант Барселона, кој и покрај гостинскиот терен според бубмејкерите е голем фаворит ...

Стоилов: Барса знае дека ја очекува пекол, нема да ѝ биде сеедно!

Gol.mk - 09.11.2018

Екипата на Вардар во добар ритам и позитивна атмосфера ќе го пречека големиот ривал Барселона , во дербито на 7. коло на ракометната Лига на шампиони. Двете од три најдобри екипи од групата А во Скопје ќе бијат битка за лидерското место, а капитенот ...

Парондо: Барселона е посилна од минатата година

Слободен Печат - 09.11.2018

Тренерот на Вардар, Роберто Парондо очекува многу тежок дуел со шпанскиот гигант Барселона која заедно со „црвено-црните” се на делба на првата позиција на табелата во Лигата на шампионите.

Стоилов: Ние сакаме да победиме кога играме видео-игри, не пак со Барселона!

Sport 1 - 09.11.2018

Ракометарите на Вардар викендов играат еден од најважните натпревари во групната фаза од Лигата на шампионите, против Барселона, во Скопје. Во име на играчите, капитенот Стојанче Стоилов вели дека мотивацијата е до небо.

Тренерите на Спортинг на часови кај Парондо и Вардар (ФОТО)

24 Ракомет - 09.11.2018

Екипата на Спортинг после победата над Металург во 7. коло од Лигата на шампионите уште е во Скопје, а денеска стручниот штаб беше на гости на Вардар. Членовите на Спортинг беа на пресот пред натпреварот на Вардар против Барселона.

Роберто Парондо: Барселона игра подобро од лани, но подготвени сме за сè

24 Ракомет - 09.11.2018

Вардарци в недела го играат мечот од 7. коло во Лигата на шампионите, а средбата против Барселона почнува од 17 часот. Ракометарите се во полн тренажен процес и сите се подготвени за настап така што Парондо ќе го има најсилниот состав.

Стојанче Стоилов: И кога играме игрици во клуб се тепаме за победа, така ќе биде и со Барса

24 Ракомет - 09.11.2018

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов објасни каква е подготвеноста на ракометарите пред дуелот против Барселона, а исто така и каква е мотивацијата кај ракометарите за овој дуел. Сосема извесно е дека Барса игра во одличен ритам, но и дека вардарци ...

Столе: Кога играме “игрици“ меѓусебе се тепаме, a за Барса не треба да зборувам

SportMedia - 09.11.2018

Барселона е новиот противник на Вардар во Лигата на шампионите, меч кој ја дигна цела Македонија на нозе... Барселона е новиот противник на Вардар во Лигата на шампионите, меч кој ја дигна цела Македонија на нозе..

Конечно полна сала: И Комити се најавија за Барселона

24 Ракомет - 08.11.2018

Натпреварот меѓу Вардар и Барселона кој треба да се одигра в недела од 17 часот е магнет за сите вљубеници во ракометот и веќе извесно време е познато дека трибините во СЦ „Јане Сандански“ ќе бидат исполнети до последно место.

Дополнителна причина зошто не смее да се пропушти Вардар и Барселона

SportMedia - 08.11.2018

Македонскиот првак, Вардар во недела ја пречекува Барселона во рамките на седмото коло во Лигата на шампионите. Победникот од оваа пресметка ќе се издвои на врвот на табелата во групата А.

Вардар знае како се победува Барселона!

Таратур - 09.11.2018

Европскиот гигант Барселона во недела му гостува на Вардар во салата „Јане Сандански“ во натпревар од Лигата на шампиони. Шпанскиот тим го очекува „пеколна атмосфера“, а капитенот Стоилов тврди дека Вардар знае како се победува Барселона.

Парондо и Стоилов едногласни: Мотивацијата е голема, Барселона ја чека пекол во Скопје

Дерби - 09.11.2018

Вардар се прикажува во феноменално светло и во новата натпреварувачка сезона во Лигата на шампионите, но наспроти сите позитивни резултати, факт е дека македонскиот првак овој викенд ќе го има најголемиот предизвик во досегашниот тек на најелитното ...

Парондо пред мечот со Барселона: Нијанси ќе го одлучат победникот, нема да ни недостига мотивација

Стандард - 09.11.2018

Екипата на Вардар е подготвена за дерби мечот со Барселона од Лигата на шампионите, изјави денеска тренерот на „црвено-црните“ Роберто Парондо. Дуелот се игра во недела во СЦ „Јане Сандански” од 17 часот.

Парондо: Барселона е посилна од минатата година

Sport M - 09.11.2018

Тренерот на Вардар, Роберто Парондо очекува многу тежок дуел со шпанскиот гигант Барселона која заедно со „црвено-црните“ се на делба на првата позиција на табелата во Лигата на шампионите -Играме со многу тежок противник.

Ние знаеме како е да се победи Барселона

Sport M - 09.11.2018

Ракометарите на Вардар вo недела од 17 часот во СЦ „Јане Сандански“ го пречекуваат еден од најдобрите тимови во Европа, тимот на Барселона. Ова воедно е дуел за превземање на првото место во групната фаза од Лигата на шампионите.

На Барселона не и е сеедно што ќе игра во Скопје, знаат дека ги очекува пекол

МКД - 09.11.2018

Вардар во недела ја пречекува Барселона во седмото коло од Лигата на шампионите, македонскиот тим бодрен од преполниот „Јане Сандански“ ќе се обиде да дојде до шестата победа оваа сезона и да се качи на првото место во групата.

Парондо: Барселона е посилна од минатата година

Независен - 09.11.2018

Тренерот на Вардар, Роберто Парондо очекува многу тежок дуел со шпанскиот гигант Барселона која заедно со „црвено-црните“ се на делба на првата позиција на табелата во Лигата на шампионите Играме со многу тежок противник.

Од Вардар порачуваат: Барселона в недела ја очекува „пекол“ во Јане Сандански

Сител - 09.11.2018

Македонскиот ракометен првак Вардар во недела пред својата публика ќе го одигра дерби дуелот од 7.коло во Лигата на шампионите, а гостин во Јане Сандански ќе биде шпанскиот гигант Барселона.

Парондо: Не треба да победиме само со тактиката, туку и со емоциите!

Sport 1 - 09.11.2018

Роберто Парондо ќе го води Вардар во еден од најважните натпревари во неговата кариера и затоа колку што силно посакува победа, истовремено е внимателен и аналитичен. Натпреварот се игра в недела во 17 часот, а дотогаш младиот шпански тренер има ...

Парондо: Барселона е посилна од минатата година

А1 On - 09.11.2018

Тренерот на Вардар, Роберто Парондо очекува многу тежок дуел со шпанскиот гигант Барселона која заедно со „црвено-црните“ се на делба на првата позиција на табелата во Лигата на шампионите – Играме со многу тежок противник.

Од Вардар порачуваат: Барселона во недела ја очекува „пекол“ во Јане Сандански

Скопје инфо - 10.11.2018

Македонскиот ракометен првак Вардар во недела пред својата публика ќе го одигра дерби дуелот од 7.коло во Лигата на шампионите, а гостин во Јане Сандански ќе биде шпанскиот гигант Барселона.

Парондо: За Барселона потребни се емоции, не само тактика

SportMedia - 09.11.2018

За стратегот на македонскиот стратег, Роберто Гарсија Парондо најважно е момците да бидат мотивирани, да играат со емоции, единствениот пат до двата бода. Името Барселона само по себе носи тежина, а кога ќе се додат сите имиња во таборот во ...