TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо: Нека играат Сити и Јунајтед, односно Тотенхем и Ливерпул

TopSport - 15.03.2019

Англија со четири екипи влегува во денешната ждрепка во Лигата на шампионите. Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, ги открил своите желби пред извлегувањето на четврт-финалните двојки. „Би сакал англиските екипи да играат меѓу себе.

ЕЛ: Англија и Шпанија со по два претставника во четвртфиналето на денешната ждрепка

AKO - 15.03.2019

Во Нион денеска од 13 часот ќе се одржи и ждрепката за четвртфиналните двојки во Европа лигата, Англија и Шпанија имаат по два претставника, Италија, Германија, Чешка и Португалија по еден.

Можен скандал: Директор на УЕФА ги откри паровите на ждрепката во ЛШ?! (ФОТО)

Спортски - 15.03.2019

Денес во 12:00 часот во Нион ќе биде извлечена ждрепката за четвртфиналето во Лигата на шампионите. Меѓутоа вчеравечер се појави една фотографија која предизвика бура од реакции во јавноста.

ЛШ: Ждрепката на пладне, екипите од Англија се надеваат дека ќе се избегнат во 1/4 финале

AKO - 15.03.2019

Денеска во Нион точно на пладне ( 12-00 час. ) ќе се одржи ждрепката за двојките во четвртфиналето и полуфиналето во Лигата на шампионите. Англија има четери претставници во четвртфиналето, нема привилегирани на ждрепката, секој може да падне со ...

Англиските клубови повторија достигнување од пред половина век

Опсервер - 15.03.2019

И шесте претставници на Англија во осминафиналето во европските клубски турнири ги надминаа своите ривали и продолжуваат во следната фаза. Откако Ливерпул, Тотенхем, Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед се пласираа во четвртфиналето во Лигата на ...

ФОТО: Чекаа и дочекаа, Англија со шест тима во ЛШ и ЕЛ

AKO - 15.03.2019

Англичаните се изначекаа но дочекаа, по 48 години имаат шест тима во четвртфиналето од Лигата на шампионите и Европа лигата. Денешната ждрепка со нетрпение ја чекаат шест англиски тима, четери во Лигата на шампионите и два во Европа лигата.

Почнаа со заговорите, на социјалните мрежи откриена ждрепката за Лигата на шампионите?! (ФОТО)

24Фудбал - 15.03.2019

УЕФА утре ќе ги одреди паровите за четвртфиналето во Лигата на шампионите, па слично како и во минатото, на социјалните мрежи се појавија заговори дека ждрепката е наместена. Речиси секогаш кога има ждрепка за Лигата на шампионите или некое друго ...

Мурињо откри кој противник го посакува за Јунајтед и кој пар не сака да го види во четвртфиналето на ЛШ

Дерби - 14.03.2019

Жозе Мурињо ги користи моментите додека е без ангажман за да ги сподели своите размислувања за фудбалските актуелности, а во последната изјава потенцираше каква ждрепка за Лигата на шампионите посакува во текот на утрешниот ден.

Супер компјутер предвиде кој тим ќе ја освои Лигата на шампиони (Фото)

Дерби - 14.03.2019

УЕФА внесе една промена во ждрепката за четвртфиналните дуели во Лигата на шампионите во споредба со минатите години, бидејќи наместо само четвртфиналните парови, утре во Нион ќе биде одреден целиот костур според кој ќе се знае каков ќе биде ...

Мурињо откри кој противник „му го посакува“ на Јунајтед за 1/4 во ЛШ – тоа би бил спектакл!

Спортклуб - 14.03.2019

Жозе Мурињо кој веќе 4 месеци е без работа, извесен период е ангажиран од француската телевизија BeIN Sport, која е во сопственост на газдите на ПСЖ, да биде како стручен аналитичар. Португалецот запрашан во едно од последните излагања на тв дебата, ...

Овен има еден фаворит за титулата во ЛШ: Би било убаво овој трофеј да се врати во Англија

24Фудбал - 14.03.2019

39 годишниот поранешен англиски репрезентативец смета дека е дојден вистинскиот момент титулата од Лигата на шампионите да се врати на Островот, сега има убава можност за такво нешто откако дури четири англиски екипи се изборија за место во ...

Двата клуба од Манчестер нема да може да играат нокаут-фаза во ЛШ во ист ден!

Gol.mk - 14.03.2019

Европската куќа на фудбалот УЕФА соопшти дека ждрепката во четвртфиналето на Лигата на шампионите ќе се менува, ако двата клуба од Манчестер, Сити и Јунајтед, играат нокаут-фаза во ист ден.

УЕФА ја менува ждрепката за ¼ финалето во Лигата на шампионите поради клубовите од Манчестер

Канал5 - 14.03.2019

Европската фудбалска унија (УЕФА) денеска соопшти дека ќе направи измени во утрешната ждрепка за четврфиналните двојки во Лигата на шампионите поради двата клуба од Манчестер. УЕФА, од безбедносни причини нема да дозволи Јунајтед и Сити во иста ...

Пак обвинувања за „местенка“ на ждрепката за ЛШ

TopSport - 14.03.2019

Дел од фудбалските фанови на Твитер се сигурни дека ги дознаа паровите за четврт-финалето на Лигата на шампионите пред утрешната ждрепка во Нион, откако наводно еден директор на УЕФА случајно аплаудирал фотографија на која ги има четирите двојки, ...

Англиските клубови ќе имаат голем проблем ако стигнат до финале во ЛШ

Sport 1 - 14.03.2019

Откако четири клуба од Англија се најдоа во четвртфиналето во Лигата на шампионите, првпат по пауза од една деценија, на Островот се надеваат дека после 2008 година е дојден моментот за еден од четирите премиерлигаши да се крунисаат за европски ...

Ако некој англиски клуб стигне до финалето во ЛШ ќе се соочи со проблем

Спортски - 14.03.2019

На крајот ќе платат навивачите… Европската фудбалска унија (УЕФА) соопшти денес дека финалистите од Лигата на шампионите ќе добијат по 17.000 влезници за своите навивачи, поради што постои загриженост кај англиските клубови кои во случај да дојдат ...

Мурињо: Јас останувам единствениот кој победив на гости во Торино оваа сезона (видео)

TopSport - 14.03.2019

Жозе Мурињо не би бил Жозе Мурињо доколку не се пофали. Овојпат, на новото работно место како фудбалски аналитичар на руската „РТ“, тој потсети дека е единствениот менаџер кој успеал да ги победи Јувентус во Торино оваа сезона.

Изненадување или реалност: Суперкомпјутерот предвиде англиско финале и кој ќе биде првак (ФОТО)

Sport 1 - 14.03.2019

Светската фудбалска јавност со нетрпение го очекува утрешниот ден и пладневната ждрепка во Нион за четвртфиналето во Лигата на шампионите, по што ќе биде познат и костурот на патот до финалето, зашто ќе се извлечат и двојките за последната ...

Последна ждрепка: Утре ќе се знае кој со кого до финалето во ЛШ!

Дерби - 14.03.2019

Со вчерашните средби во Минхен и Барселона беше заокружена осминафиналната рунда во Лигата на шампионите, па сега сите со нетрпение го очекуваат утрешниот ден кога ќе биде направена и последната ждрепка во елитнотото натпреварување за оваа сезона.

УЕФА ја менува ждрепката во ЛШ поради гиганти од Манчестер

Sport 1 - 14.03.2019

Европската фудбалска унија (УЕФА) соопшти дека ќе ја промени ждрепката ако биде извлечено двата клуба од Манчестер, Јунајтед и Сити, во иста недела играат на домашен терен во четвртфиналето на Лигата на шампиони.

Утре за прв пат ќе биде направена големата промена во Лигата на шампионите

Спортски - 14.03.2019

УЕФА воведува нова промена во Лигата на шампионите која на сила стапува веќе од утре. Досега навикнавме за секоја нокаут фаза во Лигата на шампионие посебно да се извлекуваат парови, но од оваа сезона тоа се менува.

УЕФА воведува големи промени во Лигата на шампионите и тоа од утре

SportMedia - 14.03.2019

До сега за секој дел од нокаут-фазата во Лигата на шампионите имаше посебна ждрепка, но сето ова ќе се промени и тоа од утре. Покрај четвртфиналните двојки во Нион веднаш ќе бидат познати и потенцијалните двојки за полуфиналните пресметки.

Голема промена во ждрепката за Лигата на шампионите и тоа од четвртфиналето!

Независен - 14.03.2019

Голема промена во ждрепката за финишот од Лигата на шампионите! И тоа настапува веќе од петок, кога во Нион ќе се извлекуваат двојките од четвртфиналето. Со одлука на УЕФА, првпат сезонава, нема да бидат одредени само двојките од четвртфиналето, ...

Јунајтед може да „настрада“ од Сити во Лигата на шампионите

Спортклуб - 14.03.2019

Првпат по долго време Англија има четири претставници во четвртфиналето од Лигата на шампионите што многумина го нарекоа ренесанса на англискиот фудбал. Сите на Островот се среќни од ова сценарио, но тоа може да направи проблем во следната фаза.

Ренесанса на англискиот фудбал – сите четири екипи во четвртфиналето

Спортклуб - 14.03.2019

Поминаа 11 години од англиското финале во Лигата на шампионите кога во Москва, Манчестер Јунајтед го победи Челси на пенали. Оттогаш само Челси ја освои титулата, во 2012 година,а уште Јунајтед во 2009 и Ливерпул лани играа во финале, но беа ...

Англиските екипи по десет години остварија огромен успех во ЛШ

СуперСпорт - 14.03.2019

Ливерпул успеа синоќа да слави со 3-1 во Минхен против Баерн и така обезбеди пласман во четвртфиналето на Лигата на шампиони (ЛШ). Интересно е тоа што Англичаните имаат дури четири клуба меѓу најдобрите осум тимови во елитното натпреварување.

Англичаните на вакво нешто во ЛШ чекаа цели 10 години

Спортски - 14.03.2019

Вчера Ливерпул во Минхен одигра фантастичен натпревар и го победи Баерн со 1:3 со што обезбеди место во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Ливерпул со пласманот во четвртфиналето стана четвртата англиска екипа помеѓу осумте најдобри.

Познати се сите патници во четврт-финалето од Лигата на шампионите

Точка - 14.03.2019

Со вчерашните натпревари во Барселона и Минхен заврши осмина-финалната фаза во најелитното европско клубско натпреварување. Ливерпул и Барселона се последните две екипи кои се пласираа меѓу осумте најдобри екипи во Европа, а Баерн Минхен и Лион ...

Англиска доминација во ждребот за четвртфиналето на ЛШ

Курир - 14.03.2019

Синоќа станаа познати сите осум тимови што се рангираа за четвртфиналето од Лигата на шампионите. Англиските тимови доминираат во оваа фаза од турнирот. Четири тимови од Премиер лигата се квалификуваа во последните осум – Манчестер Јунајтед, ...

Англичаните десет години чекаа на вакво нешто во Лигата на шампионите

Дерби - 14.03.2019

Екипата на Ливерпул одигра феноменален натпревар во Минхен и на „Алијанц Арената“ го елиминираше тимот на Баерн во осминафиналето од Лигата на шампионите. По пласманот меѓу осумте најдобри, Ливерпул стана четвртата екипа од Англија која ќе продолжи ...

Англиските клубови повторија достигнување од пред половина век

Сител - 15.03.2019

И шесте претставници на Англија во осминафиналето во европските клубски турнири ги надминаа своите ривали и продолжуваат во следната фаза. Откако Ливерпул, Тотенхем, Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед се пласираа во четвртфиналето во Лигата на ...

Последна ждрепка: Утре ќе се знае кој со кого до финалето во ЛШ!

Точка - 14.03.2019

Со вчерашните средби во Минхен и Барселона беше заокружена осминафиналната рунда во Лигата на шампионите, па сега сите со нетрпение го очекуваат утрешниот ден кога ќе биде направена и последната ждрепка во елитнотото натпреварување за оваа сезона.

Кои се победниците од четврт-финалето од Лигата на шампионите?

ЗаЗабава - 14.03.2019

Со вчерашните натпревари во Барселона и Минхен заврши осмина-финалната фаза во најелитното европско клубско натпреварување. Ливерпул и Барселона се последните две екипи кои се пласираа меѓу осумте најдобри екипи во Европа, а Баерн Минхен и Лион ...

Англиска доминација во ждребот за четвртфиналето на ЛШ

24Инфо - 14.03.2019

Синоќа станаа познати сите осум тимови што се рангираа за четвртфиналето од Лигата на шампионите. Англиските тимови доминираат во оваа фаза од турнирот. Четири тимови од Премиер лигата се квалификуваа во последните осум – Манчестер Јунајтед, ...

Англичаните десет години чекаа на вакво нешто во Лигата на шампионите

Точка - 14.03.2019

Екипата на Ливерпул одигра феноменален натпревар во Минхен и на „Алијанц Арената“ го елиминираше тимот на Баерн во осминафиналето од Лигата на шампионите. По пласманот меѓу осумте најдобри, Ливерпул стана четвртата екипа од Англија која ќе продолжи ...

Англиска доминација во ждребот за четвртфиналето на ЛШ

Sport M - 14.03.2019

Синоќа станаа познати сите осум тимови што се рангираа за четвртфиналето од Лигата на шампионите. Англиските тимови доминираат во оваа фаза од турнирот. Четири тимови од Премиер лигата се квалификуваа во последните осум – Манчестер Јунајтед, ...

Англиска доминација во ждребот за четвртфиналето на ЛШ

Нетпрес - 14.03.2019

Синоќа станаа познати сите осум тимови што се рангираа за четвртфиналето од Лигата на шампионите. Англиските тимови доминираат во оваа фаза од турнирот. Четири тимови од Премиер лигата се квалификуваа во последните осум – Манчестер Јунајтед, ...

Англиска доминација во ждребот за четвртфиналето на ЛШ

Сител - 14.03.2019

Синоќа станаа познати сите осум тимови што се рангираа за четвртфиналето од Лигата на шампионите. Англиските тимови доминираат во оваа фаза од турнирот. Четири тимови од Премиер лигата се квалификуваа во последните осум – Манчестер Јунајтед, ...

Англиска доминација во ждребот за четвртфиналето на ЛШ

А1 On - 14.03.2019

Синоќа станаа познати сите осум тимови што се рангираа за четвртфиналето од Лигата на шампионите. Англиските тимови доминираат во оваа фаза од турнирот. Четири тимови од Премиер лигата се квалификуваа во последните осум – Манчестер Јунајтед, ...

Англиска доминација во ждребот за четвртфиналето на ЛШ

MTM - 14.03.2019

Синоќа станаа познати сите осум тимови што се рангираа за четвртфиналето од Лигата на шампионите. Англиските тимови доминираат во оваа фаза од турнирот. Четири тимови од Премиер лигата се квалификуваа во последните осум – Манчестер Јунајтед, ...

Англиска доминација во ждребот за четвртфиналето на ЛШ

ММС - 14.03.2019

Синоќа станаа познати сите осум тимови што се рангираа за четвртфиналето од Лигата на шампионите. Англиските тимови доминираат во оваа фаза од турнирот. Четири тимови од Премиер лигата се квалификуваа во последните осум – Манчестер Јунајтед, ...