TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Креспо: Ја разбирам одлуката на Лукаку, јас си купив куќа во Милано, па ме продадоа

Sport 1 - 29.06.2022

Белгискиот репрезентативец Ромелу Лукаку минатата година го напушти Интер и се пресели во Челси за 113 милиони евра, но не ги оправда очекувањата, па поради тоа сега повторно се врати во италијанскиот гигант.

Креспо: Го разбирам Лукаку, јас се чувствував како него

Дерби

Креспо: Го разбирам Лукаку, јас си купив и куќа во Милано, а потоа ме продадоа!

СуперСпорт

Креспо: Го разбирам Лукаку, јас купив куќа во Милано, па ме продадоа

Спортклуб

Милан и Ибра постигнале интересен договор, се работи за симболична сума

Спортманија - 29.06.2022

Златан Ибрахимовиќ ќе остане во Милан и во следната сезона. Според пишувањата на италијанските медиуми, италијанскиот првак и ветеранот се договориле за нова соработка, а шведскиот голгетер прифатил да остане на „Сан Сиро“ за симболична сума, ...

Ибрахимовиќ ќе заработува симболично, само да продолжи да игра

Екипа

Златан Ибрахимовиќ потпишал нов договор со Милан!?

Слободен Печат

Ибрахимовиќ ќе игра за ситниш во Милан следната сезона

МакФудбал

Парите не му се важни: Ибрахимовиќ се согласи на помала плата само за да игра!

СуперСпорт - 29.06.2022

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ имаше болки во текот на минатата сезона, но сепак помогна во освојувањето на Скудетото, а потоа замина на операција поради која го чека нова пауза од неколку месеци.

Парите не му се важни: Ибрахимовиќ потпишува нов договор со Милан!

Спортски

Парите не му се важни: Ибрахимовиќ потпишува нов договор со Милан!

Курир

Останува на „Сан Сиро“: Ибрахимовиќ потпишал нов договор за симболична плата во Милан

Дерби - 29.06.2022

Златан Ибрхаимовиќ веќе е во петтата деценија од својот живот, но тој и понатаму не планира да и стави крај на својата активна играчка кариера. Последните информации кои говорат од Италија е дека напаѓачот и клубот постигнале договор за продолжување ...

Останува на „Сан Сиро“: Ибрахимовиќ потпишал нов договор за симболична плата во Милан

Точка

Работно во Милано: После Лукаку пристигна и уште едно засилување 🎥

Спортски - 29.06.2022

Додека во Милано утрово пристигна Лукаку и сега се чека неговиот потпис, пристигна и новото засилување за Интер. Во Милано денес пристигна и Кристијан Аслани , 20-годишниот Албанец кој доаѓа од Емполи после сезоната во која постигна еден гол на 26 ...

Лукаку со широка насмевка слета во Милано (ВИДЕО)

Екипа

Насмевката говори многу: Лукаку утринава пристигна во Милано! (ВИДЕО)

SportMedia

Лукаку слета во Милано: Среќен сум што сум тука (ВИДЕО)

24Фудбал

Интер брзо ќе затвори уште една зделка (ВИДЕО)

Дерби - 29.06.2022

Италијанскиот вицешампион Интер е на добар пат да го ангажира Ромелу Лукаку кој веќе го видовме во Милано каде испрати дека е пресреќен што се враќа во старата средина. Меѓутоа „нероаѕурите“ не работат само на тој трансфер затоа што на медицински ...

Интер брзо ќе затвори уште една зделка

Точка

ВИДЕО: Лукаку веќе е во Милано за да потпише со Интер

Слободен Печат - 29.06.2022

Белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку пристигна во Милано во средата рано наутро за да ги помине медицинските прегледи и да се врати во Интер на позајмица, објави „Гаѕета дело Спорт“. Ова се случува само една година откако беше продаден на Челси за 115 ...

ВИДЕО: Лукаку веќе е во Милано за да потпише со Интер

Алсат-М

ВИДЕО: Лукаку веќе е во Милано за да потпише со Интер

Zoom

Лукаку се врати во Милано, неговата насмевка се кажува (ВИДЕО)

Дерби - 29.06.2022

Ромелу Лукаку се враќа во старата средина и ќе потпише за италијанскиот вицешампион Интер. Тој прави кам-бек во тимот од Милано по само една сезона, а неговото пристигнување привлече многу внимание, интерес, а говорот на неговото тело, неговата ...

Лукаку се врати во Милано, неговата насмевка се кажува (ВИДЕО)

Курир

Лукаку се врати во Милано, насмевката кажува се (ВИДЕО)

Нетпрес

Лукаку се врати во Милано, неговата насмевка се кажува

Точка

Златан потпишал само шестмесечен договор со Милан за 100.000 евра?

TopSport - 28.06.2022

Според италијанскиот весник „Ла република“, Златан Ибрахимовиќ потпишал шестмесечен договор со минимална плата со Милан за да се „покријат“ следните шест месеци од операцијата на коленото.

Златан потпишал само шестмесечен договор со Милан за 100.000 евра?

Макфакс