TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бобан Николов и Шериф му покажаа на Шахтар кој е главен во Тираспол

Спортманија - 15.09.2021

Голема победа на молдавскиот дебитант во ЛШ, а Халанд и во дресот на Борусија продолжи да урива рекорди. Шериф Тираспол кој првпат игра во Лигата на шампионите и во составот има само играчи кои до еден се дебитанти во елитното клупско ...

Историска победа за Шериф и Николов, Дортмунд со триумф се враќаа од гостувањето кај Бешикташ

24Фудбал - 15.09.2021

Шериф Тираспл со победа го почна својот дебитантски настап во Лигата на шампионите, го совладаа Шахтар со 2-0, минути доби и Бобан Николов, Борусија Дортумд со 2-1 победи кај Бешикташ. Историска прва победа за Шериф во Лигата на шампионите, ...

ВИДЕО: Николов и Шериф приредија изненадување на стартот во Лигата на шампионите

Слободен Печат - 15.09.2021

Во првото коло од групата „Д“ во Лигата на шампионите Шериф Тираспол на домашен терен иако ја имаше улогата на аутсајдер на крајот го шокираше Шахтјор Доњецк совладувајќи го 2:0. Молдавците дојдоа до првите три бода благодарение на головите на ...

Николов и Шериф го нокаутираа Шахтјор на дебито во ЛШ, Дортмунд го освои Истанбул (ВИДЕО)

Дерби - 15.09.2021

Екипата на Шериф Тираспол имаше фантастично деби во групната фаза на Лигата на шампионите, деби со победа над редовниот учесник во ова натпреварување Шахтјор Доњецк. Првакот на Молдавија славеше со 2-0 и со тоа потврди дека не случајно ги мина ...

Николов и Шериф се вистински хит во ЛШ, Дортмунд го освои Истанбул (ВИДЕО)

Екипа - 15.09.2021

Молдавскиот Шериф Тираспол покажа дека не е случајност тоа што ги елиминираа Црвена Звезда и Динамо Загреб во квалификациите, откако во својот деби настап славеше над фаворизираниот Шахтјор Доњецк со 2-0. Адама Траоре со неверојатен гол во 16.

Магична ноќ во Молдавија, Шериф го совлада Шахтар

Sport M - 15.09.2021

Големо изненадување на стартот на новата сезона во Лигата на шампионите. Во првиот натпревар од групата Д, Шериф Тираспол на домашен терен го совлада Шахтар ​​од Доњецк и ја напиша историјата на молдавскиот фудбал, можеме да кажеме спорт.

ЛШ: Шериф Т. и Николов пишуваат историја, Борусија (Д) триумфално во Истанбул (ВИДЕО)

SportMedia - 15.09.2021

Молдавската сензација Шериф Тираспол славеше со 2:0 во првото коло од новата сезона од Лигата на шампионите. Вечерва на домашен терен, „легијата на странци“ во составот на Шериф со головите на Траоре (16’) и на Јансане (62’) покажа дека не случајно ...

(ВИДЕО) Шериф не престанува да изненадува, Халанд и Белингем донесоа победа за Дортмунд

Спортклуб - 15.09.2021

Екипата на Шериф Тираспол ова лето беше најголемото изненадување во квалификациите за Лигата на шампионите. Молдавскиот шампион успеа да направи мал подвиг со елиминирањето на Црвена Звезда и Динамо Загреб, спречувајќи притоа екс-ју класик во ...

ВИДЕО: Историска победа на Шериф, Николов доби скромна минутажа

Дриблинг - 15.09.2021

Иако сите го предизвикаа Шериф, и покрај тоа што во квалификациите ги совладаа Црвена Звезда и Динамо Загреб, тимот од Тираспол се покажа како вреден со тоа што славеше против Шахтјор со 2-0 во првото коло од групната фаза на Лигата на шампионите.во ...

Ова е можно само во Шериф: асистенција на Кристијано, гол на Адама Траоре!

Спортманија - 15.09.2021

Новиот член на Лигата на шампионите на 45 минути од историски триумф. Молдавскиот Шериф Тираспол, кој е дебитант во групната фаза од Лигата на шампионите во фудбал, има водство од 1-0 по првото полувреме, и има шанса да стане првиот тим по Лестер од ...

ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Евро-гол на Траоре за водство на Шериф, Борусија (Д) „владее“ во Истанбул (ВИДЕО)

SportMedia - 15.09.2021

Борусија Дортмунд и Шериф Тираспол обезбедија предност по првиот дел на денешните мечеви од првата рунда во новата сезона на Лигата на шампионите. Германците со убедливи 2:0 водат во Истанбул, Шериф има минимална предност од 1:0 дома против ...

Деби голот на молдавскиот Шериф во ЛШ е вистинска „убавица“! (ВИДЕО)

Екипа - 15.09.2021

Дебитантот во Лигата на шампионите, Шериф Тираспол на неверојатен начин го отвори својот настап во елитното натпреварување. Молдавскиот шампион води на домашен терен против украинскиот Шахтјар Доњецк со 1-0 со неверојатниот погодок на Траоре во 16.

ВИДЕО: Ремек дело кое најавува големо изненадување во Лигата на шампионите

Sport M - 15.09.2021

Новата сезона на Лигата на шампионите веќе ветува многу возбудувања на почетокот. Вечерашната програма беше отворена со натпреварите Бешикташ – Дортмунд и Шериф – Шактар. Во Молдавија, веќе видовме најава за изненадувања на почетокот на натпреварот.

Шериф ја продолжи фудбалската бајка: Победа во дебито од ЛШ!

Локално - 15.09.2021

Фудбалерите на Шериф продолжија да бележат фантастични резултати. Шампионот на Молдавија го совлада Шахтјор на домашен терен во деби натпреварот од Лигата на шампионите. Преку квалификациите и натпреварите со Црвена звезда и загрепски Динамо, клубот ...

ВИДЕО: Белингам херој на Дортмунд ,Шериф со водство против Шахтјор

Дриблинг - 15.09.2021

Во овие моменти се играат два натпревари од првото коло од Лигата на Шампионите во кои се среќаваат екипите на Бешикташ и Борусија Дортмунд односно Шериф Тираспол и Шахтјор. Турците почнаа експлозивно, уште од првиот момент го нападнаа голот на ...

Историска победа за Шериф и Николов, Дортмунд со триумф се враќаа од гостувањето кај Бешикташ

МКД - 15.09.2021

Шериф Тираспл со победа го почна својот дебитантски настап во Лигата на шампионите, го совладаа Шахтар со 2-0, минути доби и Бобан Николов, Борусија Дортумд со 2-1 победи кај Бешикташ. Историска прва победа за Шериф во Лигата на шампионите, ...

Интер бара одмазда за Реал, дерби меѓу Ливерпул и Милан, Николов со Шериф го чека Шахтер

Sport 1 - 15.09.2021

Вечерва се играат и останатите натпревари од првото коло во групната фаза на Лигата на шампиони, а македонскиот репрезентативец Бобан Николов заедно со Шериф Тираспол ќе го пречека Шахтер, додека следат две дербија меѓу Ливерпул и Милан, односно ...

Тим од непризнатата држава Транснистрија, која важи за шверцерски рај, вечерва ќе дебитира во Лигата на шампионите

Сакам да кажам - 15.09.2021

Српот и чеканот и огромната статуа на Ленин и натаму гордо стојат во Тираспол, но вечерва, тој ќе направи голем чекор кон модерниот свет, кога локалниот клуб Шериф ќе дебитира во Лигата на шампионите.