TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kia се пофали со електричниот концепт Niro: Атрактивниот SUV пристигнува веќе оваа година

Точка - 12.01.2018

Kia го изложи концептот Niro EV на Саемот за потрошувачка електроника "CES" кој што се одржува во Лас Вегас. Нов чекор кон електрификацијата на Kia е претставувањето на електричниот SUV Niro EV концепт на Саемот за потрошувачка електроника во Лас ...

СЕЅ 2018: Електричниот Kia Niro ЕV „разговара” со пешаците

Авто Плус - 11.01.2018

Кia го претстави електричниот кросовер на Niro ЕV на CES 2018 во Лас Вегас Претстојната верзија на кросверот ќе биде достапна кон крајот на оваа година. Во возилото класичната предна решетка е заменета со дисплеј, кој ги препознава пешаците и по ...