TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kанадер влегува во „пеколно“ небо - снимка од пожарите во Грција

Сител - 14.08.2019

На снимка што ја објави Раша тудеј се гледа канадер на небото, чија боја брзо преминува од светло сина во пеколно портокалова кога авионот е над пожарот. Околу 200 пожарникари се борат со пожарот на терен.

Kанадер влегува во „пеколно“ небо – снимка од пожарите во Грција

4NEWS - 14.08.2019

На снимка што ја објави Раша тудеј се гледа канадер на небото, чија боја брзо преминува од светло сина во пеколно портокалова кога авионот е над пожарот. Околу 200 пожарникари се борат со пожарот на терен.

(ВИДЕО) Канадер лета над пожарите во Грција, еве како бојата му се промени

Фактор - 14.08.2019

Снимката која ја објави Раша тудеј се гледа како канадер на небото, чија боја брзо преминува од светло сина во пеколно портокалова кога авионот е над пожарот во Грција. Властите прогласија вонредна состојба во регионот, евакуирани се четири села и ...