TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наташа Димитриевска за својата нова книга “Пинокио и Вештерката“: Светот може да биде поубаво место за живеење

Вечер - 17.05.2018

По “Ласа“ и “Девојко мала“ читателите сега имаат можност да ја прочитаат и најновата книга на Наташа Димитриевска, “Пинокио и Вештеркат“ во издание на “Или-или“. Иако самиот наслов асоцира на детски роман, како што посочува авторката, оваа книга е ...

Промовирана „Пинокио и вештерката“ на Наташа Димитриевска

Н.Македонија - 17.05.2018

„Пинокио и вештерката“ е насловена новата, трета по ред книга на авторката Наташа Димитриевска, која завчера ја доживеа својата промоција во кафулето „Амигос“ на улицата Македонија. – Овој роман јасно порачува дека за лошите постапки нема ...

Промовирана книгата „Пинокио и вештерката“

А1 On - 16.05.2018

Пинокио не е сам, не има нас и верувам дека ќе биде апсолутен победник во сите натамошни бајки што ќе ги созадаваме ние што се движиме по истата патека, нагласи авторката Наташа Димитриевска Кривошеев, на синоќешната промоција на нејзината нова ...