TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како ќе ви биде врската ако двајцата сте ист хороскопски знак?

Exclusive.mk - 14.02.2018

Овен и Овен Кога ќе се сретнат два огнени знака, често доаѓа до експлозија. Врската меѓу два Овна може да биде незгодна ако дозволат постојано да се бодат со роговите. Но, ако дозволите импулсивноста на партнерот да ве инспирира, тогаш вашиот однос ...

Ова се четирите најстрасни хороскопски знаци- проверете дали сте меѓу нив

Press24 - 14.02.2018

Кои четири знаци во зодијакот имаат најмногу страст? Можеби некој знак кој се наоѓа на оваа листа целосно ќе ве изненади! Шкорпија Шкорпијата е огнен знак, но сепак, таа е воден, а тоа воопшто не изненадува, затоа што со неа или ќе потонете или ќе ...

Кавги и солзи: Овие 3 хороскопски знаци нема да имаат среќа во љубовта во оваа 2018 година!

Скопје24 - 13.02.2018

Во 2018 година, овие хороскопски знаци би можеле да доживеат разочарување во љубовта затоа што планетите нема баш да бидат наклонети во нивна корист, но како и секогаш – се е работа на перцепција! Затоа ајде да гледаме на работите позитивно: кога ...

Староримски ХОРОСКОП: Што ви треба во љубовта?

Скопје24 - 12.02.2018

Овен Вие сте упорни и дрски, па не се откажувате сè додека не го изморите „противникот”, односно личноста која ви паднала во очи. Младите дами можат да се најдат на мета на додворување од страна на Водолија или Лав, додека посилниот пол може да му ...

Староримски хороскоп

ЗаЗабава - 13.02.2018

Овен Вие сте упорни и дрски, па не се откажувате сè додека не го изморите „противникот”, односно личноста која ви паднала во очи. Младите дами можат да се најдат на мета на додворување од страна на Водолија или Лав, додека посилниот пол може да му ...