TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Реал му е исчистен патот до Погба

СуперСпорт - 12.07.2019

Пoл Погба беше на мета на Јувентус, но торинскиот клубот се откажа од идејата да го донесе ова лето. Реал и Јувентус беа главните кандидати за доведување на Погба, но сега само Мадридскиот клуб останува во игра, бидејќи во Торино повеќе не се ...

13,5 милиони фунти го делат Лукаку од трансфер на „Џузепе Меаца“

Екипа - 12.07.2019

Разликата во сумата што ја бара Манчестер Јунајтед и првичната понуда на Интер за Ромелу Лукаку е 13,5 милиони фунти. Италијанскиот клуб испратил понуда од 70 милиони евра кои побарал да ги плати во следните две години.

Јувентус „кренале раце“ од Пол Погба

TopSport - 12.07.2019

Јувентус „кренале раце“ во обидот да го вратат Пол Погба во Торино. Сега единствен клуб со кој се поврзува францускиот репрезентативец е Реал Мадрид. Челниците на италијанскиот шампион не сакаат да си создадат проблем со финансискиот фер-плеј, а и ...

Интер потврди за Лукаку

Опсервер - 12.07.2019

Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио, потврди дека клубот направил официјално барање за напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку, соопшти самиот тој за „Скај Италија“. – Се сретнавме со Манчестер Јунајтед за Лукаку.

Интер ги потврди преговорите со Лукаку

СуперСпорт - 12.07.2019

Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио потврди дека клубот преговара со Манчестер јунајтед за ангажирање на Ромелу Лукаку. Лукаку долго време се поврзуваше со заминување од Манчестер јунајтед, а очигледно Интер тргнал во конечна „пресметка“ со ...

Интер има еднакво добра алтернатива ако не го донесе Лукаку

Дерби - 12.07.2019

Од раководството на Интер се уште не се откажале од ангажман на Ромелу Лукакуод Манчестер Јунајтед, и во слендите неколку денови ќе биде појасна ситуацијата дали Белгиецот би можел да се пресели во Милано.

Спортскиот директор на Интер со коментар по разговорот со Вудворд за трансфер на Лукаку

24Фудбал - 12.07.2019

Аусилио воедно потврди дека Конте го посакува секој фудбалер со кој Нероаѕурите во моментов преговараат, ќе биде тешко во битката за потписот на Белгиецот кој има важечки договор со Манчестер јунајтед до 2022.

Недвед на Рајола му ја соопштил конечната одлука на Јуве во трката за Погба

24Фудбал - 12.07.2019

Се шпекулира дека во Јувентус веќе донеле конечна одлука по прашањето со Пол Погба, Французинот беше опција за италијанскиот првак, а во трката за неговиот потпис од поодамна е и Реал Мадрид.

Еден клуб и дефинитивно го откажа интересот за Пол Погба, за Французинот останува само уште една опција

Дерби - 12.07.2019

Трансфер сагата поврзана со Пол Погба секојдневно, по неколку пати ги полни светските спортски медиуми. „Дејли Мејл“ во своето денешно издание пишува дека Јувентус го откажал интересот за Пол Погба затоа што не планирал да плати ништо повеќе над 90 ...

Ди Марцио откри: Интер има алтернатива за Лукаку и Џеко

СуперСпорт - 12.07.2019

Ромелу Лукаку и Един Џеко се најголеми желби на Антонио Конте, но досега Интер не успеа да ги обезбеди нивните потписи. Манчестер јунајтед и Рома се двоумат, а познатиот новинар од Италија, Џанлука Ди Марцио смета дека Интер треба да тргне по ...

Навивачите на Челси воодушевени откако ја видоа маската на мобилниот на Азар

СуперСпорт - 12.07.2019

Еден Азар ги започна припремите со Реал Мадрид пред новата сезона, а од него се очекува да биде големо засилување. Тој веднаш се најде во центарот на вниманието бидејќи на него можеа да се видат вишок килограми и дека пред него има доста работа во ...

„ЕСПН“ пренесува позитивни вести за Манчестер Јунајтед поврзани околу Пол Погба (Видео)

Дерби - 12.07.2019

Јасно е дека Пол Погба и понатаму ќе остане една од главните трансфер теми во летниот преоден рок. Според неговиот агент, но и според изјавата на фудбалерот од пред околу еден месец, тој сака да си замине од Манчестер Јунајтед потрага по нов ...

Рајола: Не сакам Погба талентот да си го троши во Манчестер Јунајтед

TopSport - 12.07.2019

Мино Рајола, менаџерот на Пол Погба е вистински мајстор да режира трансфер сага. Тоа го нарави пред три години кога го стави Јувентус пред свршен чин за да им го продадат Погба на Манлестер Јунајтед, а сега истото му им го подготвува на „црвените ...

Јунајтед го разочара Интер, ништо од бизнисот!?

Спортклуб - 12.07.2019

Ромелу Лукаку најверојатно нема да ја продолжи кариерата во тимот на Интер откако нераѕурите и Манчестер Јунајтед не успеаја да го договорат трансферот. Интер достави понуда која гласи: едногодишна позајмица од 10 милиони евра плус две рати од по 30 ...

Од Интер потврдија: Имавме официјален состанок со Манчестер Јунајтед за Лукаку

Спортски - 12.07.2019

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку веќе подолго време се поврзува со трансфер во Интер. Лукаку и покрај тоа што е пред трансфер отпатува со Манчестер Јунајтед на подготовките за новата сезона, меѓутоа се зголемија шансите истата брзо да ...

Азар со мобилниот телефон ги воодушеви фановите на Челси (ФОТО)

Sport 1 - 12.07.2019

Еден Азар ги почна подготовките со Реал Мадрид пред следната сезона, а од него се очекува да биде големо засилување. Азар веднаш се најде во центар на внимание кај навивачите, зашто на него се гледа дека има вишок килограми и пред него има многу ...

Игра за Реал ама срцето му остана во Лондон: Погледнете каква маска за телефон користи Азар (ФОТО)

Спортски - 12.07.2019

Eден Азар ги започна припремите со Реал Мадрид за новата сезона, а од него се очекува да биде големо засилување. Азар со Реал Мадрид ги започна припремите и веднаш се најде во центарот на вниманието.

Реал има подготвено 125 милиони евра за Погба

SportMedia - 12.07.2019

Реал Мадрид наскоро може да започне преговори со Манчестер Јунајтед за трансфер на играч од средниот ред, Пол Погба. Главната ѕвезда во овој летен трансфер период и натаму е неизвесно дали и следната сезона ќе го носи дресот на „црвените ѓаволи“ или ...

Интер излезе со официјален став по првиот состанок со Јунајтед за трансферот на Лукаку

Дерби - 11.07.2019

Ромелу Лукаку е дел од експедицијата на Манчестер Јунајтед која се наоѓа на летните подготовки, но многу големи се шансите брзо да ја напушти истата, бидјеќи не е никаква тајна дека неговиот агент веќе извесно време работи на негов трансфер од „Олд ...

Големата цел на Рашфорд за новата сезона

Спортклуб - 11.07.2019

Манчестер Јунајтед има само минимални шанси да ја освои првата шампионска титула по пауза од седум години, но затоа Маркус Рашфорд има една голема цел пред себе. Таа е да постигне 20 гола што беше негова амбиција уште кога стана стандарден првотимец.

Јунајтед бараат 85 милиони евра за Лукаку, Интер нема шанси да даде толку

TopSport - 11.07.2019

Иако шпекулациите од Австралија велат дека Ромелу Лукаку одбива да тренира во обид да ги натера Манчестер јунајтед да го продадат на Интер, првиот официјален контакт меѓу двата клуба донесе одредување на цена за белгискиот напаѓач, која Интер тешко ...

Азар ја промени опремата, но еден детаљ ги воодушеви фановите на Челси (Фото)

Дерби - 11.07.2019

Еден Азар заедно со своите нови соиграчи од Реал Мадрид се наоѓа во Канада каде „кралевите“ ги стартуваа летните подготовки, но еден детаљ од пристигнувањето на експедицијата во Монтреал посебно им го привлече фокусот и на фановите на Челси.

Интер ја однесе понудата во Лондон, сега Лукаку е се поблиску

Спортклуб - 11.07.2019

Италијанските медиуми вечерва пишуваат за понудата која директорот на Интер, Пјеро Аузилио ја достави до Манчестер Јунајтед. Интер со сите сили се обидува да го заврши трансферот на Лукаку, но нивната понуда стигна до 70 милиони евра.

Рашфорд си постави цел: 20 гола следната сезона!

SportMedia - 11.07.2019

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд, има за цел да ги достигне најмалку 20 гола следната сезона. Во минатата сезона, фудбалерот стана ударна игра во тимот на „Црвените Ѓаволи“, но ја заврши сезоната со само 13 гола на сите натпревари.

Навивачите на Реал загрижени поради Азар: Погледнете како изгледа во споредба со Бејл (ВИДЕО)

Спортски - 11.07.2019

Еден Азар засега е најголемиот трансфер во овој преоден рок. После одличните сезони во Челзи Белгиецот направи исчекор во кариерата и во трансфер вреден повеќе од 100 милиони евра потпиша за Реал Мадрид.

Голем поттик за Интер: Лукаку не тренира со Јунајтед

Спортклуб - 11.07.2019

Иако замина на подготовките во Австралија со остатокот од тимот, белгискиот репрезентативец Ромелу Лукаку не тренира, тврдат англиските медиуми. Наводно, се очекува договорот меѓу Јунајтед и Интер за тој да се пресели во италијанскиот прволигаш.

Азар уште го има Челси во срцето (или барем на телефонот)

TopSport - 11.07.2019

Еден Азар можеби го оствари сонот од детството и стана фудбалер на Реал Мадрид, но очигледно уште има љубов кон својот стар клуб, Челси. 28-годишниот Белгиец, кој дојде во Мадрид со договор од 100 милиони евра, во средата попладне пристигна во ...

Зошто Лукаку денес не тренираше со Јунајтед?

СуперСпорт - 11.07.2019

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед овој период се во Австралија, поточно во градот Перт каде се спремаат за новата сезона. Со тимот се наоѓа и белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку кој во последно време се почесто се поврзува со трансфер во Интер.

Лукаку пропушти тренинг, трансферот се чини близу

А1 On - 11.07.2019

Централниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку не учествуваше во последниот тренинг на клубот на австралиската земја и тоа ги потхрани гласините дека неговата продажба во Интер е прашање на време.

Надал имаше што да му порача на Реал Мадрид за Пол Погба

ММС - 11.07.2019

Рафаел Надал се пласира во полуфиналето на Вимблдон, а од таму, за медиумите ја прокоментира ситуацијата околу Реал Мадрид и Пол Погба. Веќе извесен периосе се шпекулира дека Погба ќе биде иден трансфер на кралевите, но се уште нема ништо конкретно.

Интер потврди за Лукаку

MakPress - 12.07.2019

Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио, потврди дека клубот направил официјално барање за напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку, соопшти самиот тој за „Скај Италија“. – Се сретнавме со Манчестер Јунајтед за Лукаку.

Еден клуб и дефинитивно го откажа интересот за Пол Погба, за Французинот останува само уште една опција

Точка - 12.07.2019

Трансфер сагата поврзана со Пол Погба секојдневно, по неколку пати ги полни светските спортски медиуми. „Дејли Мејл“ во своето денешно издание пишува дека Јувентус го откажал интересот за Пол Погба затоа што не планирал да плати ништо повеќе над 90 ...

„ЕСПН“ пренесува позитивни вести за Манчестер Јунајтед поврзани околу Пол Погба

Точка - 12.07.2019

Јасно е дека Пол Погба и понатаму ќе остане една од главните трансфер теми во летниот преоден рок. Според неговиот агент, но и според изјавата на фудбалерот од пред околу еден месец, тој сака да си замине од Манчестер Јунајтед потрага по нов ...

Солскјер: Ние сме Манчестер Јунајтед и не мораме да продаваме играчи

Локално - 10.07.2019

Манчестер Јунајтед нема да биде принуден да го продаде Пол Погба и покрај желбата на играчот да започне нов предизвик во кариерата. Ова го објави менаџерот Оле Гунар Солскјер откако гласините за иднината на играчот се постојани, а и неговиот агент, ...

Солскјер ги нападна медиумите: Водите негативна кампања против Погба!

Таратур - 10.07.2019

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер негира дека Пол Погба е несреќен во клубот и сака да ги напушти „црвените ѓаволи“, велејќи дека медиумите влијаат дека се води негативна кампања за францускиот репрезентативец.

Лукаку пропушти тренинг, трансферот се чини близу

MakPress - 11.07.2019

Централниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку не учествуваше во последниот тренинг на клубот на австралиската земја и тоа ги потхрани гласините дека неговата продажба во Интер е прашање на време.

Интер потврди дека испратил понуда за Лукаку

Република - 12.07.2019

Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио, потврди дека клубот испратил официјална понуда за напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку, соопштил самиот тој за „Скај Италија“. , рече Аусилио.

Солскјер: Не е точно дека Погба е несреќен меѓу „црвените ѓаволи“

Денешен - 10.07.2019

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги отфрли информациите дека Пол Погба е несреќен во клубот и сака да ги напушти „црвените ѓаволи“, велејќи дека медиумите влијаат негативно на францускиот репрезентативец.

Солскјер: Медиумите спроведуваат негативна кампања против Погба

MakPress - 10.07.2019

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги отфрли информациите дека Пол Погба е несреќен во клубот и сака да ги напушти „црвените ѓаволи“, велејќи дека медиумите влијаат негативно на францускиот репрезентативец.