TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сите се против него: На Стемфорд Бриџ ечеа пцовки за Сари и неговиот „Сарибол“

Кајгана - 19.02.2019

Навивачите на Челзи жестоко го критикуваат Маурицио Сари уште од почетокот на оваа календарска година, но изгледа дека синоќешниот пораз од Манчестер Јунајтед ја прелеа чашата. Челзи ја продолжи серијата лоши резултати со пораз од 2:0 во дуелот со ...

За Сари нема спас, отказот е само прашање на време

Екипа - 19.02.2019

Маурицио Сари нема никакви шанси да остане на клупата на Челси до крајот на сезонава, а отказот е само прашање на време – дали италијанскиот стратег ќе остане до финалето од Лига-купот на Англија против Манчестер Сити или Роман Абрамович ќе се реши ...

Незадоволство во Лондон: Хадсон-Одои со поглед го „уби“ Сари (ФОТО)

Sport 1 - 19.02.2019

Манчестер јунајте синоќа на „Стемфорд бриџ“ му одржа лекција на Челси со победата од 2-0, па така ги исфрли од ФА-купот. Челси имаше уште еден очаен настап пред своите навивачи, кои го критикуваа италијанскиот тренер Маурицио Сари и сакаат да замине.

Сари по поразот од Јунајтед: Едноставно немавме среќа!

Gol.mk - 19.02.2019

Фудбалерите на Челзи на својот „Стемфорд Бриџ“ загубија со 0-2 од Манчестер Јунајтед и се елиминирани од понатамошните битки во ФА Купот. Менаџерот на „сините“, Маурицио Сари смета дека поразот не е заслужен и дека според прикажаното на теренот ...

Данило направи споредба меѓу Гвардиола и Зидан: Пеп во едно нешто е ненадминлив

Дерби - 19.02.2019

Бразилецот Данило е само еден од двајцата играчи во актуелниот состав на Манчестер Сити кои ја имаат освоено титула во Лигата на шампионите, но од друга страна пак тој е единствениот фудбалер кој имаше можност да соработува со Зинедин Зидан и Пеп ...

Одговорот на Сари што нема да се допадне никому: Не ми е гајле за навивачите!

Спортклуб - 19.02.2019

Италијанскиот стручњак Маурицио Сари беше на удар на фановите на Челси на дуелот со Манчестер Јунајтед во ФА Купот. Постојано го критикуваа, дури и го пцуеја, а Челси доживеа елиминација и нема да го брани трофејот во ова натпреварување.

Еден од условите на Зидан бил буџет од 200 милиони – еве како би изгледал неговиот Челзи (ФОТО)

Спортски - 19.02.2019

Маурицио Сари имаше одличен старт со тимот на Челзи, но во последно време поради лошите резултати на клубот се најде под притисок од јавноста, а тој притисок сигурно дека е зголемен после елиминацијата од ФА Купот.

Сари им одговори на фановите на Челси за навредливата песна: За се има првпат во животот

Дерби - 19.02.2019

Маурицио Сари се наоѓа под сериозен притисок и неговото место на клупата на Челси е значително доведено во прашање по поразот од Манчестер Јунајтед во ФА купот, бидејќи ова беше само уште една потврда дека тимот не одговара позитивно на неговите ...

Челзи не сака да ги прифати неговите услови, Вилијан налето заминува од Лондон!?

Gol.mk - 19.02.2019

Долго време се споменува заминување на Вилијан од екипата на Челзи, што би можело да се случи на крајот од оваа сезона. Бразилецот му постави неколку услови на клубот од „Стемфорд Бриџ“ за да ја продолжи кариерата во Лондон, но се чини дека управата ...

Откриена листата на желби на Зидан за да седне на клупата на Челси (ФОТО)

Sport 1 - 19.02.2019

Откако англиски медиуми објавија дека француската легенда и бивш кормилар на Реал Мадрид, Зинедин Зидан сака да го преземе лондонски Челси, но има два големи услови за Роман Абрамович за такво нешто, објавена е и листата на желби кои ги има ...

Навивачите го критикуваат, Сари се правда: Бевме подобри, но немавме среќа

Спортски - 19.02.2019

Челзи вчеравечер на својот „Стенфорд Бриџ“ беше елиминиран од ФА Купот од страна големиот ривал Манчестер Јунајтед. Манчестер Јунајтед славеше со 0:2, а домаќинот немаше адекватна реакција откако на полувремето заминаа со негатива од два гола.

Јунајтед го елиминираше Челси од ФА Купот: Навивачите скандираа против Сари

24Инфо - 19.02.2019

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед синоќа триумфираа на гостувањето кај Челси со 2:0 и ја елиминираа екипата на Маурицио Сари од ФА ...

Сари не го интересира што скандираа фановите: Немавме среќа, упативме 78 додавања во шеснаесетникот, тие само 16

24Фудбал - 19.02.2019

Тренерот на Челси, Маурицио Сари вели дека не го интересираат скандирањата на фановите, и посочи дека неговиот тим немал среќа во поразот од Манчестер јунајтед. Сериозно се тресе столчето на Италијанецот по уште една бледа партија на Челси која ...

Јунајтед го елиминираше Челси од ФА Купот: Навивачите скандираа против Сари

Точка - 19.02.2019

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед синоќа триумфираа на гостувањето кај Челси со 2:0 и ја елиминираа екипата на Маурицио Сари од ФА Купот. После најновиот пораз на Челси, на трибините на „Стемфорд Бриџ“ можеа да се слушнат исвиркувања и пцовки на ...

Челзи игра очајно, а Сари вели: За се има првпат

Спортклуб - 19.02.2019

Челзи е елиминиран од ФА Купот по синоќешниот домашен пораз од Манчестер Јунајтед (0-2). Од трибините на „Стенфорд Бриџ“ повторно на удар беше тренеро Маурицо Сари кој доби поградни скандирањеа. „Ме загрижува резултатот, а не навивачите.

Сари по поразот од Јунајтед: Не сме среќни со резултатот по доброто наше прво полувреме

Локално - 19.02.2019

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, изјави дека тимот одиграл добро прво полувреме во осминафиналето од ФА Купот против Манчестер јунајтед, но и покрај тоа е елиминиран. Денес не сме среќни, бидејќи имавме многу добро прво полувреме, а резултатот ...

(ВИДЕО) На фановите на Челзи им е доста од Сари, на „Стенфорд Бриџ“ ечеше еб*се СариБол

Спортклуб - 19.02.2019

Челзи веќе е елиминиран од ФА Купот по поразот од 2-0 од Манчестер Јунајтед на својот стадионот „Стенфорд Бриџ“. Ова доаѓа како продолжение на се уште свежите сеќавања по бламажата од 6-0 проти Манчестер Ситит.

Сари по поразот од Јунајтед: Не сме среќни со резултатот по доброто наше прво полувреме

Опсервер - 19.02.2019

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, изјави дека тимот одиграл добро прво полувреме во осминафиналето од ФА Купот против Манчестер јунајтед, но и покрај тоа е елиминиран. Челзи загуби со 2:0, а стрелци на головите за Манчестер беа Ерера и Погба во 31.

Фановите на Челси му скандираа на Сари „наутро добиваш отказ“ оние на Јунајтед ги тролаа „вратете го Мурињо“

24Фудбал - 18.02.2019

Навивачите на Челси полека го губат трпението со Маурицио Сари, при поразот од Манчестер јунајтед во ФА Купот од трибините беа упатени неколку различни скандирања на адреса на Италијанецот.

Навивачите на Челси испратија жестоки критики до Сари (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.02.2019

Челси вечерва загуби во ФА-купот на домашен терен од Манчестер јунајтед со 0-2, па тоа предизвика гнев кај навивачите на лондонскиот клуб. По негативата од 0-2 на полувреме, Челси не успеа да одговори во вторите 45 минути, па „црвените ѓаволи“ ...

Часовникот „отчукува“ за Сари – Јунајтед никогаш полесно на „Стемфорд бриџ“ (видео)

TopSport - 18.02.2019

Манчестер сити се пласираше во четврт-финалето на англискиот ФА куп, откако никогаш полесно не стигнал до 2:0 победа на „Стемфорд бриџ“ за уште повеќе да го зголеми притисокот на тренерот на Челси, Маурицио Сари.

Реприза на ланското финале: Челси и Јунајтед во осминафинална ФА Куп битка

Sport 1 - 18.02.2019

„Стенфорд Бриџ“ вечерва ќе биде сведок на осминафинален спектакл кои ќе го приредат фудбалерите на Челси и Манчестер Јунајтед. Место во четвртфиналето има само за еден англиски гигант, а поголемата желба за победа ќе го одлучи патникот во наредната ...

Фановите на Јунајтед го тролаат Сари: Утре ќе бидеш отпуштен!

Спортклуб - 18.02.2019

Јунајтед е пред голема победа на Стемфорд Бриџ во осминафиналето од ФА Купот, а навивачите на овој тим уживаат во играта и водството на својот тим. На стадионот се слушаат само тие како го тролаат противничкиот менаџер Маурицио Сари.

Не е само Азар: Уште една ѕвезда го напушта Челси!?

Sport 1 - 18.02.2019

Еден Азар е пред заминување од Лондон, но нов удар за навивачите на „сините“ е информацијата дека Бразилецот Вилијан одби да го продолжи договорот со Челси. Клубот предводен од Маурисио Сари му понуди нов договор на напаѓачот од Бразил.

Зинедин Зидан подготвен да седне на клупата на Челси, но бара да се исполнат два услови

Точка - 18.02.2019

Поранешниот тренер Зинедин Зидан се почесто се поврзува со преземање на клупата на Челси, каде во моментов на тенок лед седи Маурисио Сари. По солидниот старт на сезоната, Челси влезе во резултатска криза, па сега се наоѓаат на шестата позиција на ...

Зидан постави три услови за да се пресели во Лондон

Gol.mk - 18.02.2019

Претстојното лето би требало да биде интересно за Зинедин Зидан, за кого постои интерес од голем број на европски гиганти. Како прва опција се споменува Јувентус , доколку италијанскиот шампион реши да се раздели со Масимилијано Алегри, а тука се ...

Ѕола на оригинален начин им врати на скептиците во Челси за работата на Сари

Спортклуб - 18.02.2019

Челси се наоѓа во доста проблематичен период од сезоната, а вечерва им гостува Манчестер Јунајтед во меч од ФА Купот. Позицијата на тренерот Сари на „Стемфорд Бриџ“ е под сериозна закана по низата неочекувано лоши резултати на „сините“.

Зизу поставил неколку услови за да застане на чело на Челзи

Локално - 18.02.2019

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, поставил неколку услови за да го наследи Маурицио Сари на менаџерската позиција во Челзи. Според информациите на Островот, Французинот побарал Еден Азар задолжително да го обнови договорот и исто ...

Зидан ги постави условите, Челси е на потег

OhridNews - 18.02.2019

Францускиот стручњак Зинедин Зидан е најновото и најзвучното име кое последниве недела дена се споменува за нов менаџер на Челси. Моменталниот, Маурицио Сари се наоѓа пред отказ, после лошото продолжување на сезоната, откако добро ја започна во ...

Зидан со неколку услови за да се согласи да го предводи Челзи

+инфо - 18.02.2019

Францускиот тренер Зинедин Зидан можеби ќе се согласи да го предводи Челзи под два услови, пишува „The Sun“. Првиот услов се однесува на буџетот за засилувања. Тој би сакал да добие барем 220 милиони евра за трансфери.

Данило направи споредба меѓу Гвардиола и Зидан: Пеп во едно нешто е ненадминлив

Точка - 19.02.2019

Бразилецот Данило е само еден од двајцата играчи во актуелниот состав на Манчестер Сити кои ја имаат освоено титула во Лигата на шампионите, но од друга страна пак тој е единствениот фудбалер кој имаше можност да соработува со Зинедин Зидан и Пеп ...

Маурицио Сари:Не ми е гајле за навивачите!

ЗаЗабава - 19.02.2019

Италијанскиот стручњак Маурицио Сари беше на удар на фановите на Челси на дуелот со Манчестер Јунајтед во ФА Купот. Постојано го критикуваа, дури и го пцуеја, а Челси доживеа елиминација и нема да го брани трофејот во ова натпреварување.

Сари им одговори на фановите на Челси за навредливата песна: За сè има првпат во животот

Точка - 19.02.2019

Маурицио Сари се наоѓа под сериозен притисок и неговото место на клупата на Челси е значително доведено во прашање по поразот од Манчестер Јунајтед во ФА купот, бидејќи ова беше само уште една потврда дека тимот не одговара позитивно на неговите ...

Сари по поразот од Јунајтед: Не сме среќни со резултатот по доброто наше прво полувреме

Курир - 19.02.2019

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, изјави дека тимот одиграл добро прво полувреме во осминафиналето од ФА Купот против Манчестер јунајтед, но и покрај тоа е елиминиран. -Денес не сме среќни, бидејќи имавме многу добро прво полувреме, а резултатот ...

Фановите на Челси му скандираа на Сари „наутро добиваш отказ“ оние на Јунајтед ги тролаа „вратете го Мурињо“

МКД - 19.02.2019

Навивачите на Челси полека го губат трпението со Маурицио Сари, при поразот од Манчестер јунајтед во ФА Купот од трибините беа упатени неколку различни скандирања на адреса на Италијанецот.

Часовникот „отчукува“ за Сари – Јунајтед никогаш полесно на „Стемфорд бриџ“ (видео)

Макфакс - 18.02.2019

Манчестер сити се пласираше во четврт-финалето на англискиот ФА куп, откако никогаш полесно не стигнал до 2:0 победа на „Стемфорд бриџ“ за уште повеќе да го зголеми притисокот на тренерот на Челси, Маурицио Сари.

Зидан поставил два услова на Челзи

Слободен Печат - 18.02.2019

Првиот услов се однесува на буџетот за засилувања. Тој би сакал да добие барем 220 милиони евра за трансфери. Францускиот тренер Зинедин Зидан можеби ќе се согласи да го предводи Челзи под два услови, пишува „The Sun“.

Сари по поразот од Јунајтед: Не сме среќни со резултатот по доброто наше прво полувреме

Sport M - 19.02.2019

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, изјави дека тимот одиграл добро прво полувреме во осминафиналето од ФА Купот против Манчестер јунајтед, но и покрај тоа е елиминиран. -Денес не сме среќни, бидејќи имавме многу добро прво полувреме, а резултатот ...

Зидан поставил два услова на Челзи

MTM - 18.02.2019

Францускиот тренер Зинедин Зидан можеби ќе се согласи да го предводи Челзи под два услови, пишува „The Sun". Првиот услов се однесува на буџетот за засилувања. Тој би сакал да добие барем 220 милиони евра за трансфери.

Сари по поразот од Јунајтед: Не сме среќни со резултатот по доброто наше прво полувреме

А1 On - 19.02.2019

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, изјави дека тимот одиграл добро прво полувреме во осминафиналето од ФА Купот против Манчестер јунајтед, но и покрај тоа е елиминиран. Денес не сме среќни, бидејќи имавме многу добро прво полувреме, а резултатот ...

Зидан поставил два услова на Челзи

iPortal - 18.02.2019

Францускиот тренер Зинедин Зидан можеби ќе се согласи да го предводи Челзи под два услови, пишува „The Sun“. Првиот услов се однесува на буџетот за засилувања. Тој би сакал да добие барем 220 милиони евра за трансфери.

Сари по поразот од Јунајтед: Не сме среќни со резултатот по доброто наше прво полувреме

Сител - 19.02.2019

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, изјави дека тимот одиграл добро прво полувреме во осминафиналето од ФА Купот против Манчестер јунајтед, но и покрај тоа е елиминиран. -Денес не сме среќни, бидејќи имавме многу добро прво полувреме, а резултатот ...

Сари по поразот од Јунајтед: Не сме среќни со резултатот по доброто наше прво полувреме

MTM - 19.02.2019

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, изјави дека тимот одиграл добро прво полувреме во осминафиналето од ФА Купот против Манчестер јунајтед, но и покрај тоа е елиминиран. - Денес не сме среќни, бидејќи имавме многу добро прво полувреме, а резултатот ...