TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: „Трипл-дабл“ на Дончиќ во победата на Далас, Голден Стејт го декласира Чикаго

Gol.mk - 15.01.2022

Кошаркарите на Далас Маверикс ја прекинаа серијата од 11 победи во низа на Мемфис Гризлис и се радуваа во „ФедЕксФорум“ со 85-112. Домаќинот одигра одличен прв дел, ама потоа падна и тоа го искористија Мавси кои предводени од одличниот Лука Дончиќ ...

А, кој друг? Дончиќ со фантастичен трипл-дабл ја прекина „страшната“ низа победи на Мемфис (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.01.2022

Кошаркарите на Мемфис гризлис до ноќеска имаа серија од 11 победи по ред и самодоверба до небо, но тогаш мораа да излезат на терен против маестралниот Лука Дончиќ, кој буквално мораше да ги спушти на земја и да им ја прекине низата победувајќи ги со ...

Трипл-дабл на Дончиќ за нов рекорд (ВИДЕО)

SportMedia - 15.01.2022

Лука Дончиќ е во центарот на вниманието по синоќешните одиграни натпревари во НБА-лигата. Словенецот одново блескаше во триумфот на Далас над Мемфус од 85-112 постигна трипл-дабл. Тој зад своето име запиша 27 поени, 12 скока и 10 асистенции и се ...

Лука Дончиќ е цар – Со нов трипл-дабл стаса до феноменален подвиг (Видео+Фото)

Спортманија - 15.01.2022

Лука Дончиќ имаше нова блескава партија во дресот на Далас маверикс и успеа да постигне нов трипл-дабл со 27 поени, 12 скока и 10 асистенции во победата од 112:85 против Мемфис гризлис. Гостите славеа убедливо, а Словенецот направи невиден клупски ...

Дај друг дрес, земи од Мемфис - погодете кој прв дошол на акцијата

Оff.net - 14.01.2022

Откако за време на дербито Мемфис Гризлис - Голден Стејт Вориорс едно дете тргна да се поздрави со ѕвездата на Гризлис Џа Морант, кошаркарот го одби затоа што носел дрес од ривалот во нивна сала. После мечот понуди лично да му даде дрес од Мемфис.

Јанис и екипата ги растурија Вориорс, не запира серијата на Мемфис, убедлив пораз на Бруклин

Макфакс - 14.01.2022

Актуелните шампиони Милвоки Бакс ги декласираа Голден стејт Вориорс во НБА лигата. Ноќта ја обележаа поразот на Бруклин Нетс, 11.последовна победа на Мемфис Гризлис и убедливите триумфи на Њу Орлеанс Пеликанс и Денвер Нагетс.

НБА: Трета победа на Пеликанс во четири натпревари, Бакс супериорни против Вориорс

Нетпрес - 14.01.2022

Во еден од сниноќешните натпревари во НБА лигата, гостински пораз забележаа кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс кај Њу Орлеанс Пеликанс со 89:113. Домашните уште по првата делници имаа водство од 13 поени, а до полувременот предноста на Пеликанс се ...

Јанис и екипата ги растурија Вориорс, не запира серијата на Мемфис, убедлив пораз на Бруклин

MTM - 14.01.2022

Актуелните шампиони Милвоки Бакс ги декласираа Голден стејт Вориорс во НБА лигата. Ноќта ја обележаа поразот на Бруклин Нетс, 11.последовна победа на Мемфис Гризлис и убедливите триумфи на Њу Орлеанс Пеликанс и Денвер Нагетс.