TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Халанд промаши зицер, а се насмеа на поканата на навивачите на Бешикташ (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.09.2021

Гол-машината на Борусија Дортмунд запиша фантастичен учинок досега во својата кариера со 21 гол на 17 натпревари во Лигата на шампионите, а денеска можеше до гол повеќе. Борусија Дортмунд славеше победа на гостувањето кај Бешикташ со 1-2, а головите ...

Ова ретко му се случува: Промашениот зицер на Халанд против Бешикташ (ВИДЕО)

Дерби - 15.09.2021

Тимот на Борусија Дортмунд оваа вечер дојде до посакуваната цел и славеше над Бешикташ со 2-1 во првиот меч од новата сезона во Лигата на шампионите. Стрелци за „милионерите“ беа Ерлинг Халанд и Џуд Белингем, но пред да ја начнат мрежата на ...

ВИДЕО: Дортмунд сигурен во Турција, историска победа на Шериф и Николов во ЛШ

Gol.mk - 15.09.2021

Екипите на Борусија Дортмунд и Шериф имаа позитивен старт во европската фудбалска елита и ги запишаа првите победи во новата сезона на Лигата на шампионите. Германскиот гигант одигра фантастичен натпревар на гости кај Бешикташ и со головите на ...

Белингам стана рекордер во Лигата на шампионите

Дриблинг - 15.09.2021

Фудбалерот од средниот ред на Борусија Дортмунд и англискиот репрезентативец Џуд Белингем постигна гол во воведното коло од групата Ц од оваа сезона во Лигата на шампионите и влезе во историјата на натпреварувањето.

Џуд Белингем стана рекордер во Лигата на шампионите

Спортклуб - 15.09.2021

Играчот за врска на Борусија Дортмунд и англиски фудбалски репрезентативец, Џуд Белингем, постигна погодок во првото коло од Групата Ц во Лигата на шампионите и се запиша во историјата на елитното фудбалско натпреварување.

Бешикташ загуби од Борусија, одличен натпревар за Белингем

Sport M - 15.09.2021

Борусија Дортмунд го победи Бешикташ со 2:1 во првото коло од групата Ц од Лигата на шампионите. Бешикташ одигра доста слабо во првото полувреме и тоа на крајот ги чинеше на овој натпревар.

ВИДЕО: Дортмунд се изнапромашува , но сепак дојде до значајна победа

Дриблинг - 15.09.2021

На тешкото гостување во Истанбул кај Бешикташ, екипата на Борусија Дортмунд успеа да дојде до значајна победа и покрај тоа што составот на „Милионерите“ е практично десеткуван. Борусија ја заврши својата задача уште во првото полувреме, кога најпрво ...

И тој е само човек: Големо промашување на Халанд 🎥

Спортски - 15.09.2021

Борусија Дортмунд вечерва игра против Бешикташ, Ерлинг Халанд веќе се запиша во листата на стрелци, но имаше и едно големо промашување. На вакви ситуации од Норвежанецот, не сме навикнати, но на сите им се ...

Халанд промаши нешто што би погодил со заврзани очи, ама потоа умешно се „извади“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.09.2021

Ерлинг Халанд жестоко го напаѓаше голот на Бешикташ (2-0) во првото полувреме од денешното гостување на Борусија Дортмунд во Истанбул, а на одмор замина со помешани емоции со оглед што прво промаши нешто што би погодил со заврзани очи, за потоа да ...

Го мина Мбапе: Белингем погоди за Дортмунд и испиша нова историја во ЛШ (ВИДЕО)

Дерби - 15.09.2021

Младиот англиски репрезентативец, Џуд Белингем донесе водство за Борусија Дортмунд на пресметката против Бешикташ во Лигата на шампионите, а со тоа испиша нова историја во елитното натпреварување.

ВИДЕО: Халанд сепак е човек – неверица по ова негово чудно промашување

Gol.mk - 15.09.2021

Борусија Дортмунд може да жали што на пауза не замина со повисока предност во дуелот со Бешикташ. Ерлинг Халанд промаши од изгледна позиција и го шокира фудбалскиот свет. Кога сите очекуваат рутинска реализација на голгетерот, тој ја испрати топката ...

Бешикташ напаѓа(ше), тинејџерот на Борусија им ги казни промашувањата (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.09.2021

На фудбалерите на Борусија Дортмунд им требаа само дваесетина минути да го постигнат водечкиот погодок на гостувањето кај Бешикташ на отворањето на новата сезона во Лигата на шампионите (ЛШ) во групата Ц и тоа во период кога домаќинот жестоко ...

ВИДЕО: Белингам и Халанд стрелци за Дортмунд на полувреме против Бешикташ

Спортклуб - 15.09.2021

Како вчера, така и денеска се играат два натпревари во ЛШ од терминот 18:45. По првото полувреме, Борусија Дортмунд има предност во Турција кај Бешикташ со 0:2. Стрелец на голот за 0:1 беше Белингам во 20.

Левандовски е најдобриот напаѓач на светот, пред Мбапе и Роналдо

Слободен Печат - 15.09.2021

Роберт Левандовски од почетокот на сезоната 2019/20 во сите клупски натпреварувања во Топ 5 европските лиги постигна 112 голови и е убедливо најефикасен играч во тој период. Полјакот ја предводи листата пред Килијан Мбапе и Кристијано Роналдо со по ...

Румениге: Двајцата најдобри напаѓачи во светот играат во Бундеслигата

Спортски - 15.09.2021

Роберт Левандовски од почетокот на сезоната 2019/2020 во клупските натпреварувања постигна 112 голови и е убедливо најефикасен играч во тој период. Левандовски ја предводи листата пред Килијан Мбапе и Кристиано Роналдо со по 76 голови, а четврти на ...

ВИДЕО: Белингам и Халанд стрелци за Дортмунд на полувреме против Бешикташ

Курир - 15.09.2021

Како вчера, така и денеска се играат два натпревари во ЛШ од терминот 18:45. По првото полувреме, Борусија Дортмунд има предност во Турција кај Бешикташ со 0:2. Стрелец на голот за 0:1 беше Белингам во 20.

Ова ретко му се случува: Промашениот зицер на Халанд против Бешикташ (ВИДЕО)

Курир - 15.09.2021

Тимот на Борусија Дортмунд оваа вечер дојде до посакуваната цел и славеше над Бешикташ со 2-1 во првиот меч од новата сезона во Лигата на шампионите. Стрелци за „милионерите“ беа Ерлинг Халанд и Џуд Белингем, но пред да ја начнат мрежата на ...

ВИДЕО: Дортмунд сигурен во Турција, историска победа на Шериф и Николов во ЛШ

Курир - 15.09.2021

Екипите на Борусија Дортмунд и Шериф имаа позитивен старт во европската фудбалска елита и ги запишаа првите победи во новата сезона на Лигата на шампионите. Германскиот гигант одигра фантастичен натпревар на гости кај Бешикташ и со головите на ...

„Левандовски е најдобриот напаѓач во светот, а Халанд е втор“

Sport M - 15.09.2021

Роберт Левандовски постигна 112 гола во сите клупски натпреварувања од почетокот на сезоната 2019/20 и е веројатно најефикасниот играч во тој период. Левандовски ја предводи листата пред Килијан Мбапе и Кристијано Роналдо со по 76 голови, а четврти ...

Румениге: Мислам дека Халанд нема да се пресели во Ливерпул, големи се шансите да заврши заедно со Мбапе во Реал

24Фудбал - 15.09.2021

Поранешниот генерален извршен директор на Баерн Минхен, Карл Хајнц Румениге вели дека големи се шансите Ерлинг Халанд да заврши во Реал Мадрид и тоа заедно со Килијан Мбапе. Откако првиот човек на Ла Лига, Хавиер Тебес пред неколку дена изјави дека ...

Румениге: Халанд нема да се пресели во Ливерпул, големи се шансите да заврши во Реал заедно со Мбапе

МКД - 15.09.2021

Поранешниот генерален извршен директор на Баерн Минхен, Карл Хајнц Румениге вели дека големи се шансите Ерлинг Халанд да заврши во Реал Мадрид и тоа заедно со Килијан Мбапе. Откако првиот човек на Ла Лига, Хавиер Тебес пред неколку дена изјави дека ...

„Левандовски е најдобриот напаѓач во светот, а Халанд е втор“

Zoom - 15.09.2021

Роберт Левандовски постигна 112 гола во сите клупски натпреварувања од почетокот на сезоната 2019/20 и е веројатно најефикасниот играч во тој период. Левандовски ја предводи листата пред Килијан Мбапе и Кристијано Роналдо со по 76 голови, а четврти ...