TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Монструм” отсуствуваат клучните сведоци

Алсат-М - 24.06.2019

Отуството на клучните сведоци во случајот Монструм беа причина денешното рочиште во Кривичниот суд да се одложи за следната недела. Судот претходно побара полициска асистенција за во судот да бидат донесени сведоците Драги Ивановски и Диме Весков, ...

Дали некој намерно го кочи судењето за „Монструм“?

Канал5 - 24.06.2019

Повторното одложување на „Монструм” одново ги актуелизираше дилемите дали зад овој предмет стои некој кој не сака случајот за петкратното убиство кај Смилковското езеро да добие судска разрешница.

Наќевски: Османи, Бејта и Незири се заштитуваат во случајот „Монструм“

Слободен Печат - 24.06.2019

Горан Наќевски, таткото на убиениот Александар, рече дека додека ДУИ е на власт, случајот нема да биде решен и дека ќе има постојани одложувања со години. Одложувањето на денешната седница за случајот „Монструм“ поради отсуство на двајца сведоци, ...

На „Монструм“ не се појави сведокот кој тврдеше дека полицијата го возела во „опел омегата“

Фокус - 24.06.2019

Сведоците Драги Ивановски и Диме Весков денеска не се појавија на судското рочиште за случајот „Монструм“. Сведоците, за кои иако имало наредба за полициски спровод, сепак не беа донесени во судница.

Монструм: Додека е ДУИ на власт случајот нема да се реши

Независен - 24.06.2019

Двајца сведоци за случајот „Монструм“ не беа спроведени во Кривичниот суд, а полицијата не го известила судот зошто не се спроведени, па рочиштето се одложи. Ова предизвика револт кај родителите на убиените момчиња кои станаа и почнаа да викаат дека ...

На „Монструм“ не се појави сведокот кој тврдеше дека полицијата го возела во „опел омегата“

Алсат-М - 24.06.2019

Сведоците Драги Ивановски и Диме Весков денеска не се појавија на судското рочиште за случајот „Монструм“. Сведоците, за кои иако имало наредба за полициски спровод, сепак не беа донесени во судница.

Наќевски: Османи, Бејта и Незири се штитат во „Монструм“

Фокус - 24.06.2019

Денешното одложување на рочиштето за случајот „Монструм“, поради неприсуство на двајца сведоци, предизвика револт кај родителите на четирите момчиња и еден рибар кај Смиљковското Езеро. Коментираа дека случајот постојано се одолговлекува.

Судењето за „Монструм“ продолжува на 1 јули

Бриф - 24.06.2019

На 1 јули ќе продолжи рочиштето за предметот „Монструм” на Специјалното јавно обвинителство за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Судењето беше одложено поради необезбедено присуство на двајцата сведоци кои денеска требаше да дадат исказ.

Судењето за „Монструм“ продолжува на 1 јули

Локално - 24.06.2019

На 1 јули ќе продолжи рочиштето за предметот „Монструм” на Специјалното јавно обвинителство за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Судењето беше одложено поради необезбедено присуство на двајцата сведоци кои денеска требаше да дадат исказ.

Судењето за „Монструм“ продолжува на 1 јули

24 Вести - 24.06.2019

На 1 јули ќе продолжи рочиштето за предметот „Монструм” на Специјалното јавно обвинителство за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Судењето беше одложено поради необезбедено присуство на двајцата сведоци кои денеска требаше да дадат исказ.

Судењето за „Монструм“ продолжува на 1 јули

А1 On - 24.06.2019

На 1 јули ќе продолжи рочиштето за предметот „Монструм” на Специјалното јавно обвинителство за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Судењето беше одложено поради необезбедено присуство на двајцата сведоци кои денеска требаше да дадат исказ.

„Монструм” одложен, судијата побара приведување на двајцата сведоци

24Инфо - 24.06.2019

На 1 јули ќе продолжи рочиштето за предметот „Монструм” на Специјалното јавно обвинителство за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Судењето беше одложено поради необезбедено присуство на двајцата сведоци кои денеска требаше да дадат исказ.

Судењето за „Монструм“ продолжува на 1 јули

Република - 24.06.2019

На 1 јули ќе продолжи рочиштето за предметот „Монструм” на Специјалното јавно обвинителство за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Судењето беше одложено поради необезбедено присуство на двајцата сведоци кои денеска требаше да дадат исказ.

Судењето за „Монструм“ продолжува на 1 јули

Опсервер - 24.06.2019

На 1 јули ќе продолжи рочиштето за предметот „Монструм” на Специјалното јавно обвинителство за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Судењето беше одложено поради необезбедено присуство на двајцата сведоци кои денеска требаше да дадат исказ.

Судењето за „Монструм“ продолжува на 1 јули

Сител - 24.06.2019

На 1 јули ќе продолжи рочиштето за предметот „Монструм” на Специјалното јавно обвинителство за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Судењето беше одложено поради необезбедено присуство на двајцата сведоци кои денеска требаше да дадат исказ.

Судијата во „Монструм“ телефонски прашуваше во станица за сведоците кои не се појавија

+инфо - 24.06.2019

На 1 јули ќе продолжи рочиштето за предметот „Монструм” на Специјалното јавно обвинителство за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Судењето беше одложено поради необезбедено присуство на двајцата сведоци кои денеска требаше да дадат исказ.

Судењето за „Монструм“ продолжува на 1 јули

MakPress - 24.06.2019

На 1 јули ќе продолжи рочиштето за предметот „Монструм” на Специјалното јавно обвинителство за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Судењето беше одложено поради необезбедено присуство на двајцата сведоци кои денеска требаше да дадат исказ.

Таткото на едно од убиените момчиња: Додека ДУИ е на власт „Монструм“ нема да се реши

Република - 24.06.2019

На 1 јули ќе продолжи рочиштето за предметот „Монструм” на Специјалното јавно обвинителство за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Судењето беше одложено поради необезбедено присуство на двајцата сведоци кои денеска требаше да дадат исказ.

Судење за Монструм: Не дојде сведокот кој тврдеше дека полицијата го возела во „опел омегата"

Press24 - 24.06.2019

Двајца сведоци денеска не се појавија на судското рочиште за случајот „Монструм“, за крвавиот масакр кај Смилковското Езеро. Судијата Осман Шабани побара одговор од полициските станици Бутел и Гази Баба, зошто сведоците не се спроведени, а доби ...

Таткото на убиениот Александар: Додека ДУИ е на власт, случајот нема да се реши

МКД - 24.06.2019

На 1 јули ќе продолжи рочиштето за предметот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство за петкратното убиство кај Смилковско Езеро. Судењето беше одложено поради необезбедено присуство на двајцата сведоци што денеска требаше да дадат исказ.

Судењето за „Монструм“ продолжува на 1 јули

ТВ21 - 24.06.2019

На 1 јули ќе продолжи рочиштето за предметот „Монструм” на Специјалното јавно обвинителство за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Судењето беше одложено поради необезбедено присуство на двајцата сведоци кои денеска требаше да дадат исказ.

И СВЕДОЦИТЕ ВЕЌЕ БЕГААТ ОД СУДОТ И ОД СЈО: „Монструм“ одложен заради отсуство на двајца сведоци!

Денешен - 24.06.2019

На 1 јули ќе продолжи рочиштето за предметот „Монструм” на Специјалното јавно обвинителство за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Судењето беше одложено поради необезбедено присуство на двајцата сведоци кои денеска требаше да дадат исказ.

Наќевски: Османи, Бејта и Незири се штитат во „Монструм“

Либертас - 24.06.2019

Денешното одложување на рочиштето за случајот „Монструм“, поради неприсуство на двајца сведоци, предизвика револт кај родителите на убиените момчиња кај Смиљковското Езеро, објави Фокус . Коментираа дека случајот постојано се одолговлекува.