TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина 8-месечно бебе при транспорт за Скопје, тежело само 3 килограми

Слободен Печат - 23.06.2024

Осуммесечно бебе починало за време на транспорт со брза помош од прилепската болница за Скопје. Тоа вчера попладнето било донесено во прилепската болница во многу тешка состојба од страна на неговата мајка.

Во тешка здравствена состојба и неухрането почина 8 месечно бебе на пат кон скопските клиники

Телма - 23.06.2024

8 месечно бебе почина при транспорт со возило на Итната медицинска помош од Прилепската болница до Клиниките во Скопје. Бебето вчера попладне во исклучително тешка здравствена состојба во болница го донела неговата мајка.

Бебе од Прилеп починало при транспорт со брза помош до скопските клиники

Сакам да кажам - 23.06.2024

Бебе починало додека било транспортирано со возило на Итната медицинска помош од Прилеп кон Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, соопшти СВР Битола. Случајот во полиција бил пријавен вчера.

НА ПАТ КОН СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ Починало бебе од Прилеп во возило на Итна помош

+инфо - 23.06.2024

Бебето во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба го однела мајката Ф. Ј. (34), по што било транспортирано за Скопје. Бебе починало додека било транспортирано со возило на Итната медицинска помош од Прилеп кон Клиничкиот центар „Мајка ...

8-месечно бебе во тешка здравствена состојба и неухрането почина на пат до скопските клиники

Канал5 - 23.06.2024

Осум месечно бебе починало при транспорт со возило на Итната медицинска помош од Прилепската болница до клиниките во Скопје. – потврдуваат од прилепската болница за Канал 5. Од таму велат дека бебето вчера попладне во исклучително тешка здравствена ...

Почина 8-месечно бебе при транспорт за Скопје, тежело само 3 килограми

Курир - 23.06.2024

Осуммесечно бебе починало за време на транспорт со брза помош од прилепската болница за Скопје. Тоа вчера попладнето било донесено во прилепската болница во многу тешка состојба од страна на неговата мајка.

(Видео) Тешко болно и неухрането бебе од осум месеци од прилепската болница почина на пат за Клиника

ММС - 23.06.2024

Бебе од осум месеци почина при транспорт со возило на Итната медицинска помош од Прилепската болница до Клиниките во Скопје, информира Телма. Бебето вчера попладне во исклучително тешка здравствена состојба во болница го донела неговата мајка.

Почина осуммесечно бебе на пат кон скопските клиники – било неухрането

Фокус - 23.06.2024

Осуммесечно бебе почина при транспорт со возило на Итната медицинска помош од Прилепската болница до Клиниките во Скопје, објави тв Телма . Според информациите, бебето вчера попладне во исклучително тешка здравствена состојба во болница го донела ...

ПОЧИНА БЕБЕ НА ПАТ КОН СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ - за краток период изгубивме четири бебиња

Фактор - 23.06.2024

Бебе на осум месечна возраст починало на пат кон Скопје. Бебето најпрво било донесено од мајката во Прилепската болница, каде што педијатар одлучува со возило на Итната медицинска помош да го испрати до Клиниките во Скопје.