Од ФА купот испадна тимот чиј сопственик е холивудска ѕвезда

Спортманија - 07.02.2023

Екипите на Барнли, Флитвуд, Гримзби и Шефилд јунајтед обезбедија пласман во осминафиналето на најстарото англиско клупско натпреварување, ФА Купот. Шефилд јунајтед со 3:1 го совлада тимот на Рексам, чиј сопственик е познатиот холивудски актер, Рајан ...

Чурлинов со Барнли во осминафинале на ФА-Купот со гол во 94-та минута

Sport 1 - 07.02.2023

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов ги одигра последните 20 минути, а Барнли даде гол преку Нејтан Тела во 94-та минута за победа со 2-1 во преиграниот меч со Ипсвич за пласман во осминафиналето во ФА-Купот вечерва на свој терен.

Чурлинов и Барнли во 95. минута до осминафинале во ФА Купот

Gol.mk - 07.02.2023

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов и неговиот Барнли патуваат во осминафиналето на англискиот ФА Куп затоа што славеа во реваншот против Ипсвич (2-1). Барнли се намачи, но го доби дуелот пред својата публика.

Чурлинов и Барнли со гол во 94 минута се пласираа во 1/8 финале на Купот

SportSport - 07.02.2023

Барнли со голот на Нејтан Тела во 94 минута го победи Ипсвич со 2:1 и се пласира во осминафиналето на ФА купот. Во првиот меч во Ипсвич резултатот беше 0:0, па мечот се преигра и лидерот на Чемпионшип дивизијата оствари победа.