TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рецепт за ПИЦА ПИТА: Готова е во неколку чекори

Попара - 21.02.2024

Ви треба: 3 јајца 200 мл јогурт 500 мл масло 200 гр шунка за пица 150 гр листови сирење кечап оригано потенки кори 1 лажица брашно 1 лажица гриз кисели краставички Подготовка: Јајцата се матат, се додава маслото, јогуртот и се убаво се меша.

Рецепт за ПИЦА ПИТА: Готова е во неколку чекори

365 - 21.02.2024

Ви треба: 3 јајца 200 мл јогурт 500 мл масло 200 гр шунка за пица 150 гр листови сирење кечап оригано потенки кори 1 лажица брашно 1 лажица гриз кисели краставички Подготовка: Јајцата се матат, се додава маслото, јогуртот и се убаво се меша.

Готова е во неколку чекори

Пулс24 - 21.02.2024

Ви треба: 3 јајца 200 мл јогурт 500 мл масло 200 гр шунка за пица 150 гр листови сирење кечап оригано потенки кори 1 лажица брашно 1 лажица гриз кисели краставички Подготовка: Јајцата се матат, се додава маслото, јогуртот и се убаво се меша.