TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тројца албански државјани уапсени во Тетово

Press24 - 13.06.2018

Вчера во 20:00 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово од слобода лишиле три лица од Република Албанија поради сомнение за инволвираност во кривични дела од областа на имотни деликти и нерегулиран престој во Република ...

Апсење во Македонија, скопско семејство моли за помош исчезна жена во главниот град…

Скопје24 - 13.06.2018

Вчера во 20:00 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово од слобода лишиле три лица од Република Албанија поради сомнение за инволвираност во кривични дела од областа на имотни деликти и нерегулиран престој во Република ...