TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Циндриќ: Изненаден сум, Вардар сè уште е моќен тим!

Gol.mk - 12.10.2018

Ракометната екипа на Вардар е пред нов предизвик во Лигата на шампионите, односно натпревар со полскиот гигант Киелце на гости. Македонскиот шампион игра во фантастична форма оваа сезона на европска сцена и засега е единствен со четири победи од ...

Милосављев: Сакам до крај на кариерата да бранам во Вардар

Вардар - 12.10.2018

Дојде тивко, но веднаш стана ѕвезда. Со своите одлични партии во дресот на Вардар стана миленик на публиката, и незаменлив дел од екипата. Сите во него го гледаат наследникот на Арпад Штербик, но за младиот Дејан Милосављев поважно е тимот да ...

Време е за нова победа: Вардар преку Варшава до Келце

SportMedia - 12.10.2018

Ракометарите на Вардар денеска (13:35 часот) ќе полетаат за Варшава од каде со автобус ќе стигнат до крајната дестинација. Вардарци ги спакуваа куферите, време е за нов тест во Лигата на шампионите.

Циндриќ: За мене ова е посебен момент, но имаме добри шанси да го поразиме Вардар

SportMedia - 12.10.2018

По три години минати во дресот на Вардар и една освоена шампионска титула во Лигата на шампионите, Лука Циндриќ ќе биде противник на македонскиот првак. Лука Циндриќ е ракомeтарот кој го однесе Вардар во финалето на Ф4 во Келн 2017, годината во која ...

Фото на денот: „Зебри“ не се ловат со дрес преку глава

Екипа - 12.10.2018

Извонредна фотографија беше направена за време на синоќешниот бундеслигашки дуел меѓу Кил и Вецлар, на кој домаќините славеа со 29-19 против тимот на нашиот Филип Миркуловски. Јасно е, гостите сторија се за да избегнат ваков исход, се обидоа дури и ...

Миркуловски без погодок во поразот на Вецлар од Кил

24 Ракомет - 11.10.2018

Тимот на Вецлар каде настапуваат Миркуловски и Цветковски вечерва го забележа третиот пораз во низа. Вецлар загуби од Кил кој беше преголем предизвик, а поразот беше забележан со резултат 19:29.

Миркуловски и Вецлар издржаа само едно полувреме против Кил

Дерби - 11.10.2018

Тимот на Вецлар од кој дел се македонските репрезентативци Филип Миркуловски и Јане Цветковски вечерва доживеа пораз на гостувањето кај Кил од 29-19. Гостите беа рамоноправни во првиот дел кој заврши 12-12, но во продолжението ситуацијата на теренот ...

Милосављев: Сите се плашеа, но кога играш за Вардар - срцето го победува стравот

SportMedia - 11.10.2018

„Јас сум млад, сите се плашеа... Но, поддршката од соиграчите, од Периќ, од публиката која дава 'ветер во грб', тие се причината за мојата храброст" вели ардаровиот голман Весна Николовска Големината не се мери според името, туку според делата, а на ...

Милосављев откри која работа посебно го воодушевила во Вардар

Дерби - 12.10.2018

Дејан Милосављев има спектакуларен старт на кариерата во Вардар и ги принуди големите фанови на македонскиот клуб брзо да го заборават Арпад Штербик, мисија која според многумина беше невозможна за остварување пред почетокот на новата сезона.

Милосављев „во љубов“ со Вардар: Не го очекував ова, сакам до крај на кариерата да останам овде!

Спортклуб - 12.10.2018

По заминувањето на Арпад Штербик во Веспрем, голот на „црвено-црните“ остана празен а клубот тргна да бара соодветна замена. Управата на Вардар се реши за Дејан Милосављевиќ, кој веднаш пристигна и иако навивачите не очекуваа нешто спектакуларно од ...

„Пред три месеци играв во српска лига, а сега во ЛШ, неверојатно е ова што го доживувам во Вардар“

Gol.mk - 12.10.2018

Дејан Милосављев, новиот чувар на мрежата на македонскиот шампион Вардар, дојде тивко, но веднаш стана ѕвезда. Со своите одлични партии во „црно-црвениот“ дрес стана миленик на публиката, и незаменлив дел од екипата.

Милосављев: Би сакал целата кариера да ја поминам во Вардар

Курир - 12.10.2018

Голманот на Вардар, Дејан Милосављев во интервју за клупскиот сајт изјави дека „цревно-црните“ не се аутсајдери во ниту еден натпревар од Лигата на шампионите, а потценувањето од останатите само дополнително ги мотивирало играчите на Парондо.

Дејан Милосављев: Сакам да останам вечно во Вардар и да дадам исто како Штербик

24 Ракомет - 12.10.2018

Екипата на Вардар е вистински хит сезонава во Лигата на шампионите. Овој тим на крајот од минатата сезона се раздели со неколку ракометари кои отидоа во други клубови, а дојдоа неколку млади ракометари.

Раул: Во Вардар менував играчи „од корен“, џабе ти е талент - ако не работиш!

Gol.mk - 10.10.2018

Шпанскиот стратег Раул Гонзалез е тренерот кон кого се вперени очите на ракометна Европа. Со Вардар се искачи на тронот, па реши да замине во ПСЖ, каде од него се очекува да го направи супербогатиот тим европски шампион.

Талески стартер во победата на Рајн Некар Левен над Кристијанштад

Екипа - 10.10.2018

Филип Талески и „лавовите“ од Рајн Некар Левен со победа против Кристијанштад со 36-27 го „отворија“ четвртото коло во Лигата на шампионите. Германскиот тим брзо се рехабилитира по саботниот пораз од Вардар и одигра супериорно против шведскиот првак ...

Талески и РНЛ го преболеа поразот од Вардар, славеа убедливо над Кристијанштад

Gol.mk - 10.10.2018

Ракометарите на Рајн Некар Левен брзо го преболеа поразот од Вардар во Лигата на шампионите и се вратија на победничките патеки во најелитното клупско натпреварување со триумфот над шведски Кристијанштад 36-27.

Рајн-Некар го згази Кристијанштад, Талески ја искористи укажаната шанса

Sport 1 - 10.10.2018

Петтото коло во ракометната Лига на шампионите почна вечерва, со дуелот меѓу Рајн-Некар левен и Кристијанштад, кој го доби германскиот тим со 36-27. Филип Талески беше стартер на овој натпревар и, всушност, ги постигна првите два гола на мечот.

Талески и Левен го заборавија Вардар и без проблеми го решија Кристијанштад

Дерби - 10.10.2018

Бундеслигашот Рајн-Некар Левен го остави на страна поразот од Вардар и дојде до убедлив триумф над Кристијанштад од 36-27 во денешниот меч од петтото коло во Лигата на шампионите. Филип Талески и компанија го добија овој натпревар и тоа откако во ...

Заминаа Абутовиќ, Македа, Кањељас, Марсениќ... и пак Вардар има најдобра одбрана во Европа!

Gol.mk - 10.10.2018

Македонскиот првак и победник на СЕХА лигата минатата сезона, скопски Вардар ја има најдобрата одбрана по четири кола во групната фаза во ракометната Лига на шампионите, Вардарци примија само 101 гол, што е најдобро остварување од сите екипи во ...

Рајн Некар денеска ги лечи раните против Кристијанштад

24 Ракомет - 10.10.2018

Со натпреварот меѓу Рајн Некар и Кристијанштад кој се игра во Манхајм од 19 часот стартува 5. коло во Лигата на шампионите после кое ќе следува пауза до почетокот на ноември од натпреварите во најсилниот куп.

Влезниците за пресметките со Мешков и Барселона пуштени во продажба

24 Ракомет - 10.10.2018

Иако до мечот од 6. коло во Лигата на шампионите на кој Вардар е домаќин на тимот на Мешков Брест останува околу еден месец, билетите за овој дуел се веќе пуштени во продажба. Веднаш после овој меч на 11 ноември во Скопје ќе се одигра и дуелот ...

Талески почна, „лавовите“ го докрајчија Кристијанштад

SportMedia - 10.10.2018

Рајн Некар влезе во победнички ритам во Лигата на шампионите, на домашен терен го совлада Кристијанштад со 36-27 (18-14). Рајн Некар врза две победи во низа во Лигата на шампионите. Во првиот меч од петото коло, германскиот тим на домашен терен го ...

Талески и колегите се „истурија“ врз Кристијанштад

24 Ракомет - 10.10.2018

Ракометарите кои во саботата загубија од Вардар денеска го отворија 5. коло од Лигата на шампионите и го совладаа Кристијанштад на домашен терен со 36:27. 300x250 Рајн Некар беше подобриот противник на овој дуел и немаше проблеми за да стигне до ...

Вардар ја има најдобрата одбрана во ЛШ

Курир - 10.10.2018

По четири одиграни натпревари во групната фаза во ракометната Лига на шампионите, македонскиот првак Вардар ја има најдобрата одбрана. Вардар на четирите натпревари забележа исто толку победи со примени 101 гол.

Милосављев: Ова што го доживувам во Вардар - тоа е мојата најголема желба!

Sport 1 - 12.10.2018

Фасцинантната форма на Вардар од почетокот на сезоната е дело на тимската работа, иако од групата се издвојуваат неколку поединци кои за нијанса блескаат посјајно од останатите. Еден од тие е новиот миленик меѓу стативите - Дејан Милосављев.

Милосављев: Би сакал целата кариера да ја поминам во Вардар

Вечер - 12.10.2018

Голманот на Вардар, Дејан Милосављев во интервју за клупскиот сајт изјави дека „цревно-црните“ не се аутсајдери во ниту еден натпревар од Лигата на шампионите, а потценувањето од останатите само дополнително ги мотивирало играчите на Парондо.

Вардар ја има најдобрата одбрана во ЛШ

Локално - 10.10.2018

По четири одиграни натпревари во групната фаза во ракометната Лига на шампионите, македонскиот првак Вардар ја има најдобрата одбрана. Вардар на четирите натпревари забележа исто толку победи со примени 101 гол.

Милосављев нема проблем да остане во Вардар и до крајот на кариерата

Спортски - 12.10.2018

Дејан Милосављев е новата ѕвезда на Вардар, човекот кој не дојде со големи очекувања денес е еден од најзаслужните за одличниот старт на „црвено црните“. Во Вардар дојде кога фантастичниот Арпад Штербик си заминуваше и никој не веруваше дека ...

Милосављев: Би сакал целата кариера да ја поминам во Вардар

Канал5 - 12.10.2018

Голманот на Вардар, Дејан Милосављев во интервју за клупскиот сајт изјави дека „цревно-црните“ не се аутсајдери во ниту еден натпревар од Лигата на шампионите, а потценувањето од останатите само дополнително ги мотивирало играчите на Парондо.

Вардар ја има најдобрата одбрана во ЛШ

24 Вести - 10.10.2018

По четири одиграни натпревари во групната фаза во ракометната Лига на шампионите, македонскиот првак Вардар ја има најдобрата одбрана. Вардар на четирите натпревари забележа исто толку победи со примени 101 гол.

Милосављев: Би сакал целата кариера да ја поминам во Вардар

А1 On - 12.10.2018

Голманот на Вардар, Дејан Милосављев во интервју за клупскиот сајт изјави дека „цревно-црните“ не се аутсајдери во ниту еден натпревар од Лигата на шампионите, а потценувањето од останатите само дополнително ги мотивирало играчите на Парондо.

Вардар ја има најдобрата одбрана во ЛШ

Скопје инфо - 10.10.2018

По четири одиграни натпревари во групната фаза во ракометната Лига на шампионите, македонскиот првак Вардар ја има најдобрата одбрана. Вардар на четирите натпревари забележа исто толку победи со примени 101 гол.

Милосављев: Би сакал целата кариера да ја поминам во Вардар

Либертас - 12.10.2018

Голманот на Вардар, Дејан Милосављев во интервју за клупскиот сајт изјави дека „цревно-црните“ не се аутсајдери во ниту еден натпревар од Лигата на шампионите, а потценувањето од останатите само дополнително ги мотивирало играчите на Парондо.

Вардар ја има најдобрата одбрана во ЛШ

Вечер - 10.10.2018

По четири одиграни натпревари во групната фаза во ракометната Лига на шампионите, македонскиот првак Вардар ја има најдобрата одбрана. Вардар на четирите натпревари забележа исто толку победи со примени 101 гол.

Милосављев: Би сакал целата кариера да ја поминам во Вардар

Sport M - 12.10.2018

Голманот на Вардар, Дејан Милосављев, во интервју за клупската веб-страница изјави дека „црвено-црните“ не се аутсајдери во ниту еден натпревар од Лигата на шампионите, а потценувањето од останатите само дополнително ги мотивирало играчите на ...

Вардар ја има најдобрата одбрана во ЛШ

Слободен Печат - 10.10.2018

Вардар на четирите натпревари забележа исто толку победи со примени 101 гол. Тоа е најдобро остварување од сите екипи во групите А и Б. Под 110 голови примени на четири меча се само уште ПСЖ (105) и ПИК Сегед (106), но и двата тима се наоѓаат во ...

Милосављев: Штербик е еден во светот, но јас сакам да оставам своја трага во Вардар

Екипа - 12.10.2018

Дејан Милосављев е новиот миленик на навивачите на Вардар, по извонредните партии што српскиот голман ги имаше на голот на „црвено-црните“ при стартните четири победи во Лигата на шампионите, како и при серијата добри игри во СЕХА-лигата.

Вардар ја има најдобрата одбрана во ЛШ

Либертас - 10.10.2018

По четири одиграни натпревари во групната фаза во ракометната Лига на шампионите, македонскиот првак Вардар ја има најдобрата одбрана. Вардар на четирите натпревари забележа исто толку победи со примени 101 гол.

Вардар ја има најдобрата одбрана во ЛШ

А1 On - 10.10.2018

По четири одиграни натпревари во групната фаза во ракометната Лига на шампионите, македонскиот првак Вардар ја има најдобрата одбрана. Вардар на четирите натпревари забележа исто толку победи со примени 101 гол.

Вардар ја има најдобрата одбрана во ЛШ

Sport M - 10.10.2018

По четири одиграни натпревари во групната фаза во ракометната Лига на шампионите, македонскиот првак Вардар ја има најдобрата одбрана. Вардар на четирите натпревари забележа исто толку победи со примени 101 гол.

Одбраната е адутот на „црвено црните“ во ЛШ

OhridNews - 10.10.2018

По четири одиграни натпревари во групната фаза во ракометната Лига на шампионите, македонскиот првак Вардар ја има најдобрата одбрана. Вардар на четирите натпревари забележа исто толку победи со примени 101 гол.