TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Толку сочен што се топи во уста: Гриз колач со јаболка кој ќе ве воодушеви (мерки на чаша)

НМД - 25.11.2021

Толку сочен што се топи во уста – Гриз колач со јаболка и ореви, прелиен со свиленкаст чоколаден прелив. Рецепт и видео прилог на CooKing рецепти – Сочен гриз колач со јаболка и ореви, прелиен со прекрасен чоколаден прелив.

БРЗО И ВКУСНО: Направете фантастични колачи во хартиени чаши, сите прашуваат за овој рецепт

НМД - 24.11.2021

Ова е нов рецепт кој веројатно сè уште не сте го пробале. На многу брз и едноставен начин се добиваат фантастични колачи, а се приготвуваат во најобични хартиени чаши кои можете да ги купите во кој било супермаркет или книжарница.

ТИТОВ КОЛАЧ: Старински колач кој сите го правеа во Југославија, а еве во што е неговата тајна

НМД - 24.11.2021

Фантастичен колач преполн со ореви и чоколадо. Се нарекува Титов колач или Титова торта, веројатно затоа што бил негов омилен колач. Лесно се приготвува и има преубав вкус. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 4 јајца на собна температура, 200 г шеќер, 1 кесичка ...

ВКУСНА МАМБА: Најбрзата торта без печење со вкус кој „ќе ве падне од столче”

НМД - 24.11.2021

Рецепт и видео презентација на Валентина Машковиќ – Мамба торта, најбрзата торта без печење. Вкусот е Мамба тортата е нешто што мора да го пробате, нема кој не ја сака оваа торта. Потребни состојки: 4 пакувања пишкоти, 400 мл чоколадно млеко за ...

Не ви е потребен миксер: Рецепт за чоколаден колач кој се прави брзо, а вкусот е неодолив

Точка - 24.11.2021

Овој рецепт за чоколаден колач не бара многу умешност, бројни состојки, како ни многу време, а гарантира добар вкус и сласт. Доколку сакате да ги изненадите гостите, семејството или пак самите себе, ќе ви го пренесеме рецептот за овој прекрасен ...

Не ви треба ни миксер: Чоколадна торта која се прави за миг (РЕЦЕПТ)

Попара - 24.11.2021

Овој рецепт за чоколадна торта не бара посебни вештини, бројни состојки, како ни многу време, а гарантира добар вкус и слаткост. Доколку сакате да ги изненадите гостите, семејството или, зошто да не, самите себе, пред вас е вкусна чоколадна торта за ...

Не ви треба ни миксер: Чоколаден колач кој се прави за час!

Попара - 23.11.2021

Доколку сакате да ги изненадите гостите, семејството или, само самите себе, пред вас е вкусна чоколадна торта за чија подготовка не треба ни да вадите миксер! Само измешајте ги состојките, добро измешајте со жица и оставете во рерна да се пече.