TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додик: Многу е реално Република Српска да биде самостојна

МКД - 23.02.2021

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик изјави дека посакува Република Српска да стане самостојна, оценувајќи дека тоа е „многу реално“. „Бошњаците можат да сонуваат што сакаат и тоа не е забрането.

Вучиќ: Треба да се очекува сконцентриран притисок од ЕУ и САД околу Косово

МКД - 23.02.2021

Претседателот на Србија Александар Вучиќ оцени вечерва дека може да се очекува „сконцентриран“ притисок од Европската Унија и Соединетите Американски Држави околу прашањето на Косово. Вучиќ по седницата на претседателството на Српската напредна ...

Вучиќ моли да биде меѓу првите за испитување на потеклото на имотот

Локално - 23.02.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, побара да биде меѓу првите десет лица чиј имот ќе се испитува врз основа на Законот за утврдување на потекло на имотот, чии предложени измени се разгледуваат во Собранието на Србија.

САД и ЕУ ќе не притиснат за да го признаеме Косово, вели Вучиќ

Локално - 23.02.2021

Претседателот Александар Вучиќ изјави дека на Србија ѝ претстои многу тежок период, во кој ќе се соочи со различни притисоци од сите страни, пред се за прашањето на Косово и Метохија, наведувајќи дека очекува заеднички притисок од САД и ЕУ за Србија ...

Вучиќ не очекува заеднички притисок од САД и ЕУ за Косовското прашање

Опсервер - 23.02.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени дека може да се очекува „заеднички притисок на ЕУ и САД“ врз Србија во врска со прашањето на Косово, јави дописникот на од Белград. По седницата на Претседателството на Српската напредна партија ...

И ЈАС СУМ САМО ОБИЧЕН ЧОВЕК: Вучиќ во опуштено издание, изненади со фотографија на која не сме навикнати

Фактор - 23.02.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги изненади сите со фотографија што ја сподели преку својот Инстаграм профил. Тоа е издание што граѓаните не го гледаат често: опуштено, насмеано, одмарајќи и уживајќи.

Вучиќ очекува заеднички притисок од САД и ЕУ за Косовското прашање: На Србија ѝ претстои „тежок период“

Слободен Печат - 23.02.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени дека може да се очекува „заеднички притисок на ЕУ и САД” врз Србија во врска со прашањето на Косово, јави дописникот на МИА од Белград. По седницата на Претседателството на Српската напредна партија ...

Вучиќ не очекува заеднички притисок од САД и ЕУ за Косовското прашање

Либертас - 23.02.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени дека може да се очекува „заеднички притисок на ЕУ и САД“ врз Србија во врска со прашањето на Косово, јави дописникот на од Белград. По седницата на Претседателството на Српската напредна партија ...

Вучиќ не очекува заеднички притисок од САД и ЕУ за Косовското прашање

24Инфо - 23.02.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени дека може да се очекува „заеднички притисок на ЕУ и САД” врз Србија во врска со прашањето на Косово, јави дописникот на од Белград. По седницата на Претседателството на Српската напредна партија ...

Вучиќ не очекува заеднички притисок од САД и ЕУ за Косовското

Сител - 23.02.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени дека може да се очекува „заеднички притисок на ЕУ и САД“ врз Србија во врска со прашањето на Косово, јави дописникот на од Белград. По седницата на Претседателството на Српската напредна партија ...

Вучиќ не очекува заеднички притисок од САД и ЕУ за Косовското прашање

Вечер Прес - 23.02.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени дека може да се очекува „заеднички притисок на ЕУ и САД“ врз Србија во врска со прашањето на Косово, јави дописникот на од Белград. По седницата на Претседателството на Српската напредна партија ...

Вучиќ очекува притисок од САД и ЕУ за Косово

Н.Македонија - 23.02.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени дека може да се очекува „заеднички притисок на ЕУ и САД“ врз Србија во врска со прашањето на Косово. По седницата на Претседателството на Српската напредна партија (СНС), Вучиќ кажа дека на Србија ѝ ...

Вучиќ не очекува заеднички притисок од САД и ЕУ за Косовското прашање

MakPress - 23.02.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени дека може да се очекува „заеднички притисок на ЕУ и САД“ врз Србија во врска со прашањето на Косово, јави дописникот на од Белград. По седницата на Претседателството на Српската напредна партија ...

Додиќ: Реално е Република Српска да стане самостојна

Фокус - 24.02.2021

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, изјави дека посакува Република Српска да стане самостојна. -Бошњаците можат да сонуваат што сакаат и тоа не е забрането.

Вучиќ: Ретки се моментите кога се смеам и се опуштам (ФОТО)

Локално - 22.02.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва објави фотографија на Инстаграм во издание во кое ретко го гледаме. „Ретки се вечерите кога се смеам и се опуштам. Седам во подрумот на татко ми, пијам српски шардоне и се подготвувам за тешки ...