TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рекордно високи темпратури на западниот брег на САД- Калифорнија најзагрозена (ВИДЕО)

Канал5 - 08.07.2024

Рекордно високи температури се забележани долж западниот брег на САД, а топлотен бран ги погоди Аризона и Невада, соопштија денеска метеоролозите. Издадено е предупредување за екстремна топлина за 36 милиони жители или околу десет отсто од ...

Балканот гори: Над 40 степени во Албанија, Србија под аларм

ТВ21 - 08.07.2024

Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, владата денес наутро предупреди дека „намерно или случајно предизвикување пожар“ се казнува со 15 години затвор. Во Србија, хидрометеоролошкиот институт РХМЗ денес предупреди на ...

Балканот повторно зафатен од топлотен бран

Бизнис Вести - 08.07.2024

– Нов топлотен бран повторно го зафати Балканот само три недели откако последниот предизвика прекин на електричната енергија во неколку земји во регионот. Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, Владата денеска објави дека ...

Фотографија на денот: Разладување во Бостон

Deutsche Welle - 08.07.2024

Топло е во североисточниот дел на САД. Луѓето сакаат да се разладат на жештините во Бостон. Добро е што постои овој воден парк. На североистокот на САД во моментов преовладуваат температури над 30 Целзиусови степени.

Властите во Јапонија го зголемија предупредувањето за „топлотен удар“ по извештаите за четворица смртни случаи

Во Центар - 08.07.2024

Јапонската метеоролошка агенција издаде предупредување за „топол удар“ за 26 од 47 префектури во земјата, повикувајќи ги луѓето да не излегуваат надвор, освен ако е апсолутно неопходно, да ги користат своите климатизери во текот на денот и ноќта и ...

Властите во Јапонија го зголемија предупредувањето за „топлотен удар“ по извештаите за четворица смртни случаи

Пулс24 - 08.07.2024

Јапонската метеоролошка агенција издаде предупредување за „топол удар“ за 26 од 47 префектури во земјата, повикувајќи ги луѓето да не излегуваат надвор, освен ако е апсолутно неопходно, да ги користат своите климатизери во текот на денот и ноќта и ...

Балканот повторно зафатен од топлотен бран

Независен - 08.07.2024

Нов топлотен бран повторно го зафати Балканот само три недели откако последниот предизвика прекин на електричната енергија во неколку земји во регионот. Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, Владата денеска објави дека ...

Балканот повторно зафатен од топлотен бран

Бриф - 08.07.2024

Нов топлотен бран повторно го зафати Балканот само три недели откако последниот предизвика прекин на електричната енергија во неколку земји во регионот. Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, Владата денеска објави дека ...

Балканот повторно зафатен од топлотен бран

Курир - 08.07.2024

Нов топлотен бран повторно го зафати Балканот само три недели откако последниот предизвика прекин на електричната енергија во неколку земји во регионот. Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, Владата денеска објави дека ...

Балканот повторно зафатен од топлотен бран

Алсат-М - 08.07.2024

Нов топлотен бран повторно го зафати Балканот само три недели откако последниот предизвика прекин на електричната енергија во неколку земји во регионот. Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, Владата денеска објави дека ...

Балканот повторно зафатен од топлотен бран

365 - 08.07.2024

Нов топлотен бран повторно го зафати Балканот само три недели откако последниот предизвика прекин на електричната енергија во неколку земји во регионот. Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, Владата денеска објави дека ...

ПЕКОЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ НА БАЛКАНОТ: Над 40 степени во Албанија, Србија под аларм

4NEWS - 08.07.2024

Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, владата во понеделникот наутро предупреди дека „намерно или случајно предизвикување пожар“ се казнува со 15 години затвор.

Балканот повторно зафатен од топлотен бран

OhridNews - 08.07.2024

Нов топлотен бран повторно го зафати Балканот само три недели откако последниот предизвика прекин на електричната енергија во неколку земји во регионот. Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, Владата денеска објави дека ...

Топлотен бран на Балканот, во Албанија и Србија температурата надминува 40 степени

Макфакс - 08.07.2024

Нов топлотен бран го зафати Балканот во понеделникот, три недели откако претходниот бран предизвика прекин на електричната мрежа во неколку земји во регионот. Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, владата утринава ...

СРБИЈА И АЛБАНИЈА ГОРАТ НА +40 СТЕПЕНИ Балканот погоден од нов топлотен бран

+инфо - 08.07.2024

Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, владата утринава предупреди дека „намерно или случајно предизвикување пожар“ се казнува со 15 години затвор. Нов топлотен бран го зафати Балканот во понеделникот, три недели откако ...

Топлотен бран на Балканот, во Албанија и Србија температурата надминува 40 степени

Опсервер - 08.07.2024

Нов топлотен бран го зафати Балканот во понеделникот, три недели откако претходниот бран предизвика прекин на електричната мрежа во неколку земји во регионот. Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, владата утринава ...

Балканот повторно зафатен од топлотен бран

Канал5 - 08.07.2024

Нов топлотен бран повторно го зафати Балканот само три недели откако последниот предизвика прекин на електричната енергија во неколку земји во регионот. Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, Владата денеска објави дека ...

БАЛКАНОТ ПАК ПОД ВРШНИК: Новиот топлотен бран ќе трае цела недела, вклучен портокалов аларм во Србија, во Албанија над ...

Денешен - 08.07.2024

Нов топлотен бран повторно го зафати Балканот само три недели откако последниот предизвика прекин на електричната енергија во неколку земји во регионот. Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, Владата денеска објави дека ...

Температури над 40 степени – Топлотен бран на Балканот, во Албанија и Србија рекордни

24Инфо - 08.07.2024

Нов топлотен бран го зафати Балканот во понеделникот, три недели откако претходниот бран предизвика прекин на електричната мрежа во неколку земји во регионот. Во Албанија, каде што температурите надминуваат 40 Целзиусови степени, владата утринава ...

Топлотен бран на Балканот, во Албанија и Србија температурата надминува 40 степени

Точка - 08.07.2024

Нов топлотен бран го зафати Балканот во понеделникот, три недели откако претходниот бран предизвика прекин на електричната мрежа во неколку земји во регионот. Во Албанија, каде што температурите надминуваат 40 Целзиусови степени, владата утринава ...

Балканот гори: Над 40 степени во Албанија, Србија под аларм

Курир - 08.07.2024

Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, владата денес наутро предупреди дека „намерно или случајно предизвикување пожар“ се казнува со 15 години затвор. Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, ...

Во две соседни земји температурата надминува 40 степени

Скопје инфо - 08.07.2024

Нов топлотен бран го зафати Балканот во понеделникот, три недели откако претходниот бран предизвика прекин на електричната мрежа во неколку земји во регионот. Во Албанија, каде што температурите надминуваат 40 Целзиусови степени, владата утринава ...

Над 40 степени во Албанија, Србија под аларм

Нетпрес - 08.07.2024

Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, владата денес наутро предупреди дека „намерно или случајно предизвикување пожар“ се казнува со 15 години затвор. Во Србија, хидрометеоролошкиот институт РХМЗ денес предупреди на ...

Балканот повторно зафатен од топлотен бран

MakPress - 08.07.2024

Нов топлотен бран повторно го зафати Балканот само три недели откако последниот предизвика прекин на електричната енергија во неколку земји во регионот. Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, Владата денеска објави дека ...

Балканот гори, над 40 степени во Албанија

Локално - 08.07.2024

Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, владата денес наутро предупреди дека „намерно или случајно предизвикување пожар“ се казнува со 15 години затвор. Во Србија, хидрометеоролошкиот институт РХМЗ денес предупреди на ...

„Гори“ цел Балкан: Температури до 40 степени, кај соседите се вклучи алармот

Press24 - 08.07.2024

Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, владата денес наутро предупреди дека „намерно или случајно предизвикување пожар“ се казнува со 15 години затвор. Во Србија, хидрометеоролошкиот институт РХМЗ денес предупреди на ...

Балканот гори: Над 40 степени во Албанија, Србија под аларм

Бриф - 08.07.2024

Во Србија, хидрометеоролошкиот институт РХМЗ денес предупреди на силен топлотен бран, прогнозирајќи дека ќе трае цела недела со температури до 40 степени и тропски ноќи во урбаните средини.

Балканот повторно зафатен од топлотен бран

Zoom - 09.07.2024

Нов топлотен бран повторно го зафати Балканот само три недели откако последниот предизвика прекин на електричната енергија во неколку земји во регионот. Во Албанија, каде температурите надминуваат 40 степени Целзиусови, Владата денеска објави дека ...