TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсен скопјанец кој возел мигранти од Куба

Слободен Печат - 23.09.2021

На влезот во Гевгелија вчеравечер бил уапсен жител на Скопје во чиј автомобил биле пронајдени тројца мигранти од Куба, соопшти МВР. „На 22.09.2021 во 21.05 часот на влез во Гевгелија, од полициски службеници од Полициската станица Гевгелија лишени ...

Четворица Кубанци пронајдени во автомобил кај Гевгелија

Н.Македонија - 23.09.2021

54-годишeн скопјанец вчера бил приведен на влезот на Гевгелија откако при претрес на неговиот автомобил полицијата пронашлa четворица Кубанци кои илегално влегле во државата. Како што информираат од МВР, во автомобилот „шкода октавија“ со скопски ...

Приведен скопјанец поради превезување на мигранти од Куба

24Инфо - 23.09.2021

На 22.09.2021 во 19.05 часот на влез во Гевгелија. од полициски службеници од Полициска станица за граничен премин Богородица приведени се М.И.(54) од Скопје, кој управувал патничко моторно возило „шкода октавија” со скопски регистарски ознаки, во ...

Скопјанец нелегално превезувал мигранти

Скопје инфо - 23.09.2021

На 22.09.2021 во 19.05 часот на влез во Гевгелија. од полициски службеници од Полициска станица за граничен премин Богородица приведени се М.И.(54) од Скопје, кој управувал патничко моторно возило „шкода октавија“ со скопски регистарски ознаки, во ...

Четворица Кубанци кои нелегално влегле во државата пронајдени во автомобил кај Гевгелија

Centar - 23.09.2021

На 22.09.2021 во 19.05 часот на влез во Гевгелија. од полициски службеници од Полициска станица за граничен премин Богородица приведени се М.И.(54) од Скопје, кој управувал патничко моторно возило „шкода октавија“ со скопски регистарски ознаки, во ...

Четворица Кубанци кои нелегално влегле во државата пронајдени во автомобил кај Гевгелија

Скопско Ехо - 23.09.2021

54-годишeн скопјанец вчера бил приведен на влезот на Гевгелија откако при претрес на неговиот автомобил полицијата пронашлa четворица Кубанци кои илегално влегле во државата. Како што информираат од МВР, во автомобилот „шкода октавија“ со скопски ...

Пронајдени мигранти од Куба во возило на 67-годишен скопјанец

Локално - 22.09.2021

МВР информира дека 67-годишeн скопјанец бил приведен откако при претрес на неговото возило полицијата пронашлa тројца Кубанци кои илегално влегле во државата. -Синоќа на автопатот Скопје-Гевгелија, кај наплатна станица Градско, полициски службеници ...