TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денес ново рочиште за петкратното убиство кај Смилковскoто Езеро

МКД - 14.03.2018

За денес во Основниот суд Скопје 1 е закажано ново рочиште за случајот „Монструм“. На минатото рочиште судијата Огнен Ставрев го задолжи обвинителот Наум Пановски кон обвинението кое во судница го читаше да го спои и делот во кој кривично се гони ...

Во кривичен рочиште за „Монструм“

24 Вести - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро. На обвинителна клупа на минатото рочиште беа четворица обвинети, додека првообвинетите Алил Демири и Африм ...

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

Локално - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Обвинетите за масакрот кај Смилковци денеска на судење

Press24 - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Ново судско рочиште за обвинитетите за убиството кај Смилковско Езеро

Независен - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

Алсат-М - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Монструмите денеска повторно пред судот

Република - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското Езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

CivilMedia - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

А1 On - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

Канал5 - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

Бриф - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

еМагазин - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Во Кривичен рочиште за „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро

Курир - 14.03.2018

Адвокатот Насер Рауфи забележа дека било прочитано првичното обвинение од 26 октомври 2012 година, но не и тоа за Сами Љута кое во претходниот судски процес беше споено со обвинителниот акт за Алил Демири, Африм и Агим Исмаиловиќ и Езим и Хаки Азири.

Во Кривичен рочиште за „Монструм“...

Н.Македонија - 14.03.2018

Во Кривичен рочиште за „Монструм“ Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

СЈО го бара „Монструм“, рочиштето одложено

Нова ТВ - 14.03.2018

И покрај најавите дека денеска ќе продолжи судењето на обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012, познат и како случај „Монструм“, тоа е одложено за 17 април.

Обвинетите за масакрот кај Смилковци денеска на судење

Сител - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Обвинетите за масакрот кај Смилковци денеска на судење

Скопје инфо - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Рочиште за случајот „Монструм“ во Кривичен суд

МРТ - 14.03.2018

На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на 12-ти февруари, беше прочитан обвинителниот акт. Обвинителот Наум Пановски рече дека остануваат на првичниот обвинителен акт, со кој обвинетите се товарат за тероризам.

Продолжува повторното судење за „Монструм“

Нетпрес - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Ова е второ рочиште од повторното судење за масакрот кај Смилковци, а на претходното беше прочитано само ...

Во Кривичен рочиште за „Монструм”

Слободен Печат - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Денеска продолжува судењето за „Монструм“

Канал 77 - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“, кој се однесува на петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година – објави МИА. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што ...

Во кривичен рочиште за „Монструм“

Телма - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

СЈО бара да го преземе „Монструм“, судењето одложено за 17 април

Либертас - 14.03.2018

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд. Судењето за овој случај е одложено за 17 април. Судењето, како што беше посочено, е одложено поради недоаѓање на ...

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април...

Н.Македонија - 14.03.2018

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд. Судењето за овој случај е одложено за 17 април.

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април

Алсат-М - 14.03.2018

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд. Судењето за овој случај е одложено за 17 април. Судењето, како што беше посочено, е одложено поради недоаѓање на ...

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април

А1 On - 14.03.2018

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд. Судењето за овој случај е одложено за 17 април. Судењето, како што беше посочено, е одложено поради недоаѓање на ...

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април

ТВ21 - 14.03.2018

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд. Судењето за овој случај е одложено за 17 април. Судењето, како што беше посочено, е одложено поради недоаѓање на ...

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април

Сител - 14.03.2018

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд. Судењето за овој случај е одложено за 17 април. Судењето, како што беше посочено, е одложено поради недоаѓање на ...

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

Правдико - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април

Стандард - 14.03.2018

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд. Судењето за овој случај е одложено за 17 април. Судењето, како што беше посочено, е одложено поради недоаѓање на ...

СЈО го бара „Монструм“

Бриф - 14.03.2018

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд. Судењето за овој случај е одложено за 17 април. Судењето, како што беше посочено, е одложено поради недоаѓање на ...

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април

CivilMedia - 14.03.2018

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд. Судењето за овој случај е одложено за 17 април. Судењето, како што беше посочено, е одложено поради недоаѓање на ...

Како Заев ја замислува демократијата и правдата- За сите дури и за свирепи убијци има одложување, само Груевски не е ...

Курир - 14.03.2018

Судењето за случајот „Монструм“ денеска беше одложено за 17 април, бидејќи Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд.

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април

Локално - 14.03.2018

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд. Судењето за овој случај е одложено за 17 април. Судењето, како што беше посочено, е одложено поради недоаѓање на ...

СЈО го доби „Монструм“, ќе ја открие ли вистината?!

Бриф - 14.03.2018

Специјалното јавно обвинителство го доби предметот „Монструм“ и има осум дена рок да испита дали случајот може да биде во негова надлежност. На денешното рочиште се појавија родителите и роднините на убиените момчиња, кои видно вознемирени обвинија ...