TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсен е Џ.Х.(38) од Кичево

Опсервер - 12.02.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Џ.Х.(38) од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни ...

Кривична пријава за жител на Мала Речица кој одгледувал и продавал марихуана

Фокус - 11.02.2019

Жител на Мала Речица доби кривична пријава поради неовластено производство и промет на дрога, пренесува МВР. „СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.Б.(27) од село Мала Речица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...

Кај млад скопјанец пронајдени хашиш, марихуана и амфетамин

Курир - 12.02.2019

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Г.Ѓ.(27) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Полицијата најде хероин во возилот на Д.Ќ.(51) од село Мала Речица

Опсервер - 12.02.2019

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.Ќ.(51) од село Мала Речица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „’неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори’’.

Кај скопјанец пронајдени марихуана и хашиш

МКД - 12.02.2019

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Г.Ѓ.(27) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори".

Млад дилер од Гостивар падна во рацете на полицијата

Курир - 13.02.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против К.С.(23) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Одземена марихуана од момче од Мала речица

Курир - 12.02.2019

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ш.З.(26) од село Мала Речица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори’’.

Кај млад скопјанец пронајдени хашиш, марихуана и амфетамин

Скопје инфо - 12.02.2019

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Г.Ѓ.(27) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Кривична пријава против 23-годишен гостиварец

А1 On - 13.02.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 23-годишниот К.С. од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

МВР во два одделни случаи поднесе кривични за дилери на дрога

iPortal - 12.02.2019

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Г.Ѓ.(27) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Кривична пријава за млад дилер од Гостивар

МКД - 13.02.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против К.С.(23) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Кривична за скопјанец во чиј дом биле пронајдени хашиш и марихуана

Скопје1 - 12.02.2019

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Г.Ѓ.(27) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Гостиварец „падна во рацете“ на полицијата

Press24 - 13.02.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 23- годишниот К.С од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...