TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Млада чаирчанка избегала од дома поради семејна расправија

Фокус - 11.09.2019

Деветнаесетгодишна девојка избегала од дома вчеравечер, поради семејна расправија, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи. „На 10.09.2019 во 21.00 часот во Полициската станица Чаир, В.Т.

15 годишно момче избегало од дома

Скопје1 - 11.09.2019

На 10.09.2019 во 13.00 часот во Полициската станица Аеродром, В.Н.(37) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот 15 – годишен син. Тој и претходно во повеќе наврати го напуштал домот.

Мајка моли за помош: Изчезна 19- годишна девојка од Скопје

Press24 - 11.09.2019

Исчезна 19- годишна девојка од Скопје, а исчезнувањето го пријавила нејзината мајка во полициската станица во Чаир. -Вчера во 21.00 часот во Полициската станица Чаир, В.Т.(49) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка Г.Т.

Полицијата во потрага: Исчезна малолетник од Скопје

Press24 - 11.09.2019

Мајка пријавила дека нејзиниот малолетен син е исчезнат во текот на вчерашниот ден. -Вчера во 13.00 часот во Полициската станица Аеродром, В.Н.(37) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот 15 - годишен син.

Мајка моли за помош: Исчезна 19- годишна девојка од Скопје

Курир - 11.09.2019

Деветнаесетгодишна девојка избегала од дома вчеравечер, поради семејна расправија, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи. „На 10.09.2019 во 21.00 часот во Полициската станица Чаир, В.Т.

Мајка пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот 15-годишен син

Сител - 11.09.2019

Вчера во 13.00 часот во Полициската станица Аеродром, В.Н.(37) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот 15 - годишен син. Тој и претходно во повеќе наврати го напуштал домот.

По семејна расправија 19 годишна девојка избегала од дома

Скопје1 - 11.09.2019

На 10.09.2019 во 21.00 часот во Полициската станица Чаир, В.Т.(49) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка Г.Т.(19). Според пријавеното, причина за оддалечувањето најверојатно е семејна расправија.

Мајка пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот 15-годишен син

4NEWS - 11.09.2019

Вчера во 13.00 часот во Полициската станица Аеродром, В.Н.(37) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот 15 – годишен син. Тој и претходно во повеќе наврати го напуштал домот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Девојка од Скопје исчезнала по семејна расправија

еМагазин - 11.09.2019

На 10.09.2019 во 21.00 часот во Полициската станица Чаир, В.Т.(49) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка Г.Т.(19), информира МВР. Според пријавеното, причина за оддалечувањето најверојатно е семејна расправија.

Млада чаирчанка избегала од дома поради семејна расправија

Локално - 11.09.2019

Деветнаесетгодишна девојка избегала од дома вчеравечер, поради семејна расправија, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи. „На 10.09.2019 во 21.00 часот во Полициската станица Чаир, В.Т.

Млада скопјанка поради семејна расправија избегала од дома

Сител - 11.09.2019

Вчера во 21.00 часот во Полициската станица Чаир, В.Т.(49) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка Г.Т.(19). Според пријавеното, причина за оддалечувањето најверојатно е семејна расправија.

Млада скопјанка поради семејна расправија избегала од дома

4NEWS - 11.09.2019

Вчера во 21.00 часот во Полициската станица Чаир, В.Т.(49) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка Г.Т.(19). Според пријавеното, причина за оддалечувањето најверојатно е семејна расправија.