TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русковска го доби извештајот од вештачењето на мобилниот на Јанева

Либертас - 22.07.2019

Истражителите од нејзиниот дом се вратија со само еден од двата мобилни бидејќи за другиот рекла дека го изгубила. Русковска, викендов во интервју за Сител ТВ, кажа оти синот на Катица, Лазар Јанев, рекол оти вториот мобилен е изгубен во Белград.

Русковска го доби извештајот од вештачењето на мобилниот на Јанева

+инфо - 22.07.2019

Катица Јанева засега не е под истрага, бидејќи нема доволно докази, но дента кога обвинителката Вилма Русковска ја отвори истрагата и ги приведе Боки 13 и бизнисменот Зоран Милески - Кичеец, издаде наредба и за одземање на нејзините мобилни телефони.

Заев и Русковска херои на правдата?! Невешт спин во случајот „Рекет“

Нетпрес - 22.07.2019

Зоран Заев, прв пријавил за случајот „Рекет“. Така барем тврди обвинителката Вилма Русковска. Докази за ова досега не видовме. А, како се движат работиве, нема ни да видиме. Само тоа што Заев сам си се пофали пред новинарите дека прв пријавил, а ...

Арсовски: Цела седмица без Катица

24Инфо - 22.07.2019

Денеска е 7-ми ден, ни помина цела недела како никој не знае каде е Катица Јанева. Спасовски се прави недоветен зошто би ја следел, а пред очи ни се случува најголемата криминално-политичка афера каде што Катица Јанева е директно вмрежена со ...

ФОТО: Боки 13 во Шутка, Катица Јанева осамена на плажа

Скопје1 - 22.07.2019

Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи поврзани со Боки 13 и Катица Јанева. Корисниците споделуваат фотографии кои се обработени на „Фотошоп“ од тоа каде се наоѓаат и како изгледаат двајцата.

ЗЛАТЕВ: „Боки 13“е совршен профил за АЛИБИ-КРИМИНАЛЕЦ, алчен да влезе во КРИМИНАЛНА ШЕМА!

Магазин - 22.07.2019

Кариерата на Вилма Русковска е кариера на обвинител подобен за секоја власт. Во изминатите триесетина години оваа обвинителка се има покажано како сервилен правосуден кадар на секој оној кој во земјава сака себеси да се исталира како деспот.

(ФОТО) РАСТОТ И ПАДОТ НА РЕАЛНАТА ЅВЕЗДА: Како Боки 13 од „Големиот брат“ стаса до милионски сметки па заврши зад ...

Екран - 22.07.2019

Последниве денови, земјата е потресена од скандалот во чие средиште е Бојан Јовановски, попознат како Боки 13. Дебелкиот учесник на реалното шоу „Големиот брат” со остар јазик облечен во жена успеа да се трансформира во тенок млад човек скриен зад ...

Зошто Русковска и дала два месеци на Катица Јанева?

Expres - 22.07.2019

Зошто јавната обвинителка Вилма Русковска и дала цели два месеци на Катица Јанева да уништува докази, да го загуби телефонот и да влијае на сведоци, без да следи што таа прави, е едно од прашањата кои што поради страв засега само во кулоарите ги ...

Сите ја бараат Катица Јанева освен истражните органи, а таа се сокри „како мечка во пештера“

Скопје1 - 22.07.2019

Реакциите на социјалните мрежи, а особено на „Твитер“, не стивнуваат кога во прашање е обвинителката Катица Јанева. Министерот Оливер Спасовски и обвинителката Вилма Русковска велат дека немаат потреба да знаат каде е Јанева, бидејќи таа засега не е ...

Русковска не знае каде е Јанева, двајца обвинители од СЈО побарале да дадат исказ

24Инфо - 21.07.2019

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела си поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна беше отворена истрагата за случајот „Рекет”, во кои се осомничени Бојан Јовановски и ...

Горан Момироски: Топ 10 личности што ја одбележаа најинтересната недела во 2019

Опсервер - 21.07.2019

Топ 10 личности што ја одбележаа најинтересната недела во 2019 1. Бранко Героски, новинар, за неговите текстови 2. Боки 13, трендесетер и газда на медиум за изјавата упатена кон обвинителката Рускоска во која и вели дека лаже 3.

Русковска: Катица Јанева не би избегала од земјава

Expres - 21.07.2019

Во интервју за емисијата „Код“ обвинтелката Вилма Русковска изјави дека Јанева не била под ПИ мерки и оти таа лично не верува дека избегала од државава затоа што тука имала живот и семејство, пренесе Пресинг.ТВ..

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Катица Јанева веднаш не го пријавила изгубениот телефон во Белград?

ТВ21 - 21.07.2019

„Рекетарите од власта се уште молчат и се обидуваат да ги заташкаат народски кажано најважните факти кои што треба да дадат одговор. Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени ...

Добиен извештајот од вештачењето на мобилниот на Јанева

1tv - 22.07.2019

Извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, е готов и стигнал во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, кое ја води истрагата за случајот „Рекет“, потврдуваат оттаму за Плусинфо .

Твитерџиите не ја „одминаа“ ниту Русковска

Фактор - 21.07.2019

Твитерџиите не стивнуваат, иако помина една недела, твитуваат за случајот „Рекет“, за оставката на Катица Јанева, за предлог шефицата на новото Јавно обвинителство, Вилма Русковска, твитуваат за ситуацијата и настаните кои ја „тресат“ Македонија.

Арсовски: Дали Заев, Спасовски и Русковска ја штитат и кријат Јанева од органите на прогонот?

Курир - 22.07.2019

Денеска е 7-ми ден, ни помина цела недела како никој не знае каде е Катица Јанева. Спасовски се прави недоветен зошто би ја следел, а пред очи ни се случува најголемата криминално-политичка афера каде што Катица Јанева е директно вмрежена со ...

Русковска и Јанева се тркаат за првото место: Каде се прават добри тетоважи од Вилма, прашуваат на „Твитер“

Скопје1 - 21.07.2019

Обвинителката за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, која го води случајот за изнудување рекет каде осомничени се Боки 13 и Зоки Кичеец, се најде како мета кај корисниците на социјалната мрежа „Твитер“.

Боки 13 е најголемиот „рекетар“ во Македонија? Нема други?

еМагазин - 21.07.2019

Деновиве јавноста со големо внимание го следи случајот на Јавното обвинителство, “Рекет“, кој за прв пат на толку високо ниво го става проблемот со рекетирањето во Македонија, кое и не е некоја нова појава.

Катица Јанева не била под посебни истражни мерки

24 Вести - 20.07.2019

Катица Јанева беше најпребаруваното име на „Гугл“ во Македонија на 15 септември 2015 година, откако беше предложена за шефица на СЈО како дел од Пржинскиот договор. По нецели четири години, нејзиното име повторно е број еден на Интернетот во ...

ПРАШАЊА ОД ПУБЛИКАТА: Дали гледаме евтин театар со Боки 13 и зошто Русковска и дала два месеца на Катица Јанева да губи ...

Денешен - 22.07.2019

Зошто јавната обвинителка Вилма Русковска и дала два месеца на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева да има можност да уништува докази, да го загуби телефонот и да влијае на сведоци, без да следи што прави таа, е едно од прашањата кои што ...

Синот на Катица Јанева рекол дека вториот телефон ѝ е изгубен во Белград

+инфо - 20.07.2019

По гостувањето во емисијата „Стадион“ на Канал 77 и во емисијата КОД на Телма ТВ , обвинителката Вилма Русковска, денеска имаше интервју и на Сител ТВ. Таму таа откри уште еден детал за случајот „Рекет“ за вториот телефон кој го бараа нејзините ...

КОД: Додека Боки 13 барал рекет, Катица била на спикерфон

+инфо - 20.07.2019

Снимките предадени во обвинителството за организиран криминал потврдуваат дека во разговорите меѓу рекетираниот Орце Камчев и изнудувачот Бојан Јовановски има и трето лице во некои разговори, специјалната обвинителка Катица Јанева.

Twitter реакција: Сите ја бараат Катица Јанева, таа се сокри „како мечка во пештера“

ММС - 22.07.2019

Реакциите на социјалните мрежи, а особено на „Твитер“, не стивнуваат кога во прашање е обвинителката Катица Јанева. Министерот Оливер Спасовски и обвинителката Вилма Русковска велат дека немаат потреба да знаат каде е Јанева, бидејќи таа засега не е ...

Арсовски: Луксузни автомобили што биле во сопственост на рекетираните бизнисмени ги возат Заеви

MakPress - 20.07.2019

Случајот РЕКЕТ кој е една од најголемите афери и случаеви на Владата на СДСМ каде што се вмешани директно СДСМ и нивни луѓе иако од петни жили се обидуваат да го негираат истото. Од ден во ден овој случај добива се поголеми размери целиот скандал, а ...

Ексклузивно: Што му порачала Јанева на рекетираниот преку спикерфонот на Боки 13

Expres - 20.07.2019

Извори блиски на истрагата за случајот Рекет во кој е уапсен Боки 13 со уште едно лице се згрозени од разговорите што ги слушале меѓу Боки 13 и рекетираниот бизнисмен. Изворите ги потврдуваат информациите што попладнево ги објави емисијата КОД на ...

Јанева на рекетираниот бизнисмен на спикерфон му гарантирала дека ќе се заврши работата

Република - 20.07.2019

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанев, која е во оставка, не само што го слушала договорот за рекет меѓу веќе притворениот Бојан Јовановски (БОки 13) и бизнисменот кој е сведок, туку и самата учествувала во него – објавува Експрес, повикувајќи ...

За Јанева нема ПИ-мерка и таа не е следена од страна на Јавно обвинителство

еМагазин - 20.07.2019

Обвинителката Вилма Русковска во интервју за „Канал 77“ изјави дека од страна на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција не е побарана посебна истражна мерка за Катица Јанева.

Катица го изгубила вториот мобилен во Белград, вели синот Лазар

Expres - 20.07.2019

Синот на Катица Јанева, Лазар Јанев, на обвинителката Вилма Русковска ѝ рекол дека неговата мајка го изгубила вториот телефон во – Белград. Во интервјуто за Сител Русковска рече дека синот на Катица Јанева рекол дека вториот телефон и е изгубен во ...

„Сител“: Вториот мобилен телефон, Катица го изгубила во Белград

еМагазин - 20.07.2019

Вториот мобилен телефон на Катица Јанева , таа го изгубила во Белград, рече обвинителката Вилма Русковска во интервју за телевизија „Сител“. За ова, Русковска била известена од страна на нејзиниот син Лазар Јанев.

Русковска не знае каде е Јанева, двајца обвинители од СЈО побарале да дадат исказ

Независен - 21.07.2019

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела си поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна беше отворена истрагата за случајот „Рекет“, во кои се осомничени Бојан Јовановски и ...

Катица нема да избега од државава оти тука има семејство и живот, вели Русковска

Скопје1 - 21.07.2019

Во интервју за емисијата „Код“ обвинтелката Вилма Русковска изјави дека Јанева не била под ПИ мерки и оти таа лично не верува дека избегала од државава затоа што тука имала живот и семејство.

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Катица Јанева веднаш не го пријавила изгубениот телефон во Белград?

Република - 21.07.2019

„Рекетарите од власта се уште молчат и се обидуваат да ги заташкаат народски кажано најважните факти кои што треба да дадат одговор. Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени ...

Заврши вештачењето на телефонот на Катица Јанева

Press24 - 22.07.2019

Извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, е готов и стигнал во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, кое ја води истрагата за случајот „Рекет“, потврдуваат оттаму за Плусинфо.

Арсовски: Помина цела недела, а никој не знае каде е Катица Јанева

Сител - 22.07.2019

Денеска е 7-ми ден, ни помина цела недела како никој не знае каде е Катица Јанева. Спасовски се прави недоветен зошто би ја следел, а пред очи ни се случува најголемата криминално-политичка афера каде што Катица Јанева е директно вмрежена со ...

Ексклузивно: Што му порачала Јанева на рекетираниот преку спикерфонот на Боки 13

Курир - 20.07.2019

Извори блиски на истрагата за случајот Рекет во кој е уапсен Боки 13 со уште едно лице се згрозени од разговорите што ги слушале меѓу Боки 13 и рекетираниот бизнисмен, објавува Expres.mk Изворите ги потврдуваат информациите што попладнево ги објави ...

Катица Јанева мобилниот го изгубила во Белград

PressingTV - 20.07.2019

Синот на Катица Јанева, Лазар Јанев, на обвинителката Вилма Русковска ѝ рекол дека неговата мајка го изгубила вториот телефон во – Белград. Во интервјуто за Сител Русковска рече дека синот на Катица Јанева рекол дека вториот телефон и е изгубен во ...

Катица го изгубила вториот мобилен во Белград

24Инфо - 20.07.2019

Oбвинителката Вилма Русковска во интервју за Сител рече дека синот на Катица Јанева, Лазар Јанев на истражителите им рекол дека вториот телефон и е изгубен во Белград. Лазар Јанев е директор на маркетинг во 1ТВ, каде по апсењето на Бојан Јованосвки ...

КОД: Русковска не верува дека Јанева избегала, двајца обвинители од СЈО побарале да дадат исказ

+инфо - 21.07.2019

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна беше отворена истрагата за случајот „Рекет“, во кои се осомничени Бојан Јовановски и ...

Арсовски: Аферата со рекетирање сама по себе е политичка криза

Сител - 21.07.2019

Рекетарите од власта сеуште молчат и се обидуваат да ги заташкаат народски кажано најважните факти кои што треба да дадат одговор. Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени и ...

КАКОВ СТАТУС ЌЕ ДОБИЕ КАТИЦА ПОСЛЕ ОВА: Извештајот од вештачењето на мобилниот на Јанева во рацете на Рускоска

Магазин - 22.07.2019

Одземениот телефон на шефицата на специјалното обвинителство Катица Јанева конечно е прегледан. Вилма Русоска за Плусинфо изјавила дека извештајот од вештачењето е готов и стигнал во Обвинителството за гонење оргаанизиран криминал и корупција.

Заев, Русковска и Спасовски свесно и даваат простор и време на Катица Јанева

Република - 22.07.2019

, истакна портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на денешната прес-конференција. Како што додава тој, според признанијата на обвинителката Русковска, Катица Јанева до сега требаше да биде сослушана и да биде заедно со нејзиниот син во притвор.

Арсовски: Дали Заев, Спасовски и Русковска ја кријат Јанева од органите на прогонот?

Нетпрес - 22.07.2019

„Денеска е 7-ми ден, ни помина цела недела како никој не знае каде е Катица Јанева. Спасовски се прави недоветен зошто би ја следел, а пред очи ни се случува најголемата криминално-политичка афера каде што Катица Јанева е директно вмрежена со ...

Ексклузивно: Што му порачала Јанева на рекетираниот преку спикерфонот на Боки 13

Нетпрес - 20.07.2019

Извори блиски на истрагата за случајот Рекет во кој е уапсен Боки 13 со уште едно лице се згрозени од разговорите што ги слушале меѓу Боки 13 и рекетираниот бизнисмен, објавува Expres.mk Изворите ги потврдуваат информациите што попладнево ги објави ...

Русковска не знае каде е Јанева, двајца обвинители од СЈО побарале да дадат исказ

Вечер - 21.07.2019

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела си поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна беше отворена истрагата за случајот „Рекет“, во кои се осомничени Бојан Јовановски и ...

Арсовски: Боки 13, Катица и нејзиниот син рекетирале и уценувале бизнисмени и политичари

MakPress - 21.07.2019

Рекетарите од власта се уште молчат и се обидуваат да ги заташкаат народски кажано најважните факти кои што треба да дадат одговор. Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени и ...

Русковска го доби извештајот од вештачењето на мобилниот на Јанева

iPortal - 22.07.2019

Катица Јанева засега не е под истрага, бидејќи нема доволно докази, но дента кога обвинителката Вилма Русковска ја отвори истрагата и ги приведе Боки 13 и бизнисменот Зоран Милески – Кичеец, издаде наредба и за одземање на нејзините мобилни телефони.

Арсовски: Помина цела недела, а никој не знае каде е Катица Јанева

MTM - 22.07.2019

Денеска е 7-ми ден, ни помина цела недела како никој не знае каде е Катица Јанева. Спасовски се прави недоветен зошто би ја следел, а пред очи ни се случува најголемата криминално-политичка афера каде што Катица Јанева е директно вмрежена со ...

Русковска не знае каде е Јанева, двајца обвинители од СЈО побарале да дадат исказ

MTM - 21.07.2019

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела си поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна беше отворена истрагата за случајот „Рекет“, во кои се осомничени Бојан Јовановски и ...

(Видео) Арсовски: Заев ги крие Кики и Фрики зошто веројатно рекетирале со негова дозвола

Макфакс - 21.07.2019

Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени и политичари, посочи денеска на прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

Заврши вештачењето на мобилниот на Катица Јанева

24 Вести - 22.07.2019

Извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, е готов и стигнал во обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, кое ја води истрагата за случајот „Рекет“.