TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Српски медиуми: Косовските власти го кријат видеото од убиството на Оливер Ивановиќ, објавени фотографии

А1 On - 12.01.2019

Иако официјална приштина и косовската полиција од самиот почеток на истрагата за убиството на Оливер Ивановиќ тврдат дека камерите проработиле дури 10 минути по убиството на лидерот на граѓанската иницијатива СДП, фотографиите кои се објавени, а ...

Се појави снимка од убиството на Оливер Ивановиќ

Фактор - 13.01.2019

Косовските медиуми ја кријат снимката и фотографиите од убиството на еден од лидерите на косовските Срби, Оливер Ивановиќ во Митровица. Српските медиуми пишуваат дека е снимено и самото убиство, иако косовските власти го тврдеа спротивното.