TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маринакис: Не е планирана средба Мицотакис – Мицкоски, но не е исклучено грчкиот премиер да има билатерални средби на ...

Алсат-М - 08.07.2024

Не е планирана средба, но не е исклучено премиерот на маргините на НАТО самитот, да има билатерални средби, рече портпаролот на грчката Влада Павлос Маринакис, одговарајќи на прашањето на дописничката на МИА од Атина за евентуална средба на ...

Маринакис: Мицотакис во НАТО ќе го постави прашањето за почитување на Договорот од Преспа

Слободен Печат

Средба Мицкоски-Мицотакис не е планирана, но Грција во Вашингтон ќе го постави прашањето за почитување на Преспанскиот договор

Локално

Можно е Мицкоски и Мицотакис воопшто и да не се ракуваат во Вашингтон, пишува грчкиот печат

Слободен Печат

Маринакис: Не е планирана средба Мицотакис – Мицкоски, но не е исклучено грчкиот премиер да има билатерални средби на НАТО Самитот

Zoom

Mаринакис: Не е планирана, но можна е средба на маргините меѓу Мицкоски и Мицотакис

МКД

Маринакис: Не е планирана средба Мицотакис – Мицкоски, но не е исклучено грчкиот премиер да има билатерални средби на НАТО Самитот

Бриф

Press24 Либертас А1 On +инфо Денешен Канал5

(ФОТО) Мицкоски пред самитот во НАТО: Средба со Мето Коловски и Обединетата македонска дијаспора за лобирање на ...

360 степени - 08.07.2024

На фотографиите кои ги објави Мицкоски на Фејсбук се гледа дека на состанокот од македонска страна, покрај премиерот присуствувале и министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, министерто за надворешни работи и трговија Тимчко Муцунски и ...

Поддршка и лобирање за македонските интереси: Владина делегација на средба со нашинци од дијаспората

Курир

Владината делегација разговарала со Обединетата македонска дијаспора за лобирање за македонските интереси

Локално

Мицкоски пред самитот на НАТО на средба со Мето Коловски и Обединетата македонска дијаспора

Бизнис Вести

Mицкоски и македонската дијаспора во Вашингтон разговараа за поддршка и лобирање за македонските интереси

Република

Mицкоски се сретна со македонската дијаспора во Вашингтон – разговарава за поддршка и лобирање за македонските интереси

Нетпрес

Владина делегација лобира за Македонија: Средба со дијаспората

Скопје инфо

PressingTV 24Инфо МКД Алфа 365 Скопје1 Н.Македонија Денешен

Мицкоски и Мицотакис на исто место во исто време

Deutsche Welle - 08.07.2024

Она што се очекува е јасна порака од Алијансата до власта во Скопје да ги остави настрана игрите за Договорот од Преспа“, пишува „Прототема“ во пресрет на Самитот на НАТО во Вашингтон. Ќе се видат, дали ќе разговараат и какви пораки ќе разменат? Ова ...

Билатералки за „запознавање“, а посета на САД како порака за правецот на надворешната политика – аналитичарите за Самитот на НАТО

Телма

Премиерот Мицкоски со тројца министри на пат за Вашингтон – Самит на НАТО

24 Вести

Пентагон: Билатералните односи да останат надвор од НАТО

Сител

Порака од Пентагон: Ги охрабруваме Македонија и Грција да го остават спорот надвор од НАТО

Канал5

Пентагон: Северна Македонија и Грција билатералниот спор околу името да го држат надвор од НАТО

Бриф

Самитот на НАТО: Македонска делегација предводена од премиерот Христијан Мицкоски заминува за Америка – клучни средби со светските лидери, вклучително и грчкиот премиер Мицотакис

Lider

Lider Република MakPress PressingTV Бизнис Вести Слободен Печат Канал5 Република

Филипче: Мицкоски заборави да каже која земја ќе ја претставува во Вашингтон – Северна Македонија или никогаш Северна ...

360 степени - 07.07.2024

Според лидерот на СДСМ, политиката на ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот лидер достигнала неверојатни граници на лицемерие Мицкоски заборави да каже која земја ќе ја претставува заедно со неговите министри во Вашингтон – Северна Македонија или како што им ги ...

Филипче: Која земја ќе ја претставува Мицкоски во Вашингтон, Северна Македонија или никогаш Северна само Македонија?

Слободен Печат

Филипче: Лицемерието на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ достигнува нови граници

24Инфо

Филипче му замерува на Мицкоски што отишол во Вашингтон: СДСМ беше и ќе остане мотор на развојот

Скопје1

Која земја ќе ја претставува Мицкоски во Вашингтон, Северна Македонија или никогаш Северна само Македонија прашува Филипче

А1 On

Филипче: Мицкоски е на настан на НАТО, иако жолчно работеше против членството во Алијансата

Рацин

Филипче: Мицкоски заборави да каже која земја ќе ја претставува во Вашингтон – Северна Македонија или никогаш Северна само Македонија

Фокус

Независен 365 Бриф Пулс24 Фактор Локално Макфакс MTM

(ВИДЕО) Мицкоски од Вашингтон: На најдостоинствен начин ќе ги претставиме интересите на граѓаните и државата

360 степени - 07.07.2024

Премиерот потенцира дека во Вашингтон ќе оствари голем број билатерални средби со државници од земји членки на Алијансата, а средби ќе има и со бизнис-заедницата во САД пред која ќе ги презентира потенцијалите за инвестирање што ги нуди Македонија ...

(ВИДЕО) Нова инвестиција и дипломатски ангажман: Премиерот Христијан Мицкоски на средби со дипломати и бизнис заедницата во САД – соодветно претставување на нацијата и инвестициските потенцијали

Lider

ВИДЕО | Мицкоски од Вашингтон: Средби со државници, бизнисмени, дијаспора, ќе најавиме и нова инвестиција

Слободен Печат

Мицкоски: Ќе бидеме дел од одбележувањето на 75 години од НАТО

Курир

Мицкоски од Вашингтон: Следните денови ќе бидеме дел од одбележувањето на 75 години од НАТО

ТВ21

Мицкоски од Вашингтон: Следните денови ќе бидеме дел од одбележувањето на 75 години од НАТО, ќе остваруваме средби со државници

4NEWS

Мицкоски од Вашингтон: следните денови ќе бидеме дел од одбележувањето на 75 години од НАТО, ќе остваруваме средби со државници, но и со бизнисмени и со дијаспората, а ќе најавиме и нова инвестиција

Скопје1

CivilMedia Макфакс Опсервер Фокус +инфо Точка Канал5 Локално

Премиерот Мицковски ја предводи македонската делегација на Самитот на НАТО во Вашингтон

Алсат-М - 07.07.2024

Премиерот Христијан Мицкоски, во друштво на министрите за надворешни работи, за внатрешни работи и за одбрана, ќе ја предводи делегацијата на Самитот на НАТО во Вашингтон, што ќе се одржи од 9 до 11 јули.

Почна посетата на Вашингтон на владината делегација предводена од Мицкоски

Сител

Мицкоски ја предводи македонската делегација на Самитот на НАТО во Вашингтон

Lider

Делегација предводена од Мицкоски патува во САД на самитот на НАТО

360 степени

Мицкоски патува за САД на НАТО Самитот во Вашингтон

Слободен Печат

Делегација предводена од премиерот Мицкоски патува за САД на НАТО Самитот во Вашингтон

MakPress

Делегација предводена од премиерот Мицкоски патува за САД на НАТО Самитот во Вашингтон

Zoom

Фокус Н.Македонија +инфо Независен Курир Канал5 365 Нетпрес

Мицкоски ја предводи македонската делегација на Самитот на НАТО во Вашингтон

Алфа - 07.07.2024

Средби со бизнис заедницата на САД, со конгресмени и сенатори како и со високи претставници на ИРИ. Набиена агенда и премиерот Мицкоски и министрите во Вашингтон на Самитот на НАТО каде ќе оствари бројни билатерални состаноци.

Кој сѐ отиде со Мицкоски на Самитот на НАТО во Вашингтон

еМагазин

ТВ 24 дознава: Министерска тројка заедно со Мицкоски на пат кон Вашингтон

24 Вести

(Видео) Македонска делегација предводена од Мицкоски патува за Вашингтон, на НАТО самитот можна е средба и со Мицотакис

Макфакс

Мицкоски, Муцунски, Мисајловски и Тошковски на самитот на НАТО во Вашингтон

МКД

(Видео) Македонска делегација предводена од Мицкоски патува за Вашингтон, на НАТО самитот можна е средба и со Мицотакис

Опсервер

Мисајловски, Муцунски и Тошковски патуваат со Мицкоски за Вашингтон на самитот на НАТО

Курир

Локално 24Инфо Точка Денешен MTM ТВ21 Сител Бизнис Вести