TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стевчо Јакимовски: Трпение за правдата или уште еден потсетник за пропадната борба со високата корупција

IRL - 16.09.2019

Веста дека Стевчо Јакимовски излегува од куќен притвор по барање на обвинителот помина бледо и со штури известувања потопени од партиските агенди во нивните гласила, но и од веста дека од денес веќе навистина го нема СЈО.

Обвинителството уште не знае дали ќе има обвинение за Стевчо Јакимовски

IRL - 16.09.2019

Една година траат обидите да се истражува работата на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски. Неговата работа во општината беше таргет на критичните медиуми и на истражувачките новинари кои пишуваа за незаконските процедури ...

Стевчо Јакимовски пуштен од куќен притвор

Канал5 - 16.09.2019

Екс-градоначалникот на Карпош и лидер на партијата ГРОМ Стевчо Јакимовски по шесѕ месеципоминати во куќен притвор е ослободен. Надлежен јавен обвинител минатата недела поднел барање до Кривичниот суд да се ублажи оваа мерка.

Мерки за претпазливост за Стевчо Јакимовски- укинат му е куќниот притвор

Телма - 16.09.2019

Поради истекот на 6-месечниот законски дозволен рок за определен притвор во истрага, обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција во четвртокот побарало укинување на мерката домашен притвор за екс градоначалникот Стевче Јакимовски и ...

Укинат куќниот притвор на Јакимовски

МКД - 16.09.2019

Кривичниот суд во Скопје ја укина мерката куќен притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски. „Заради интерес на повеќе медиуми околу мерката за обезбедување присуство за С.Ј.

Укинат куќниот притвор на Стевчо Јакимовски

Сител - 16.09.2019

Кривичниот суд во Скопје ја укина мерката куќен притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски. – Заради интерес на повеќе медиуми околу мерката за обезбедување присуство за С.Ј.

Укинат куќниот притвор на Стевчо Јакимовски

Телма - 16.09.2019

Кривичниот суд во Скопје ја укина мерката куќен притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски. Предлогот за укинување на притворот бил поднесен на 12.09, а предложена е мерка на претпазливост.

Стевчо Јакимовски ослободен од куќен притвор

Нова ТВ - 16.09.2019

Стевчо Јакимовски e ослободен од куќен притвор, откако судија на претходна постапка минатата недела му ја укинал мерката куќен притвор и му одреди мерки на претпазливост. -Надлежен јавен обвинител до судија на претходна постапка достави предлог за ...

Екс градоначалникот на Карпош, Јакимовски ослободен од куќен притвор

Канал5 - 16.09.2019

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, излезе од куќен притвор. Судија на претходна постапка минатата недела му ја укина на Јакимовски мерката куќен притвор и му одреди мерки на претпазливост, по предлог на надлежен јавен ...

Укинат куќниот притвор за Стевчо Јакимовски

Алсат-М - 16.09.2019

Стевчо Јакимовски излезе од куќен притвор. Судија на претходна постапка минатата недела му ја укинал мерката куќен притвор и му одреди мерки на претпазливост. „Надлежен јавен обвинител до судија на претходна постапка достави предлог за укинување на ...

Стевчо Јакимовски е ослободен од куќен притвор

24 Вести - 16.09.2019

Екс-градоначалникот на скопската општина Карпош, Стевчо Јакимовски е ослободен од куќен притвор. Минатата недела судија на претходна постапка му ја укинал мерката куќен притвор на Јакимовски и му одредил мерки на претпазливост, откако тоа го ...

Стевчо Јакимовски ослободен од куќен притвор

Фокус - 16.09.2019

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, излезе од куќен притвор. Судија на претходна постапка минатата недела му ја укина на Јакимовски мерката куќен притвор и му одреди мерки на претпазливост, по предлог на надлежен јавен ...

Укинат домашниот притвор за Стевчо Јакимовски

365 - 16.09.2019

По барање од надлежниот јавен обвинител, испратено на 12 септември, укинат му е домашниот притвор на Стевчо Јакимовски. По разгледување и ценење на предлогот, истиот е уважен од судија и мерката куќен притвор е укината и заменета со други, поблаги ...

Укинат притворот на Стевчо Јакимовски

Макфакс - 16.09.2019

Судот му го укина куќниот притвор на поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, и му определи мерки на претпазливот. Како што соопштија од кривичниот суд, Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција побарало ...

Стевчо Јакимовски ослободен од куќен притвор

Пулс24 - 16.09.2019

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, излезе од куќен притвор во кој беше седум месеци, откако судија на претходна постапка минатата недела му ја укина мерката и му одреди мерка на претпазливост.

Соопштение на Кривичниот суд за укинатиот куќен притвор на Јакимовски

Академик - 16.09.2019

„Заради интерес на повеќе медиуми околу мерката за обезбедување присуство за С. Ј., кој по предлог на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција од 19 март 2019 год. се наоѓа во куќен притвор, ја информираме јавноста дека од ...

Укинат куќниот притвор за екс-градоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски

360 степени - 16.09.2019

Судија на претходна постапка му ја укинал на Јакимовски мерката куќен притвор и му одреди друга мерка на претпазливост. Предлото за убалажување го дал надлежен јавен обвинител. „Надлежен јавен обвинител до судија на претходна постапка достави ...

Укинат куќниот притвор на Стевчо Јакимовски

Мета - 16.09.2019

Кривичниот суд во Скопје ја укина мерката куќен притвор на поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски. „Заради интерес на повеќе медиуми околу мерката за обезбедување присуство за С.Ј.

Укинат куќниот притвор на Стевчо Јакимовски

+инфо - 16.09.2019

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, излезе од куќен притвор. Судија на претходна постапка минатата недела му ја укинал на Јакимовски мерката куќен притвор и му одредил мерки на претпазливост, по предлог на надлежен јавен ...

Стевчо Јакимовски ослободен од куќен притвор

Press24 - 16.09.2019

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, излезе од куќен притвор откако судија на претходна постапка минатата недела му ја укина мерката и му одреди мерка на претпазливост.

Укинат куќниот притвор на Стевчо Јакимовски

ТВ21 - 16.09.2019

Укинат е куќниот притвор за поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски. Судија на претходна позтапка му ја укинал оваа мерка, и одредил мерки на претпазливост. „Надлежен јавен обвинител до судија на претходна постапка достави ...

Укинат куќниот притвор на Стевчо Јакимовски

24Инфо - 16.09.2019

Стевчо Јакимовски, поранешниот градоначалник на Општина Карпош, излезе од куќен притвор. Минатата недела судија на претходна постапкаму ја укинал на Јакимовски мерката куќен притвор и му одредил мерки на претпазливост, по предлог на надлежен јавен ...

Стевчо Јакимовски ослободен од куќен притвор

Либертас - 16.09.2019

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, излезе од куќен притвор. Судија на претходна постапка минатата недела му ја укина на Јакимовски мерката куќен притвор и му одреди мерки на претпазливост, по предлог на надлежен јавен ...

Укинат домашниот притвор за Јакимовски

Слободен Печат - 16.09.2019

Во замена за укинатата мерка на Стевчо Јакимовски му е одредена мерка за претпазливост. По барање на Јавното обвинителство на Македонија, судија на претходна постапка од Кривичниот суд му го укина домашниот притвор на поранешниот градоначалник на ...

КРИВИЧЕН СУД: Укинат куќниот притвор на Стевчо Јакимовски кој траеше половина година

Денешен - 16.09.2019

Кривичниот суд во Скопје ја укина мерката куќен притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски. – Заради интерес на повеќе медиуми околу мерката за обезбедување присуство за С.Ј.

(ФОТО) Укинат домашниот притвор за Стевчо Јакимовски, фотографиран како наточил гориво за 5000 ден

Скопје1 - 16.09.2019

Фејсбук статус: Укинат домашниот притвор за Стевчо Јакимовски. Колку бил во домашен притвор е друго прашање. Ова е слика од петокот, на неа Стевчо со околу 5000 денари бензин. Далеку може да стигне со нив.

На Стевчо Јакимовски му е укинат куќниот притвор

PressingTV - 16.09.2019

Стевчо Јакимовски излезе од куќен притвор. Судија на претходна постапка минатата недела му ја укинал мерката куќен притвор и му одреди мерки на претпазливост. Надлежен јавен обвинител до судија на претходна постапка достави предлог за укинување на ...

Стевчо Јакимовски ослободен од куќен притвор

1tv - 16.09.2019

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, излезе од куќен притвор во кој беше седум месеци, откако судија на претходна постапка минатата недела му ја укина мерката и му одреди мерка на претпазливост.

По 7 месеци, Стевчо Јакимовски излегува од куќен притвор

Expres - 16.09.2019

Стевчо Јакимовски e ослободен од куќен притвор, откако судија на претходна постапка минатата недела му ја укинал мерката куќен притвор и му одреди мерки на претпазливост, јави НОВА ТВ. Јакимовски беше во куќен притвор од 19 март годинава поради ...

По седум месеци во куќен притвор Јакимовски издејствува поблага мерка

Фактор - 16.09.2019

Судија на претходна постапка одлучил да ја преиначи мерката куќен притвор за Стевчо Јакимовски . Тоа значи дека по седум месеци екс градоначалникот се соочува поблаги мерки и тоа благодарение на прифатениот предлог од страна на судијата по барање на ...

Стевчо Јакимоваски ослободен од куќен притвор

Магазин - 16.09.2019

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, излезе од куќен притвор. Судија на претходна постапка минатата недела му ја укина на Јакимовски мерката куќен притвор и му одреди мерки на претпазливост, по предлог на надлежен јавен ...

Стевче Јакимовски излегува од куќен притвор, определени му се поблаги мерки за претпазливост

MakPress - 16.09.2019

Кривичниот суд во Скопје ја укина мерката куќен притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски. – Заради интерес на повеќе медиуми околу мерката за обезбедување присуство за С.Ј.

Укинат притворот на Стевчо Јакимовски

Н.Македонија - 16.09.2019

Судот му го укина куќниот притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, и му определи мерки на претпазливот. Како што соопштија од Кривичниот суд, Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција побарало ...

Укинат притворот на Стевчо Јакимовски

Centar - 16.09.2019

Судот му го укина куќниот притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, и му определи мерки на претпазливот. Како што соопштија од Кривичниот суд, Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција побарало ...

Укинат куќниот притвор на Стевчо Јакимовски

Р.С.Европа - 16.09.2019

Кривичниот суд во Скопје ја укина мерката куќен притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски. „Заради интерес на повеќе медиуми околу мерката за обезбедување присуство за С.Ј.

Укинат куќниот притвор на Стевчо Јакимовски

Бриф - 16.09.2019

Кривичниот суд во Скопје ја укина мерката куќен притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски. Предлогот за укинување на притворот бил поднесен на 12.09, а предложена е мерка на претпазливост.

Укинат куќниот притвор на Стевчо Јакимовски

Опсервер - 16.09.2019

Кривичниот суд во Скопје ја укина мерката куќен притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски. – Заради интерес на повеќе медиуми околу мерката за обезбедување присуство за С.Ј.

Укинат куќниот притвор на Стевчо Јакимовски

А1 On - 16.09.2019

Кривичниот суд во Скопје ја укина мерката куќен притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски. – Заради интерес на повеќе медиуми околу мерката за обезбедување присуство за С.Ј.

Укинат куќниот притвор на Стевчо Јакимовски

ММС - 16.09.2019

Кривичниот суд во Скопје ја укина мерката куќен притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски. – Заради интерес на повеќе медиуми околу мерката за обезбедување присуство за С.Ј.

Укинат куќниот притвор на Стевчо Јакимовски

еМагазин - 16.09.2019

Кривичниот суд во Скопје ја укина мерката куќен притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски. – Заради интерес на повеќе медиуми околу мерката за обезбедување присуство за С.Ј.

Укинат куќниот притвор на Стевчо Јакимовски

Независен - 16.09.2019

20151019 Monday 1425 Stevcho Jakimovski Stevco Кривичниот суд во Скопје ја укина мерката куќен притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски. – Заради интерес на повеќе медиуми околу мерката за обезбедување присуство за ...

Укинат куќниот притвор на Стевчо Јакимовски

MTM - 16.09.2019

Кривичниот суд во Скопје ја укина мерката куќен притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски. – Заради интерес на повеќе медиуми околу мерката за обезбедување присуство за С.Ј.

Укинат домашниот притвор за Јакимовски

Точка - 16.09.2019

По барање на Јавното обвинителство на Македонија, судија на претходна постапка од Кривичниот суд му го укина домашниот притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски. Во замена за укинатата мерка на Јакимовски му е одредена мерка ...

Јакимовски ослободен од куќен притвор

Локално - 16.09.2019

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, излезе од куќен притвор. Судија на претходна постапка минатата недела му ја укина на Јакимовски мерката куќен притвор и му одреди мерки на претпазливост, по предлог на надлежен јавен ...

СУДОТ ОДЛУЧИ: Стевчо Јакимовски ослободен од куќен притвор

Магазин - 16.09.2019

Екс градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, излезе од куќен притвор откако судија на претходна постапка минатата недела му ја укина мерката и му одреди мерка на претпазливост.

Укинат домашниот притвор за Јакимовски

Нетпрес - 16.09.2019

По барање на Јавното обвинителство на Македонија, судија на претходна постапка од Кривичниот суд му го укина домашниот притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски. Во замена за укинатата мерка на Јакимовски му е одредена мерка ...

Стевчо Јакимовски ослободен од притвор и треба да се јавува во суд

Скопје1 - 16.09.2019

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, излезе од куќен притвор. Судија на претходна постапка минатата недела му ја укина на Јакимовски мерката куќен притвор и му одреди мерки на претпазливост, по предлог на надлежен јавен ...

По седум месеци, Стевчо Јакимовски ослободен од куќен притвор

Вечер - 16.09.2019

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, излезе од куќен притвор. Судија на претходна постапка минатата недела му ја укина на Јакимовски мерката куќен притвор и му одреди мерки на претпазливост, по предлог на надлежен јавен ...